Latvijas izlases hokejists Elvis Merzļikins pirmdien no rezervistu soliņa noraudzījās, kā viņa pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas "Blue Jackets" pieveica turnīra tabulas līderpozīcijās esošo Vašingtonas "Capitals" vienību.

"Blue Jackets" komanda viesos triumfēja ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:0, 3:2).

Spēles pirmajos divos periodos pa vieniem vārtiem guva "Blue Jackets" hokejisti Kams Atkinsons un Raiens Marejs. Aleksandrs Ovečkins trešās trešdaļas pirmajā minūtē viesu pārsvaru sadeldēja, tomēr Railijs Nešs un Olivers Bjorkstrands atbildēja ar vārtu guvumiem, kuri palīdzēja Kolumbusas vienībai izrauties vadībā jau ar rezultātu 4:1.

Vašingtonas komandai spēlējot sešatā pret pieciem pretiniekiem, Niklass Bekstrēms spēja vienus vārtus vēl atgūt. Taču Atkinsons, kurš tika atzīts par spēles otro zvaigzni, nepilnu pusminūti vēlāk ripu raidīja tukšos vārtos, pieliekot spēlei punktu.

Spēles pirmās zvaigznes gods tika Elvja Merzļikina konkurentam Jonasam Korpisalo, kurš "Blue Jackets" vārtos atvairīja 37 no 39 pretinieku metieniem, tādējādi tiekot galā ar 94,9 procentiem "Capitals" hokejistu raidījumu.

"Blue Jackets" vienība ar 28 punktiem 30 spēlēs ieņem 13. vietu Austrumu konferencē, kuras līdere joprojām ir "Capitals" komanda. Vašingtonas klubs 32 spēlēs iekrājis 49 punktus.

Nākamo spēli "Blue Jackets" hokejisti aizvadīs trešdien, kad viņi viesosies Pitsburgā pie Teodora Bļugera pārstāvētās "Penguins" komandas.