Latvijas hokeja izlase papildlaikā izrauj uzvaru 'Deutschland Cup' finālā

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien "Deutschland Cup" turnīra finālspēlē, pateicoties diviem uzbrucēja Frenka Razgala gūtiem vārtiem, ar rezultātu 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, 1:0) papildlaikā pieveica Vācijas valstsvienību.

Tādējādi Latvijas hokeja izlase kļuva par devīto valstsvienību, kas triumfējusi Vācijas kausa izcīņā. Savukārt mājinieki, kuri septiņas reizes turnīra vēsturē izcīnījuši zelta godalgas, bešā palikuši jau pēdējos piecus gadus pēc kārtas.

Spēles rezultātu atklāja mājinieki, kuri vispirms prasmīgi noturēja ripu Latvijas izlases zonā, bet pēc Tima Velgemūta metiena Andreass Eders novirzīja ripu Artūra Šilova sargātajos vārtos.

Perioda izskaņā Latvijas izlase guva divus vārtus 12 sekunžu laikā. Skaitliskā vairākuma izskaņā precīzu metienu pēc meistara cienīgas pauzes realizēja Gatis Sprukts, kuram tie ir pirmie vārti Latvijas izlases sastāvā. Uzvarot iemetienu laukuma centrā, ripu Vācijas aizsardzības zonā ieguva Renārs Krastenbergs, kurš izkārtoja labu iespēju Frenkam Razgalam – rezultāts jau 2:1.

Pēkšņajiem vārtu guvumiem sekoja vēl pāris labas iespējas, bet otrās trešdaļas vidū Latvijas izlase veiksmīgi aizstāvējās, spēlējot trijatā pret pieciem vāciešiem.

Spēles trešajā trešdaļā gan dominēja Vācijas izlase, kura šoreiz nesaudzēja viesus lielā skaitliskā vairākuma laikā. Lielisku Leona Gavankes piespēli izmantoja Marks Mikaeliss, kurš, ripu neapstrādājot, to uzreiz nogādāja Šilova cietoksnī.

Lai gan pēdējo desmit minūšu laikā Latvijas valstsvienība divreiz tika pie skaitliskā vairākuma, spēles uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā. Tajā vēlreiz vārtus guva Razgals, kurš pēc labas Krišjāna Rēdliha spēles aizsardzībā vienatnē aizmuka līdz Matiasa Nīderbergera sargātajiem vārtiem un ar skaistu metienu izrāva Latvijas izlasei triumfu Vācijas kausā.

Latvijas izlases vārtos 39 no 41 pretinieku metieniem atvairīja 19 gadus vecais Artūrs Šilovs, bet Matiass Nīderbergers tika galā ar 34 no 37 latviešu raidījumiem.

Turnīra pirmajā spēlē Vācijas izlase ar rezultātu 7:2 pieveica Vācijas U-23 valstsvienību, bet piektdien Latvijas izlase bija pārāka ar 4:2 pār Vācijas hokeja jauno maiņu. Tādējādi pirms sestdien notikušās apakšgrupas spēles starp Latvijas un Vācijas valstsvienībām jau bija zināms, ka abas tiksies finālā. Pirmajā savstarpējā spēlē ar rezultātu 2:0 pārāki bija laukuma saimnieki.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.

DEUTSCHLAND CUP TURNĪRS HOKEJĀ: LATVIJA – VĀCIJA
Latvijas izlases kapteinis Mārtiņš Karsums tiek pie "Deutschland Cup" kausa!
Vācijas izlases rindās par labāko nosaukts Morics Millers, bet par Latvijas valstsvienības varoni, kā jau tas bija paredzams, nosaukts Razgals.
64:01 min. Latvija – Vācija 3:2. Latvija triumfē papildlaikā!Vācijas izlase, pateicoties aktīvai Rēdliha spēlei, kļūdās Latvijas valstsvienības laukuma pusē. Ripa atlec pie Frenka Razgala, kurš ar pēdējiem spēkiem aizslido līdz Vācijas vienības vārtiem. Divi aizsargi Razgalu tā arī nenoķer, bet Latvijas izlases uzbrucējs raida ripu "devītniekā". Latvijas izlase tādējādi triumfē Vācijas kausa izcīņā!
Mārtiņš Karsums negaidīti izlaužas līdz Nīderbergera vārtiem! Metiens gan jāveic jau kritienā. Ripu tver vārtsargs.
Pēc pusotras minūtes Vācijas hokejisti tomēr tiek pie ripas.
Latvijas izlase pirmo minūti pietur ripu un īsti neuzbrūk.
Sācies papildlaiks!Komandas spēlē trijatā piecas minūtes vai līdz pirmajam vārtu guvumam.
Noslēdzies pamatlaiks. Latvija – Vācija 2:2 (2:1, 0:0, 0:1)
Kārta arī Šilovam glābt komandu. Lai gan Rēdlihs centās kavēt Bergmanu, vācietis tāpat tika ļoti tuvu vārtiem. 30 sekundes pamatlaikā.
Džeriņš uzvar divcīņu aiz vārtiem, izraujas tuvāk Nīderbergeram, bet ripa lido garām vārtiem. Izcila iespēja! Vēl 40 sekundes...
Vairākuma izskaņā ripu zonā prasmīgi notur Krišjānis Rēdlihs, bet tam vien seko garām vārtiem raidīts metiens. Mazāk nekā divas minūtes pamatlaikā.
Vācijas izlase jau trīs reizes pārliecinoši izraidījusi ripu no savas zonas. Pagalam neveiksmīgs vairākums.
55:59 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāAtkal mazliet pārsteidz tiesnešu lēmums. Šoreiz par ķeksēšanu sodīts Mikaeliss. To gan atkārtojumā grūti saskatīt.
Pamatlaikā vēl četrarpus minūtes. Pārsvars joprojām pieder Vācijas valstsvienībai.
Atlikušajās vairākuma sekundēs viesiem nekas īsti nesanāk.
Pirmā vairākumu izpilda "Olimp" maiņa. Labi tiek izspēlēta sadarbība, kas ļauj Jeļisejevam izpildīt bīstamu metienu no labā iemetienu apļa.
51:59 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāPārkers Tomijs, jau nokritis uz ledus, ar nūju aizķer Andri Džeriņu.
Vācijas izlase turpina piekopt ļoti augstu spēles tempu. Latvijas valstsvienībai jau vairākas minūtes grūtības tikt ārā no savas zonas.
48:20 min. Artis Ābols pieprasījis pārtraukumu.Īsi pirms tā arī bīstams Matisa Plahtas metiens. Pauzīte varētu ļaut ievilkt elpu un nomierināt spēles ritējumu.
46:12 min. Latvija – Vācija 2:2 Leons Gavanke prasmīgi paspēj noturēt ripu zonā. Latvieši, iespējams, jau mazliet atslābuši izlaiž cauri aizsarga piespēli, bet to vienā kustībā Šilova sargātajos vārtos triec Marks Mikaeliss.
45:06 min. Otro reizi spēlē Latvijas izlase paliek trijatāKrastenbergs, cenšoties atņemt ripu pēdējam aizsargam, nospēlē pārāk centīgi, lieki nogāžot Eizenšmitu.
Holcers, tiecoties pēc atlēkušās ripas, ar nūju trāpa Šilovam, kurš krīt uz ledus. Paiet dažas sekundes līdz soģi spēli apstādina.
44:25 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumāOtrais noraidījums šajā spēlē Kuldam, kurš ar nūju trāpīja pa Zaidenberga rokām. Artis Ābols izrāda pretenzijas, bet vismaz neliels pārākums patiešām bija.
Jeļisejevs un Sprukts divatā aizslido pret vienu aizsargu. Jeļisejevs veiksmīgi raida piespēli garām uz ledus krītošajam aizsargam, bet Sprukts nespēj izmantot izcilo iespēju.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēgusies otrā trešdaļa. Latvija – Vācija 2:1 (2:1, 0:0)
Vairākums ļāvis atkal spēli padarīt vienmērīgāku, pat ja tieši šīs divas minūtes Latvijas valstsvienībai īsti nesanāca. Perioda izskaņā vēl pāris metieni Latvijas izlases izpildījumā. Pēc veiksmīga presinga ripa nonāca tieši pie Kārļa Ozoliņa vārtu priekšā. Uzbrucēja raidītā ripa lidoja garām vārtiem.
32:04 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāMaksimilians Kammerers nopelnījis divas minūtes par Oskara Bārtuļa klupināšanu. Izcila iespēja atgūt pārsvaru pēc izciestā mazākuma.
Šilova cietoksnis tiek nomētāts vairākas reizes, bet Latvijas izlase iztur lielo skaitlisko mazākumu.
28:25 min. Latvijas izlase spēlēs trijatā pret pieciemNevajadzīgu noraidījumu par sitienu ar nūju izpelnās Oskars Batņa. Pāris reizes Šilovam bijis jābūt glābējam, tverot "šāvienus" no zilās līnijas.
27:14 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumāArtūrs Kulda sodīts par pretinieka turēšanu. Pieredzējušais aizsargs nospēlēja diezgan neveikli, pats vienlaikus krītot, paķerot arī līdzi pretinieku.
Ozoliņš izpilda labu metienu, pēc kura pie vārtiem jau gaida Skvorcovs. Nīderbergers meistarīgi piespiež ripu.
Krastenbergs aizvārtē pārtver Nīderbergera izpildītu piespēli. Uzbrucējam nesanāk nogādāt ripu kādam no komandas biedriem.
Arī otro periodu aktīvi sākusi tieši Latvijas izlase, kas kopš kādas spēles 11., 12. minūtes pārņēmusi iniciatīvu. Vairāki metieni pa mājinieku vārtiem. No zilās līnijas bīstami uzbrūk Bārtulis un Jeļisejevs.
Sākusies otrā trešdaļa! Latvija – Vācija 2:1
Noslēdzies pirmais periods. Latvija – Vācija 2:1
Pašā perioda izskaņā Nikolajs Jeļisejevs rada izcilu iespēju Ezītim mest pa vārtiem no tuvas distances. Nīderbergers šoreiz savā vietā.
17:55 min. Latvija – Vācija 2:1Kas notiek Krēfeldē!? Uzreiz pēc iemetiena laukuma vidusdaļā Latvijas izlase tiek pie ripas un ieslido pretinieku zonā. Pie laukuma apmales divcīņu uzvar Krastenbergs, bet šoreiz precīzu metienu izpilda Frenks Razgals. Uzbrucējs pēc eleganta apgrieziena ap savu asi izpilda strauju metienu. Ripa izslīd cauri Nīderbergera kājsargiem.
17:44 min. Latvija – Vācija 1:1. Vārti!Atkal izceļas tā saucamā "Olimp" maiņa! Latvijas izlase izmanto īso brīdi vairākumam! Precīzu metienu izpilda Gatis Sprukts. Uzbrucējs ieslido zonā, ar meistara cienīgu pauzi nodomā, kā rīkoties, bet tad ar zibenīgu kustību raida ripu tuvējā vārtu pusē.
Ļoti negaidīta situācija. Oskars Bārtulis aizslido vienatnē pret vārtsargu, bet izpilda neveiksmīgu metienu ar neērto nūjas pusi.
15:53 min. Komandas spēlēs četratā Par tādu pašu niķi sodīts arī Markuss Eizenšmits. Latvijas hokejistiem ļoti pateicīgs pavērsiens. Spēli izlīdzināja Renārs Krastenbergs, kurš pārtvēra ripu un bīstami ieslidoja Vācijas izlases zonā.
15:27 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumā Harijs Brants sodīts par pretinieka turēšanu ar rokām. Gluži kā spēles pirmā noraidījuma gadījumā (ko nopelnīja mājinieki), pārsteidzoši agra tiesneša svilpe.
Ezītis vienatnē cīņā par ripu uzveic trīs pretiniekus un negaidīti uzmet no situācijas, kurā nebija praktiski nekāds leņķis. Varena epizode!
Iniciatīvu pēc ielaistajiem vārtiem mazliet pārņēmuši viesi no Latvijas, kuri paguvuši jau izpildīt desmit metienus pa laukuma saimnieku vārtiem. Retu iespēju tikt laukumā labi izmanto Kārlis Ozoliņš, kurš gandrīz aizlavījās līdz vāciešu vārtiem, bet tika nogāzts.
9:57 min. Latvija – Vācija 0:1Artūrs Kulda gar laukuma apmali cenšas izraidīt ripu ārā no aizsardzības zonas, taču tā nonāk pie Tima Velgemūta. Velgemūts izpilda uzmetienu vārtu virzienā, bet Eders ripu mazliet pielabo. Ripa neveiksmīgi iespurdz aiz Šilova muguras pa tuvo vārtu stūri. Vārtu guvums nez kāpēc ieskaitīts pieredzējušajam Jannikam Zeidenbergam.
Mazākumā izcili spēlē Nīderbergers. Latvijas valstsvienība izpilda pāris bīstamus metienus. Īpaši aktīvi pie vāciešu vārtiem bija Gatis Sprukts un Emīls Ezītis, kuri piespieda arī mājinieku vārtsargiem nolaisties ļoti zemu.
6:56 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumā Par klupināšanu sodīts mājinieku uzbrucējs Markuss Nēbelss, kurš diezgan nevajadzīgi aiz Latvijas izlases vārtiem nogāž Binduli.
Mača ievads pietiekami mierīgs. Pagaidām vien Vācijas izlase izpildījusi vienu metienu pa pretinieku vārtiem, ar ko pārliecinoši tiek galā Šilovs.
Šodien vārtos atgriezies Artūrs Šilovs, kurš spēlēja turnīra pirmajā spēlē pret Vācijas U-23 vienību.
Vācijas izlasei šodien vārtos 27 gadus vecais Matiass Nīderbergers, kurš lielāko daļu karjeras pavadījis Vācijas hokeja līgā (DEL), bet īslaicīgi arī spēlējis Amerikas hokeja līgā (AHL).
Finālspēlē abas izlases iekļuva, pateicoties uzvarām pret Vācijas U-23 izlasi. Taču savstarpējā spēlē sestdien Vācijas izlase ar rezultātu 2:0 spēles izskaņā pieveica Latvijas valstsvienību.
Vācija, Krievija, Kanāda, Slovākija, Šveice, ASV, Čehija un Somija. Iespējams, šim sarakstam šodien varēs pievienoties Latvijas hokeja izlase, izcīnot 31. "Deutschland Cup" turnīra čempionu titulu.