Latvijas hokeja izlase pēdējā periodā ielaiž trīs vārtus un zaudē Francijai

Latvijas hokeja izlase ar zaudējumu noslēgusi Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) Norvēģijas posmu, pēdējā spēlē ar rezultātu 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) piekāpjoties Francijas valstsvienībai.

Pirmā perioda izskaņā pēc Koba Jasa piespēles Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Toms Andersons, un šāds rezultāts saglabājās līdz pat trešajai trešdaļai. Francijas izlasei visa mača garumā piederēja pārsvars, un to izmantot pirmo reizi izdevās 47.minūtē, precīzi metot Žuljēnam Derosjē.

Nākamos divus vārtus Francijas izlase guva vairākumā, kad 52.minūtē izcēlās Nikolā Rics, bet 56.minūtē – Nikolā Bešs. Latvijas izlasei atspēlēties neizdevās, un turnīrs tika noslēgts ar zaudējumu.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi.

EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS HOKEJĀ: LATVIJA - FRANCIJA
Latvija - Francija 1:3. Spēle noslēgusies! Vārtu guvēji: Toms Andersons (18:41 min.) - Žuljēns Derosjē (46:40 min.), Nikolā Rics (51:16 min. - vair), Nikolā Bešs (55:06 min. - vair)Noraidījumi: Māris Jass (2 min. - 1:43), Aleksejs Širokovs (2 min. - 3:28), Rūdols Maslovskis (2 min. - 13:39), Māris Jass (2 min. - 35:55), Maksims Širokovs (2 min. - 37:18), Miks Lipsbergs (2 min. - 50:06), Toms Andersons (2 min. - 53:20), Miks Lipsbergs (20 min. - 58:51) - Žuljēns Derosjē (2 min. - 7:02), Florians Šakjašvilli (2min. - 13:06 min), Nikolā Rics (2 min. - 13:49), Gregorī Birons (2 min. - 21:09 min.), Antonīns Manavjans (2+10 min. - 26:16), Nikolā Arosamens (2 min. - 31:46), Florians Šakjašvilli (2 min. - 41:28), Braiens Hendersons (2+5+20 min. - 58:51)Metieni: 19 - 34
Spēle noslēgusies!
Latvija uzvar iemetienā, bet metiens garām vārtiem. Turpinājās Latvijas uzbrukums, kurā tika izdarīts labs spiediens uz pretinieku vārtiem.
Beļavskis maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Minūte līdz spēles beigām.
Miks Lipsbergs un Hendersons saķeras laukuma viduszonā un izkaujas. Abiem spēle ir noslēgusies.
Latvijai pēc zaudētajiem vārtiem divas iespējas samazināt deficītu, taču tās izmantot neizdodas. Francijas izlase kontrolē spēles gaitu
Latvija - Francija 1:3Francija vairākumā pacietīgi saspēlējas, līdz Nikolā Bešs uzmeta no distances, bet Merzļikinam vārtu priekšā traucēja franču uzbrucējs. Ripa lido vārtos un Merļikins spiests kapitulēt
Kārtējais noraidījums Latvijas izlaseiToms Andersons sodīts par klupināšanu.
Latvija - Francija 1:2Francūži vairākuma saspēlējas pa perimetru, bet tad ripa nonāca līdz Nikolā Ricam, kurš ar spēcīgu metienu raidīja ripu Merzļikina sargātajos vārtos
Noraidījums Latvijas izlasē.Miks Lipsbergs nogāza pretinieku, tiesnesis to redzēja.
Latvijas izlasei pusminūtes pārtraukums.
Francijas hokejisti vairāk kontrolē ripu. Latvijai kādu laiku momentu nav bijis
Latvija - Francija 1:1Francijas hokejisti viduszonā ieguva ripu, bet tad lielisku piespēli saņēm Derosjē, kurš izgājienā pret Merzļikinu meistarīgi raidīja ripu vārtu augšējā stūrī
Aizvadītajās epizodēs līdzīga spēkošanās, be tad Francijas izlasei labs pretuzbrukums, kurā Merzļikins glābj komandu. Francijas hokejists uzgrūdās virsū Latvijas vārtsargam, tāpēc sākās grūstīšanās.
Francijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Vairākuma pirma minūte Latvijas izlasei bija ļoti neveiksmīga. Pēc tam izdevās izspēlēt līdz metienam no asa leņķa, taču tas tika bloķēts.
Francijas izlase paliek mazākumā!Šakjašvilli sodīts.
Arī šajā periodā Francijas izlase uzreiz pēc centra iemetiena tiek pie metiena. Merzļikins atkal atvaira.
Sācies 3.periods
Noslēdzies 2.periods!
Latvija spēlē pilnā sastāvāLatvijas hokejisti ilgu laiku neļāva pretiniekiem ieiet zonā. Turpinājumā Francijai vairs iespēju gūt vārtus nebija.
Merzļikins labi pārvietojas vārtos un atvaira sarežģītu metienu. Māris Jass jau laukumā
Vēl viens noraidījums LatvijaiFrancija vētraini uzbrūk, bet Maksims Širokovs pārkāpj noteikumus. 36 sekundes trijatā.
Francijas izlase vairākumā izveido ļoti labu uzbrukumu, kurā Merzļikinam jāatsit ripa, kas lidoja vārtu augšējā stūrī. Tad Bajarūns veiksmīgi bloķē metienu.
Noraidījums Latvijas izlasēMāris Jass klupināja pretinieku
Jānis Ozoliņš iegāja zonā pa kreiso malu, taču metiens bija neprecīzs. Vēlāk viņš vēlreiz netrāpa pa vārtiem.
Maksims Širokovs vairākuma sākumā izdarīja spēcīgu metienu, kuru pretinieku vārtsargs tver. Tad Brahmanis uzmeta pa vārtiem.
Vēl viens noraidījums Francijas izlasē.Arosamens saņēmis sodu!
Merzļikins pirmo metienu atvaira vārtu priekšā, bet nākamo raidījumu skaisti atsit ar kājsargu. Skaista epizode vārtsargam.
Merzļikinam uzreiz jāatvaira metieni. Otrais no tiem bija no vārtu priekšas, taču latviešu vārtsargs darbojās teicami.
Aleksandrs Beļavskis veic vārtsarga maiņu. Veiksmīgi spēlējušā Muštukova vietā vārtos stājas Merzļikins. Abi vārtsargi spēles laiku dalīs uz pusēm.
Teicama iespēja Jānim Ozoliņam. Pēc tālas piespēle pa gaisu viņš izgāja pret Ardī, taču metiens starp kājsargiem neizdevās.
Francijas izlase spēlē pilnā sastāvā.Ļoti neizteiksmīgs vairākums Latvijas izlasei. Nebija nevienas vārtu gūšanas iespējas.
Noraidījums Francijas izlasē.2+10 minūšu sodu saņem Manavjans.
Aizvadītajās minūtēs laukumā rit cīņa par inicatīvu. Daudz vārtu iespēju nav bijis.
Latvijas hokejisti nespēj noturēt ripu uzbrukuma zonā, līdz ar to metieni pa vārtiem neizdodas. Pašās vairākuma beigās Jēkabs Rēdlihs uzmeta pa vārtiem.
Noraidījums Francijas izlasēBerons noraidīts uz divām minūtēm.
Bazevičs rupji kļūdās pie Latvijas aizsardzības zonas, taču paveicās, jo Francija nonāca aizmugurē.
Sācies 2.periods
Noslēdzies 1.periods!
18:41 min. Latvija - Francija 1:0Latvijai izdodas skaists un ātrs uzbrukums, kurā teicamu piespēli izdarīja Koba Jass, bet Toms Andersons raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī.
Artūrs Ozoliņš ieguva ripu pie Francijas vārtiem, taču viņa metiens lido virsū Ardī.
Komandas spēlē pilnos sastāvos.
Francijas izlasei divi bloķēti metienu. Vairākums joprojām Latvijai klibo.
Latvijas hokejistiem neizdodas metieni. Brahmanis met pāri vārtiem, turpinājums arī nav veiksmīgs.
Francijas izlasē atkal noraidījumsTiesneši turpina noraidīt. Nikolā Rics nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
Noraidījums arī LatvijaiApšaubāms noraidījums Maslovskim.
Francijas izlasei noraidījums.Šakjašvilli saņēmis sodu.
Brahmanis uzreiz pēc iemetiena izdara metienu, taču ripa lido garām vārtiem.
Pēc Ozoliņa metiena ripa trāpa pa Francijas spēlētāja seju. Nepatīkama epizode francūzim.
Jēkabam Rēdliham jālabo komandas biedra kļūda pie savas zilās līnijas. Varēja iznākt ļoti bīstama epizode pie Latvijas vārtiem!
Mickevičs pirmo reizi liek spēlē iesaistīties Francijas izlases vārtsargam Ardī.
Astoņu minūšu laikā Latvijai nav izdevušies metieni pa vārtiem.
Noraidījums Francijas izlasē.Derosjē devies izciest sodu.
Atsākuši spēlēt pilnā sastāvā, Latvijas izlasei izdodas vairāki pretuzbrukumi, tomēr nekas bīstams pagaidām pie franču vārtiem nav izdevies.
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvāVeiksmīgi mazākumā darbojā Muštukovs, atvairot vairākus metienus. Vārti tiek nosargāti.
Māris Jass atgriezies laukumā.
Latvijas izlasei vēl viens noraidījums.Latvija kļūdās aizsadzībā un Širokovs pēdējā brīdī patraucē pretiniekam. 15 sekundes jāspēlē trijatā.
Mazākumu Latvijas izlase sāk labi, izmetot ripu ārā no aizsardzības zonas. Vēlāk franči izveidoja uzbrukumu, bet metienu atvairīja Muštukovs.
Latvijas izlase paliek mazākumā.Māris Jass iesita pretiniekam pa rokām un saņem sodu.
Jau pašā spēles sākumā pie Latvijas izlases vārtiem bīstama epizode, tomēr Muštukovs glābj.
Šodien diskvalifikācijas dēļ spēlē pret Franciju nepiedalīsies Armands Bērziņš. Ārpus pieteikuma arī Guntis Galviņš. Spēli pret Franciju vārtos uzsāks Ervīns Muštukovs un atkarībā no spēles ritējuma, spēles laiku dalīs ar Elvi Merzļikinu. Latvijas izlases sastāvs: http://instagram.com/p/vIrZEqvzPu/
Latvijas hokeja izlase noslēdz Eiropas Izaicinājuma kausa turnīru, pēdējā spēlē tiekoties ar Francijas hokejistiem!