Latvijas hokeja izlase turnīru Liepājā noslēdz ar smagu uzvaru

Latvijas hokeja valstsvienība Liepājā notikušo Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra noslēdzošajā - trešajā - spēlē sestdien ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pārspēja Itālijas izlasi.

Vārtus Latvijas izlases šajā mačā labā guva Aleksejs Širokovs un Jēkabs Rēdlihs.

Jau no pašas spēles sākuma Latvija bija aktīvāka un demonstrēja bīstamāku hokeju. Otrās minūtes sākumā spēcīgu metienu no zilās līnijas uz Itālijas vārtiem raidīja Georgijs Pujacs, kurš šajā cīņā pilda kapteiņa pienākumus, taču viņa ripu pretinieku vārtsargs atvairīja. Tiesa, ar to uzbrukums latviešiem nenoslēdzās un, pateicoties burzmai vārtu priekšā, pirmais pie atlēkušās ripas bija Aleksejs Širokovs, kurš arī panāca 1:0. Turpinājumā mājinieki vairākkārt apdraudēja pretinieku vārtu drošību, taču ieraidīt ripu Itālijas vārtos neizdevās.

Arī otro periodu latvieši iesāka aktīvāk nekā pretinieki. Pēc četrām nospēlētām minūtēm 2:0 panāca Jēkabs Rēdlihs. Vispirms Aleksejs Širokovs uzvarēja iemetienā, ripu piespēlējot Rēdliham, kurš to ar pirmo pieskārienu precīzi raidīja vārtos. Nākamajās minūtēs vairākus bīstamus uzbrukumus izveidoja pagājušās spēles debitants Latvijas sastāvā Rihards Marenis, taču gūt vārtus neizdevās.

Jau trešās trešdaļas sākumā Latvijas izlase zaudēja vārtus, kad ar ļoti precīzu metienu izcēlās Antons Bernards. Pēcāk mājinieki trāpīja pa vārtu konstrukciju, kā arī vairākumā izcēlās ar vēl pāris labiem vārtu gūšanas momentiem. Tie realizēti netika, bet, tuvojoties pamatlaika izskaņai, spriedze arvien pieauga, turklāt Itālijas valstsvienība spēlēja ļoti aktīvi un bīstami apdraudēja Latvijas vārtus.

Itālijas valstsvienībai atspēlēties tā arī neizdevās, kā arī nelīdzēja vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju.

Šajā mačā Latvijas hokeja izlases rindās debitēja vārtsargs Henrijs Ančs. Pašlaik 25 gadus vecais vārtsargs pēdējās sezonās ir viens no labākajiem savas pozīcijas spēlētājiem Latvijas virslīgā, turklāt divus gadus pēc kārtas viņš kļuvis par valsts čempionu.

Kā zināms, turnīra ievadā Latvija ceturtdien grūtā cīņā ar 5:4 pieveica Āzijas spēcīgāko komandu Japānu, bet piektdien ne mazāk spraigā duelī ar 3:4 piekāpās Baltkrievijai. Tikmēr Itālija ceturtdien ar 0:1 zaudēja Baltkrievijai, bet piektdien ar 3:0 pārspēja Japānu.

Sestdienas pirmajā mačā Baltkrievija ar 3:0 pieveica Japānu, tādējādi trīs mačos iekrājot maksimāli iespējamos deviņus punktus un triumfējot visā turnīrā.

Otrajā vietā ar sešiem punktiem trīs cīņās palika Latvija, trīs punkti Itālijai, bet bez punktiem palika Japāna.

Hokejs. Latvija - Itālija
Latvija - Itālija 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)Vārtu guvēji: Aleksejs Širikovs (1:07 min.), Jēkabs Rēdlihs (23:58 min.) - Antons Bernards (43:00 min)Noraidījumi: Bruno Zabis (37:13, 2 min.), Koba Jass (38:17, 2 min.), Maksims Širokovs (38:17, 2 min.), Georgijs Pujacs (52:34, 2 min.) - Tomass Larkins (6:34, 2 min.), Markuss Ganders (33:19, 2 min.), Djego Kostners (38:17, 2 min.), Tomass Larkins (46:38, 2 min.)Metieni: 40 - 22
Spēle noslēgusies!
Latvijas hokejisti aizsardzības zonā pazaudē savus pretspēlētājus, kas itāļiem dod vēl vienu teicamu momentu. Itālijas izlase nespēj izmantot mūsējo "dāvanas".
Latvijas aizsargi izlaiž cauri pretinieku uzbrucēju, un vēl viens bīstams moments, taču itāļu spēlētājs meta garām vārtiem.
Demiters piespēlēja Lipsberam, kurš pēc pauzes uzmeta pa vārtiem no tuvas distances. Itālija atbild ar savu pretuzbrukumu.
Itāļiem ļoti bīstami uzbrukumi vairākumā, bet vienā epizodē Ančs glāba, bet pēc tam aizsargi aizsit ripu prom no vārtu priekšas, neļaujot pretiniekiem tikt pie atkārtota metiena.
Latvijas izlasei paveicās, kad itāļu uzbrucējs netrāpīja tukšajā vārtu stūrī.
Latvijas izlasē noraidījums.Pujacs atstājis savu komandu mazākumā.
Latvijas izlases vārtsargam Ančam sāpīga sadursme ar pretinieku. Laukuma spēlētāji metās savu vārtsargu aizstāvēt.
Latvijas izlasei jau kādu laiku nav izdevies izspēlēt labu kombināciju pretinieku zonā.
Latvijas izlasei vairākumā izdodas radīt labu spiedienu uz vārtiem. Kad itāļi izmeta ripu ārā no zonas, Ančs nenospēlēja pārāk veiksmīgi, jo ripa izspruka starp kājsargiem, bet vārtos neslīdēja.
Noraidījums Itālijas izlasē.Tomass Larkins devies izciest divu minūšu sodu.
Latvijas izlase trāpa pa vārtu stabu, bet pēc tam itāļiem izdodas metieni pa vārtiem. Nekas šajā mačā vēl nav beidzies.
Latvija - Itālija 2:1Latvijas izlase "iekrīt" uz nomaiņu, un Itālijas izlases kapteinis Antons Bernards iegāja zonā un izdarīja ļoti precīzu metienu.
Pretuzbrukumā Edgars Kulda piespēlēja Andresonam, kura metiens lido garām vārtiem.
Latvijas izlase mazākumus ir izturējusi, un cīņa turpinās vienādos sastāvos. Itālijas izlase mēģina pieturēt ripu, taču Latvija neļauj iesākt uzbrukumus.
Sācies 3.periods.
Noslēdzies 2.periods.Latvijas hokejisti lielo mazākumu ir izturējuši. Trešā trešdaļa būs jāsāk viena vīra mazākumā.
Noraidījums abās komandās.Itālijas izlasei izdodas saasināt situāciju Latvijas vārtu priekšā, taču Ančs ripu piespiež. Tad sākas asumi, un tiesneši noraida Kobu Jasu un Maksimu Širokovu, bet Itālijas izlasē - Djego Kostneru. Latvijai mazākums trīs pret pieci.
Noraidījums Latvijas izlasē.Bruno Zabis iesita pretiniekam ar nūju, kad uz Latvijas vārtiem brieda bīstams pretuzbrukums.
Vairākums Latvijas izlasei palika neizmantots, bet arī pēc tam mūsējie turpina izdarīt spiedienu uz itāļu vārtiem. Tad Itālijas izlasei bīstami pretuzbrukumi, kuros Ančs nenospēlē pārliecinoši, taču vārtus neielaida.
Vairākumā Latvijas izlases spēlētāji darbojas pārliecinoši, cenšoties palielināt savu pārsvaru.
Noraidījums Itālijas izlasē.Marenis ar savu aktivitāti nopelna savai komandai divu minūšu vairākumu. Markuss Ganders devies izciest sodu
Lai arī izlases debitantam, vārtsargam Ančam vārtos nav pārāk daudz darba, viņš veiksmīgi tiek galā ar tiem metieniem, kas lido viņa vārtu virzienā.
Spēle diezgan mierīga palikusi, tik izteikts pārsvars vairs nav Latvijai
Itāļiem vārtsargu maiņa.
23:58 min. Latvija - Itālija 2:0Pēc iemetiena Jēkabam Rēdliham spēcīgs metiens! Precīzi!
Ančs diezgan pārgalvīgi nospēlēja aiz vārtiem, bet itāļi to neizmanto. Par laimi.
Itāļi perioda sākumā uzspieduši cīņas spēli, bet tad Latvijai pirmā iespēja - pēc saspēles labs metiens Edgaram Kuldam.
Sākas 2. periods
Komandas atgriežas laukumā, drīz atsāksies spēle
Iespaidīgs Latvijas pārsvars 1. periodā metienos - 22 pret 2.
Noslēdzies 1. periods
Latvijas hokejisti "ieslēguši apgriezienus" un itāļiem grūtības sagādā darbība aizsardzībā. Acij tīkamu hokeju rāda Latvijas izlase, bet ripa nelido vārtos
Latvijai divas labas iespējas, reizi ripa lēnām aizslīd garām Itālijas vārtiem
Latvijai diezgan liels pārsvars un itāļu vārtsargs tiek nomētāts.
Itālija pilnā sastāvā
Latvijai vairākumā ne pārāk sekmējas, daži metieni, bet nekā draudīga pretinieku vārtiem.
6:34 min. Latvijai vairākums
Itāļi nav saskumuši un ātri atguvušies, Latvijas debitants Ančs arī dabūn pasvīst.
1:07 min. Latvija - Itālija 1:0Jau pirmais metiens un uzreiz gols! Pēc Pujaca metiena Širokovs vārtu priekšā iebaksta ripu vārtos. Samērā neveiksmīgi arī nospēlēja itāļu vārtsargs
Spēle sākusies
Komandas nāk laukumā un drīz jau sāksies spēle
Trešā mačā pieteikumā netiks iekļauti vārtsargs – Edgars Masaļskis, aizsargi – Artūrs Kulda, Oskars Bārtulis, kā arī uzbrucēji – Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums. Spēli vārtos sāks Henrijs Ančs, kuram tā būs debija Latvijas izlases sastāvā. Latvijas hokeja izlases kapteiņa pienākumus pildīs Georgijs Pujacs, viņam asistēs Jēkabs Rēdlihs un Aleksejs Širokovs.
Latvijas hokeja izlase sestdien, 7. novembrī, noslēdz Izaicinājuma kausa turnīru Liepājā. Pēdējais pretinieks - Itālija. Spēles sākums pulksten 17:00. https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/latvijas-hokeja-izlase-ar-macu-pret-italiju-nosledz-parbaudes-turniru-liepaja.d?id=46688711