Latvijas hokeja izlase piektdien, gatavojoties 2022. gada pasaules čempionātam hokejā, uzvarēja otrajā pārbaudes spēlē ar vietējo Francijas valstsvienību.

Latvijas valstsvienība mājiniekus pieveica ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:0, 1:2). Viesu labā precīzus metienus izpildīja Klāvs Veinbergs, Mārtiņš Dzierkals un Sandis Smons. 19 gadus vecajam Veinbergam, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās, tie bija pirmie vārti Latvijas izlases labā.

Pēc pirmās trešdaļas, kurās bīstami momenti bija retums, Latvijas izlase otrajā periodā izcēlās pretuzbrukumos. Spēles pirmos vārtus guva Veinbergs, kuru ar trāpīgu piespēli starp diviem aizsargiem atrada Edgars Kulda. Savukārt pāris minūtes vēlāk Patriks Ozols izkārtoja izgājienu Dzierkalam, kurš vienatnē aizslidoja pret vārtsargu Sebastianu Ilonenu.

Trešā perioda ievadā Francijas hokejisti izmantoja pirmo skaitlisko vairākumu. Vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu mainīja Morāns Buvē, piespiežot 20 gadus vecajam Ērikam Vītolam ielaist pirmo ripu. Atbildi parādā nepalika arī latvieši. Mača 54. minūtē vairākumu realizēja Sandis Smons, kurš izpildīja metienu no zilās līnijas. Raidījuma brīdī vārtu priekšā labi pacīnījās jaunais Veinbergs.

Smona precīzais raidījums kļuva par uzvaras vārtiem, jo 18 sekundes pirms mača beigām Vītolu sarūgtināja mājinieku kapteinis Floriāns Šakašvili.

Ziņots, ka pirmajā abu vienību pārbaudes spēlē Latvijas izlase piekāpās ar rezultātu 1:2. Šie bija Latvijas valstsvienības pirmie oficiālie pārbaudes mači pirms 2022. gada pasaules čempionāta.

Gatavošanās posma laikā Harija Vītoliņa vadītā izlase kopā aizvadīs sešas pārbaudes spēles – pa divām pret Franciju, Šveici un Kazahstānu. Pēc pārbaudes spēlēm Francijā Latvijas valstsvienība 30. aprīlī un 1. maijā viesosies Šveicē, bet 8. un 9. maijā mājās būs mači ar Kazahstānu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.