Koziols: lēmums par nākamā pasaules hokeja čempionāta norisi Baltkrievijā jāpieņem IIHF
Foto: LETA

Lēmums par to, kur notiks nākamais pasaules hokeja čempionāts un vai tā rīkošanas tiesības varētu tikt atņemtas Baltkrievijai, pamatā jāpieņem Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai (IIHF), šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" uzsvēra Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koziols sacīja, ka LHF jau varot atteikties no čempionāta rīkošanas, bet tam būtu juridiskas konsekvences, izejot no Latvijas puses uzņemtajām saistībām, tostarp iestātos finansiālas sekas.

LHF pārstāvis uzsvēra, ka lēmuma pieņemšana ir jāatstāj IIHF ziņā, un pareizs ir Latvijas lēmums veikt ar federāciju sarunas par šo jautājumu. Koziols vērtēja, ka Latvija pie gaidāmā hokeja čempionāta strādā kā plānots un politiskās situācijas dēļ nekādi darbi Latvijas pusē nav iestrēguši.

LHF ģenerālsekretārs lēsa, ka Covid-19 dēļ pasaules hokeja čempionātam nevajadzētu tikt atceltam. Koziols netic, ka IIHF atcels divus čempionātus pēc kārtas, bet drīzāk vajagot izdarīt visu iespējamo, lai čempionāts notiktu.

Kā ziņots, augusta vidū Latvijas valdība nolēma, ka Latvija sāks sarunas ar IIHF par 2021.gadā Baltkrievijā plānoto pasaules hokeja čempionāta spēļu rīkošanu citā valstī.

Kā tolaik skaidroja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Latvija vēlas rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

"Aicināsim IIHF Baltkrievijas vietā atrast otru valsti. Ja federācija [IIHF] atteiksies un Baltkrievijā situācija joprojām nebūs mainījusies, valdība varētu lemt, ka Latvija nepiedalās 2021.gada hokeja čempionāta rīkošanā," uzsvēra Kariņš.


Tags

Hokejs Krišjānis Kariņš Latvijas Hokeja federācija Viesturs Koziols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form