Latvijas hokejistes nodrošina atgriešanos pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā
Foto: LHF

Latvijas sieviešu hokeja izlase ceturtdien priekšlaicīgi nodrošināja atgriešanos pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā.

Ventspilī notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas ceturtajā spēlē Latvijas izlase ar 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) uzvarēja Ziemeļkoreju, pirmo vietu sacensībās un vienīgo ceļazīmi uz A grupu nodrošinot kārtu pirms turnīra beigām. Mājiniecēm šī bija ceturtā uzvara tikpat turnīra spēlēs.

Mača astotajā minūtē ar gūtiem vārtiem vairākumā rezultātu atklāja Inese Geca-Miljone, bet 20 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām 2:0 panāca Laila Dekmeijere-Trigubova. Trīs vārtu pārsvaru mājiniecēm otrās trešdaļas piektajā minūtē vairākumā nodrošināja Sarma Ozmena, bet Ziemeļkorejas izlase vienus vārtus atguva trešās trešdaļas vidū.

Geca-Miljone spēli pabeidza ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, bet Dekmeijere-Trigubova cīņas izskaņā izpelnījās 2+10+10 minūšu noraidījumu par rupjību.

Latvijas izlases ceļš uz pirmo vietu turnīrā tika atvieglots iepriekš ceturtdien, kad Nīderlandes izlase savā ceturtajā turnīra spēlē ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) zaudēja Ungārijai, piedzīvojot savu pirmo zaudējumu sacensībās.

Noslēdzošajā turnīra mačā sestdien Latvijai jāspēkojas ar Nīderlandi, taču nu mājinieces pār savām tuvākajām sekotājām iekrājušas četru punktu pārsvaru, kas vairs nav atspēlējams.

Citā ceturtās kārtas mačā ceturtdien Ķīna ar 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) uzvarēja Kazahstānu.

Kā ziņots, pagājušajā svētdienā Latvijas hokejistēm izdevās pārtraukt 11 oficiālo maču zaudējumu sēriju un ar 4:0 šī turnīra pirmajā mačā pieveikt Ungāriju, otrajā cīņā pirmdien ar 5:1 tika pārspēta Ķīna, bet pēc tam trešdien ar 3:1 latvietes pieveica arī Kazahstānu.

Tikmēr Ziemeļkorejas izlase līdz šim vienīgo panākumu turnīrā izcīnījusi pirmajā kārtā, kad ar 3:0 pieveica Kazahstānu.

Latvija ar 12 punktiem četrās spēlēs atrodas kopvērtējuma vadībā un vairs nav panākama, kamēr astoņi ir Nīderlandei. Seši punkti ir Ungārijai un Ķīnai, Ziemeļkorejas kontā ir trīs punkti, bet Kazahstāna iekrājusi vienu punktu.

Vietu pirmās divīzijas A grupā nopelnījusi tikai turnīra spēcīgākā izlase.

Latvijas izlase čempionātā startē 22 spēlētāju sastāvā - trīs vārtsardzes, septiņas aizsardzes un divpadsmit uzbrucējas. Ja pērn pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē vienā komandā spēlēja māte un meita Inese Geca-Miljone un Līga Miljone, šogad viņām pievienojušās arī Aija un Agnese Apsītes.

No potenciālajām līderēm šajā turnīrā Latvijai nevar palīdzēt vienīgi Ieva Pētersone, kura ir aizņemta savā klubā Krievijā.

No izlases hokejistēm 15 pārstāv spēcīgāko pašmāju klubu "Laima", trīs spēlē "Daugavas" komandā, viena pārstāv "Sāgas" komandu, bet trīs spēlē ārzemju klubos Zviedrijā.

Pagājušajā sezonā Latvijas hokejistes pirmās divīzijas A grupas turnīrā piecās spēlēs palika bez punktiem, izkrītot uz trešo spēcīgāko līgu.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā pašlaik Čehijā spēkojas mājinieces, kā arī Dānijas, Slovākijas, Austrijas, Norvēģijas un Francijas izlases. Uz pēdējo vietu sacensībās, kuras ieguvēja pārcelsies uz B grupas turnīru, pašlaik pretendē Austrija un Slovākija.

Latvijas izlases galvenais treneris ir Vladimirs Golovkovs. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions PSRS izlases sastāvā un spēlētāja karjeras laikā vairākas sezonas aizvadīja Rīgas "Dinamo" komandā PSRS augstākajā līgā. Pēdējā laikā Golovkovs strādāja ar dažāda vecuma bērniem, bet sieviešu hokeja izlases trenera amatā debitēja pērn.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrā:

vārtsardzes - Evija Tētiņa, Ilze Krontāle (abas - "Laima"), Dita Vazne ("Daugava");

aizsardzes - Aija Apsīte, Anna Kubliņa, Olita Liepiņa, Elīna Ņeploškina, Sarma Ozmena, Sandra Žebere (visas - "Laima"), Žanete Vasiļevska ("Daugava");

uzbrucējas - Ilona Ābola ("Sāga"), Sindija Agare, Zane Apse, Agnese Apsīte, Inese Geca-Miljone, Lelde Hartmane, Ivita Krūmiņa, Anna Katrīna Lagzdiņa (visas - "Laima"), Ilze Bičevska, Iveta Koka (abas - "Leksands", Zviedrija), Laila Dekmeijere-Trigubova ("Daugava"), Līga Miljone (Ernšeldsvīkas "Modo", Zviedrija).

Tags

Austrija Dānija Dinamo Dinamo (Maskava) Dinamo (Minska) Francija Kazahstāna Ķīna Laima Maskavas Dinamo Nīderlande Norvēģija Slovākija Ziemeļkoreja Zviedrija Ungārija

Comment Form