'Kurbads' īpašnieks Pikāns: LHF apstrīdēja Latvijas valdības lēmumu
Foto: F64

"Optibet" hokeja līgas (OHL) vienības "Kurbads" izstāšanās iemesls no OHL ir "dažādas vērtības" ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) un ekonomiskais stāvoklis pasaulē, ceturtdien sarunā ar aģentūru LETA minēja kluba īpašnieks Andis Pikāns, bet LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols uzsvēra, ka "Kurbads" un Anda Pikāna aiziešana no OHL čempionāta būtu zaudējums Latvijas hokejam.

Jau ziņots, ka "Optibet" hokeja līgas (OHL) vienība "Kurbads", kura 2019./2020. gada sezonas regulārajā čempionātā tika klasificēta kā otrā, ceturtdien kluba mājaslapā internetā un "Facebook" kontā deva mājienu par izstāšanos no OHL.

"Iemesls līgas pamešanai ir gan viedokļu atšķirība ar LHF, gan ekonomiskā situācija, ņemot vērā krīzi pasaulē, no kā esam atkarīgi," sarunā ar LETA nodomu pamest OHL apstiprināja "Kurbads" īpašnieks Andis Pikāns. "Nodarbojamies ar automašīnu pārvadāšanu no rūpnīcām, bet tagad viss ir slēgts. Kā uzņēmuma īpašniekam man jādara viss, lai atbalstītu darbiniekus."

"Pa šiem gadiem ir kļuvis skaidrs, ka mums ar LHF vadību ir dažāda izpratne par vērtībām," skaidro savu pozīciju uzņēmējs un "Kurbads" īpašnieks. "Pirmkārt, tas ir LHF valdes šodienas paziņojums. LHF Disciplinārā komisija pirmdien lēma, ka sestdien neaizvadītā spēle starp "Olimp" un Hokeja skolu "Rīga" ir jāatzīst par nenotikušu. Tādā gadījumā "Kurbads" būtu pirmais ar divu punktu atrāvienu no "Olimp". Tobrīd jau darbojās "force majeure", kas aizliedza jebkādas darbības skolās."

Pikāns uzskata, ka pēc valdības ceturtdienas paziņojuma čempionāts bija jāapstādina. "Mums tādā gadījumā nebūtu pretenziju uz čempionu titulu un medaļām," viņš saka. "Tas būtu tāpat kā citās valstīs. Šeit sanāk, ka LHF apstrīdēja Latvijas valdības un Rīgas domes lēmumus."

Citādu viedokli savukārt paudis Latvijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

"Tas bija vienkāršs lēmums," skaidro funkcionārs. "Mums ir jāvadās pēc OHL nolikuma punktiem. Bija ieplānota spēle, uz spēli neatnāca komanda. Kādu lēmumu mēs vēl varam pieņemt? Nolikumā ierakstīts – ja komanda neatnāk uz spēli, tai jāpiešķir zaudējums."

"Turklāt 14. martā Rīgā notika arī cita spēle – Jaunatnes hokeja līgā (MHL) tikās "Rīga" ar Jaroslavļas "Loko"," piebilst LHF viceprezidents. "Todien vēl nebija spēkā lielais lēmums, ka jāaizliedz pilnīgi viss. 14. martā varēja notikt pasākumi ar līdz 200 cilvēku līdzdalību. Mēs arī paziņojām, ka mačs notiks ar slēgtām tribīnēm."

Šis bija otrais no diviem abu komandu laicīgi neizspēlētajiem mačiem, jo Hokeja skola "Rīga" lūdza tos pārcelt, lai jaunie komandas hokejisti varētu piedalīties Pēterburgas atklātā čempionāta spēlēs.

"Mēs šodien valdes sēdē pieņēmām lēmumu piešķirt zaudējumu Hokeja skolai "Rīga", nevis par pamatturnīra uzvarētāju. Automātiski "Olimp" sanāca pamatturnīra uzvarētāji," saka Koziols. "Visi taču saprot – ja šī spēle būtu notikusi, "Olimp" to būtu vinnējis. Hokeja skola "Rīga" ar savu sastāvu, kurā vēl trūka dažu traumētu spēlētāju, pret lielajiem "Olimp" vīriem nevarēja uzvarēt."

LHF ģenerālsekretārs skaidro, ka ceturtdien valdē bija diskusija un priekšlikums izspēlēt maču vēlāk. Ātrākais datums būtu 15. aprīlis, bet visticamāk todien spēle vēl nevarētu notikt. Abām komandām būtu jāgatavojas vienai spēlei. Otrs variants būtu spēlēt augustā, bet tad komandām būtu pavisam citi sastāvi.

Otrs nesaskaņu jautājums ir ārvalstu spēlētāji – "leģionāri". "Kurbads" komandas vadītājs stāsta, ka iepriekšējā sezonā klubs daudz spēka patērējis, lai pieteiktu OHL čempionātam Kazahstānas uzbrucēju Konstantīnu Puškarjovu, oficiāli viņam nokārtojot darba atļauju Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

"Bija grūti," atceras Pikāns. "Šogad citā OHL klubā ārzemnieki spēlēja bez darba atļaujām ar tūrisma vīzām, nemaksājot nodokļus valstij."

Par "leģionāru jautājumu" Koziols skaidro, ka Jelgavas "Zemgale"/LL mocījās ar komandas komplektāciju un lūdza atļauju pieteikt vairāk leģionāru, lai var nokomplektēt komandu." Tāda atļauja Latvijas atklātā čempionāta hokejā pilnvaroto pārstāvju direktorāta sapulcē tika dota, jo lielākā daļa klubu piekrita, ka "labāk ir spēlēt pret stipru, nevis vāju Jelgavas komandu".

"Kurbads" mājienus LHF īstenotās "leģionāru" politikas virzienā Koziols skaidro ar demokrātisku lēmumu: "Un lielākā daļa klubu piekrita palielināt leģionāru skaitu līdz septiņiem. Pikāns nepiedalījās, bet, cik atceros, "Kurbads" pārstāvis atturējās šajā jautājumā."

"Kurbads" īpašnieks uzsver, ka no hokeja kartes "Kurbads" nepazudīs: "Turpinās strādāt mūsu sporta skola. Esam atbildīgi par apmēram 100 jaunajiem hokejistiem. Turpināsim atbalstīt hokeju."

Tiek pieļauta iespēja atgriezties OHL: "Tiklīdz tiks sakārtotta Latvijas čempionāta platforma, "Kurbads" atgriezīsies."

Koziols uzsver, ka arī ar citiem klubiem ir viedokļu atšķirības un strīd: "Ir labi, ka ir dažādi viedokļi. Bieži esmu strīdējies ar Elvi Želubovski no "Mogo", bieži – ar Liepājas vai Daugavpils cilvēkiem. Un ne vienmēr mums ir vienāds viedoklis. Taču viedokļu atšķirību es neuzskatu par argumentu, kāpēc jāpamet OHL. Ekonomiskā situācija ir ļoti smaga. Domāju, ka daudzas kompānijas Latvijā bankrotēs, un tas gan "Kurbads" gadījumā ir nopietns arguments."

"Godīgi sakot, cepuri nost Pikāna priekšā, pilnīgi bez jebkādas ironijas," "Kurbads" īpašnieka padarīto ar gandarījumu atzīmē LHF ģenerālsekretārs. "Pats esmu bijis tādā situācijā, pats esmu investējis savus līdzekļus un vācis komandu. Man pašam ir bijusi komanda, kura četrus gadus pēc kārtas ir uzvarējusi Latvijas hokeja čempionātā. Es zinu, ko tas nozīmē. Pikāns ir uzbūvējis, kā viņš pats rakstīja, "savu sapņu pili". Tāpēc viņš pelna vislielāko cieņu un apbrīnu par to, ko viņš hokejā ir izdarījis."

Koziols izsaka nožēlu, ja "Kurbads" pametīs līgu: "Protams, ir žēl, jo "Kurbads" bija klubs, kurš vienmēr izcēlās ar savu šarmu, ar labu mārketinga programmu. Bija patīkami vērot "Kurbads" spēles un komandu. Ļoti labas atsauksmes bija arī, kad viņi pārstāvēja Latviju Kontinentālajā kausā. Tas Latvijas hokejam būs zaudējums, ja "Kurbads" aizies prom no OHL. Tomēr no Pikāna rakstītā es sapratu, ka viņš turpinās būt bērnu un jauniešu hokejā, un tas ir milzīgs ieguldījums. Kaut vairāk būtu tādu pikānu."

"Kurbads" varēs domāt līdz jūnijam, kad jāiesniedz komandas pieteikums startam nākamās sezonas OHL turnīrā.

OHL čempionātā pa 56 punktiem 35 spēlēs iekrāja "Olimp" un "Kurbads", tālāk ar 50 punktiem sekoja "Mogo", bet pirmo četrinieku ar 48 punktiem noslēdza "Liepāja". Piektā ar 38 punktiem bija "Zemgale"/LLU, Daugavpils "Dinaburga" iekrāja 23 punktus, kamēr "Prizma"/IHS un Hokeja skola "Rīga" nopelnījušas attiecīgi 16 un 12 punktus.

Izslēgšanas turnīrs sākums bija paredzēts 2020. gada 10. martā. OHL "play-off" pusfināla spēlēm automātiski kvalificējās divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadītu cīņas, lai iekļūtu pusfinālos.

Pusfinālu uzvarētāji iekļūtu finālā, kur cīnītos par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūtu komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētājiem ne tikai paredzēts OHL kauss, bet arī iespēja pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Pēc ceturtdienas LHF valdes sēdes par pamatturnīra uzvarētāju un mazā kausa ieguvēju pasludināts "Olimp".

Tags

Hokejs Kurbads (HK) Latvijas Hokeja federācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form