Latvijas 'eksperimentālā' izlase pārbaudes spēlē pagarinājumā piekāpjas Slovēnijai

Latvijas hokeja izlase ceturtdien pārbaudes spēļu turnīrā "Euro Ice Hockey Challenge", kas risinās Slovēnijas pilsētā Bledā, ar rezultātu 2:3 pagarinājumā piekāpās sacensību mājiniekiem slovēņiem.

Latvijas izlase pirmajā trešdaļā nonāca iedzinējos, kad Žiga Pešuts 15. minūtē izcēlās ar precīzu metienu, bet līdz trešajai trešdaļai vārti vairs netika gūti. Trešā perioda sākums veiksmīgs bija Latvijai, jo divu minūšu laikā izdevās gūt divus vārtus.

Vispirms savus pirmos vārtus Latvijas izlasē guva Nikolajs Jeļisejevs, bet tad Edgars Kulda panāca 2:1 Latvijas labā. Trešdaļas beigās Latvijas izlase sapelnīja vairākus noraidījumus, bet sekundi pirms pamatlaika beigām Davids Rodmans izmantoja vairākumu un ieveda spēli pagarinājumā.

21 sekundi pirms papildlaika beigām uzvaru Slovēnijai nodrošināja Roks Tičars, kurš guva vārtus uzreiz pēc Ērika Sevčenko atgriešanās laukumā no noraidīto soliņa.

Nākamajā spēlē piektdien pulksten 17:00 Latvija tiksies ar Baltkrieviju, bet sestdien pulksten 21:00 Latviju sagaida duelis ar Franciju.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase šajā turnīrā spēlē bez vadošajiem spēlētājiem, pārbaudot savas tuvākās rezerves.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Slovēnija
Latvija - Slovēnija 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:1)Vārtu guvēji: Nikolajs Jeļisejevs (40:47 min.), Edgars Kulda (42:36 min.) - Žiga Pešuts (14:28 min.), Davids Rodmans (59:59 min., vairākumā), Roks Tičars (64:39 min.)Noraidījumi: Artūrs Salija (2 min., 27:39), Nikolajs Jeļisejevs (2 min., 49:01), Kristaps Bazevičs (2 min., 49:01), Edgars Kulda (2 min., 56:39), Ēriks Sevčenko (2 min., 62:33), Edijs Brahmanis (10 min., 62:33) - Roks Tičars (2 min., 10:24), Roks Tičars (2+2 min., 27:39), Kens Ograjenseks (2 min., 51:27)Metieni pa vārtiem: 28-32
64:39 min. Latvija - Slovēnija 2:3. Spēle noslēgusies. Uzreiz pēc Sevčenko noraidījuma Slovēnijas spēlētājs Roks Tičars vārtu priekšā bija precīzs un izrāva savai komandai uzvaru.
Noraidījums Latvijas izlasē. Sevčenko un Brahmanis devušies uz noraidīto soliņu. Brahmanim 10 minūšu sods par nesportisku uzvedību.
Jučers izglāba savu komandu, bet tad Kulda apspēlēja pretinieku aizsargus, bet neiemeta no lieliskas pozīcijas.
Žohovs pēc tālas un teicamas piespēles izspraucās starp aizsargiem un tika pie ripas, bet lielā ātrumā viņš nespēja apspēlēt vārtsargu. Tad viņš ietriecās apmalē, un viņam bija nepieciešama palīdzība.
Pavlovs uzmeta pa vārtiem, tad Galkins tika pie vārtsarga atsistās ripas. Labs moments Latvijai.
Sācies pagarinājums.
Noslēdzies pamatlaiks.
59:59 min. Latvija - Slovēnija 2:2Šo vairākumu Slovēnija realizēja, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem. Rodmans vārtu priekšā ar nūjas neērto pusi pārspēja Jučeru un izlīdzināja rezultātu. Līdz mača beigām atlika vien nieka sekunde.
19:21 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Zīlem piespriež divu minūšu sodu. Līdz mača beigām 39 sekundes.
Jučers mazākumā bija uzdevumu augstumos, būdams galvenais iemesls, kāpēc Latvija neielaida vārtus. Arī vienādos sastāvos viņš turpina apturēt pretinieku izmisīgos centienus izlīdzināt rezultātu.
Noraidījums Latvijas izlasē.Edgars Kulda saņēmis divu minūšu sodu.
Brahmanis lieki nedomāja un uzmeta pa vārtiem, bet komandas biedrs netika pie ripas. Tad pie Jučera vārtiem bija saspringts moments pēc uzmetiena no neitrālās zonas, bet viss beidzās veiksmīgi.
Latvijai vairākumā neizdodas nostāties pretinieku zonā. Šoreiz slovēņi aizsargājas pārliecinoši.
Noraidījums Slovēnijas izlasē. Kens Ograjenseks atstājis mazākumā savu komandu.
Slovēnijas izlasei bija vairākas labas iespējas, un uzbrukuma smailē īpaši bīstami bija Tičars un Rodmans. Jučers darbojās teicami!
Jučers ar ķērājcimdu atsita metienu, kas lidoja vārtu augšējā stūrī.
49:01 min. Divi noraidījumi Latvijas izlasē.Jučers apturēja Tičaru, kurš izgāja pret vārtsargu viens pats, bet tad Jeļisejevs un Bazevičs tika noraidīti pēc saķeršanās ar pretiniekiem..
Slovēnis viegli nonāca labā metiena pozīcijā, bet Jučers glāba savu komandu no vārtu zaudējuma.
42:36 min. Latvija - Slovēnija 2:1Latvijai bija ātrs uzbrukums, kurā Razgals tika pie ripas pēc sava neprecīzā metiena, bet tad viņš atspēlēja Kuldam, kurš meta tukšajā stūrī.
40:47 min. Latvija - Slovēnija 1:1Galoha uzvarēja iemetienā, bet tad pie ripas tika Jeļisejevs, kurš no laukuma malas devās uz vārtiem un pārspēja pretinieku vārtsargu.
Latvija - Slovēnija 0:1. Sācies 3. periods.Komandas vienojušās, ka uzreiz spēlēs trešo periodu.
Noslēdzies 2. periods.
Slovēnijas hokejistiem pēc šī neparedzētā pārtraukuma izdevies izveidot trīs ļoti labus momentus pie Latvijas vārtiem, bet arī Latvija gandrīz guva vārtus, kad Lipsbergs vārtu priekšā tika pie ripas un kritiena izdarīja metienu.
Tičars tika pie ripas teicamā pozīcijā vārtu priekšā, bet viņš meta pāri vārtiem.
Spēle atsākusies
Hokejisti jau atgriežas uz ledus. Aizsargstikls ir salabots, bet līdz trešdaļas beigām ir nedaudz vairāk nekā trīs minūtes.
Arēnas darbinieki turpina risināt aizsargstikla jautājumu. Hokejistiem turpinās neparedzētā pauze
Slovēnis Niks Pems pielietoja spēka paņēmienu pret Edvardu Hugo Jansonu, bet to neizturēja aizsargstikls, kas tika izsists ārā no savas vietas. Tagad nepieciešams labot šo ķibeli, kas prasīs pāris minūtes.
Vēl viens moments Slovēnijas izlasei, kad Žiga Pance bija vārtu priekšā ar ripu.
Latvijas hokejisti iekrīt uz pretinieku pretuzbrukumu, kurā Saboličs izgāja viens pret vienu ar Jučeru, bet vārtsargs uzvarēja šajā duelī. Tad Baranovskis otrā laukuma galā apdraudēja slovēņu vārtus.
Latvijas hokejistiem šajā trešdaļā ir pārsvars laukumā, taču to neizdodas izmantot.
Latvijas hokejistiem vairākumu izmantot neizdevās.
Kas par iespēju bija Mikam Lipsbergam - viņš saņēma ripu un neviena netraucēts meta tukšajā vārtu stūrī, taču viņš netrāpīja. Tad moments bija arī Kuldam.
Kulda no laukuma stūra rāvās uz vārtiem, bet viņš nepārspēja vārtsargu.
27:39 min. Vairākums LatvijaiLatvijas izlase pieturēja ripu uzbrukuma zonā, bet momentu neizveidoja. Tad Slovēnija devās prettriecienā, kurā Rodmana metienu skaisti bloķēja Salija. Tad vārtu priekšā Tičars rupji nospēlēja pret Kristapu Robertu Zīli, un sākās asumi. Noraidījumu piesprieda Salijam un  Tičaram, taču slovēnim 2+2 minūšu sods.
Slovēnis Jans Muršaks pielietoja spēka paņēmienu pret Latvijas spēlētāju, taču viņš pats cieta šajā sadursmē. Viņš stīvs pameta laukumu.
Slovēņi devās pretuzbrukumā divi pret vienu aizsargu, bet šo iespēju neizmantoja.
Jekimovs izmanīja vārtsargu un apslidoja vārtus, taču viņam neizdevās iedabūt ripu vārtos.
Latvija - Slovēnija 0:1. Sācies 2. periods.
Noslēdzies 1. periods.
Perioda izskaņā Jučeram vairāk darba vārtos. Slovēnijas hokejisti vairāk spēlē ar ripu, kas ļauj viņiem veidot momentus.
Brahmanis pēc piespēles saņemšanas uzreiz izdarīja metienu, bet vārtsargs to tvēra.
14:28 min. Latvija - Slovēnija 0:1Žiga Pešuts pa kreiso malu iegāja zonā un izdarīja metienu, bet ripa izspruka starp Jučera kājsargiem.
Uzreiz pēc mazākuma slovēņiem bija vārtu gūšanas iespēja, bet Rodmanam neizdevās pārspēt Jučeru.
Vairākumā Latvijas izlasei neizdevās izveidot daudz momentu, bet Ševčenko pēc labas saspēles spēcīgi meta nedaudz pāri vārti vārtiem.
10:24 min. Noraidījums Slovēnijas izlasē.Roks Tičars devies izciest divu minūšu sodu.
Aizvadītajās epizodēs cīņa rit no vieniem uz otriem vārtiem, bet vārtsargiem darba nav bijis daudz.
Jekimovs mēģināja atrast Cipuli, kad viņi ātri devās no aizsardzības uzbrukumā, bet moments nenoslēdzās rezultatīvi. Interesants hokejs pagaidām laukumā.
Latvijas izlasei izdevās ātrs uzbrukums - Puide izdarīja metienu, bet Zohovs tika pie vārtsarga atsistās ripas un vēlreiz apdraudēja vārtus. Šoreiz neveiksmīgi.
Latvijas hokejisti vairāk pietur ripu spēles pirmajās minūtēs, bet tad slovēņiem izdevās vēl viens ātrs uzbrukums, kurā Ponomarenko vārtu priekšā apturēja Kovačeviču. Slovēnim vajadzēja brīdi, lai atgūtos no trieciena.
Slovēnijas hokejisti aizskrēja pretuzbrukumā, kurā Jučers atsita metienu un spēlē iesaistījās veiksmīgi.
Spēles ievadā Latvijas izlases tuvākās rezerves darbojas veiksmīgi, un spēja izveidot divus vārtu gūšanas momentus. Pretinieku vārtsargs glāba savu komandu.
Abu komandu hokejisti jau devušies laukumā. Tūdaļ spēle jau varēs sākties.
Latvijas izlases sastāvs pa maiņām:Vārtos: #30 Māris Jučers (#1 Gustavs Dāvis Grigals)Pirmā maiņa: - #71 Edijs Brahmanis, #79 Vitālijs Pavlovs, #47 Mārtiņš Cipulis;#55 Uvis Jānis Balinskis, #4 Artūrs Salija;Otrā maiņa: - #91 Roberts Jekimovs, #94 Edgars Kulda, #94 Miks Lipsbergs;#5 Alelsandrs Galkins, #3 Ēriks Ševčenko;Trešā maiņa: - #69 Nikolajs Jeļisejevs, #22 Kirils Galoha, #13 Frenks Razgals;#44 Eduards Hug Jansons, #14 Kristaps Bazevičs;Ceturtā maiņa: - #52 Rihards Puide, #77 Ēriks Žohovs, #12 Roberts Baranovskis;#97 Kristaps Zīle, #9 Maksims Ponomarenko

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus