Latvijas hokeja izlase, uzsākot gatavošanos Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, piektdien savā laukumā pārbaudes spēlē ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) zaudēja Krievijas otrajai valstsvienībai.

Krievijas valstsvienības labā pirmajā trešdaļā vārtus guva Andrejs Popovs, bet Latvijas vienības rindās trešās trešdaļas beigās izcēlās Artūrs Kulda.

Uzvaras vārtus viesiem 36 sekundes pirms mača beigām guva Artjoms Lukojanovs, bet trīs sekundes pirms cīņas beigām ripu tukšos vārtos raidīja Dmitrijs Kagarļickis.

Pirmais periods

Spēli komandas uzsāka samērā piesardzīgi, nelielu pārsvaru baudot Latvijas izlasei. Mājiniekiem bieži izdevās uzņemt ātru tempu un izspēlēt veiklas saspēles, tomēr bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem neradās. Pirmo astoņu minūšu laikā šajā ziņā izcēlās vienīgi Kaspars Daugaviņš, kura metienam no tuvas distances pēdējā mirklī patraucēja pretinieku aizsargs. Tomēr devītajā minūtē vienu no saviem retajiem uzbrukumiem vārtu guvumā pārvērta viesi - ripa veiksmīgi atlēca pie Popova, kurš ar vienu pieskārienu pārcēla to virs Edgara Masaļska pleca.

Trešdaļas turpinājumā laukuma saimnieki ilgstoši varēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, 45 sekundes aizvadot arī piecatā pret trim pretiniekiem. Lai arī Ivana Kasutina sargātie Krievijas izlases vārti tika pakļauti iespaidīgam spiedienam, rezultāts palika nemainīgs. Atgriezušies pilnā sastāvā, Krievijas hokejisti noorganizēja vairākus bīstamus uzbrukums un lika spēlē iesaistīties arī Masaļskim. Trešdaļas noslēgumā neliela iniciatīva piederēja viesu hokejistiem, kas 54 sekundes pirms pārtraukuma beidzās ar noraidījumu Jēkabam Rēdliham. Līdz trešdaļas beigām rezultāts gan nemainījās.

Otrais periods

Otrās trešdaļas ievadā Latvijas izlase veiksmīgi izturēja atlikušās mazākuma sekundes, bet pēc tam lūkoja veidot uzbrukumus. To veiksmīgai izspēlēšanai gan patraucēja biežās hokejistu nesaprašanās savā starpā, kamēr otrā laukuma pusē Masaļskis vairākas reizes atvairīja bīstamus sāncenšu raidījumus. Abpusēji aktīvi komandas turpināja cīnīties arī turpinājumā. Neliels pārsvars piederēja Krievijas vienībai, tomēr Masaļska pārliecinošā spēle ļāva rezultātam palikt nemainīgam.

Trešdaļas beigu daļā Latvijas izlasei sāka pavērties labākas vārtu gūšanas iespējas, tomēr neviena no tām netika izmantota, lai arī vairākas reizes ripa nokļuva sāncenšu vārtu pašā priekšā. Teicama iespēja priekšpēdējā trešdaļas minūtē bija Mikam Indrašim, tomēr ripa pēc viņa metiena no vārtu priekšas lidoja tiem garām. Pēdējo minūti komandas aizvadīja ļoti aktīvi, tomēr arī šoreiz tas beidzās ar noraidījumu Latvijas izlases rindās, kad sodu piecas sekundes pirms pārtraukuma izpelnījās Raitis Ivanāns.

Trešais periods

Trešās trešdaļas sākumā mājinieki pārliecinoši izturēja atlikušās mazākuma sekundes, tomēr Latvijas izlases centieni veidot uzbrukumus bija haotiski un par vārtu gūšanas iespējām negādāja. Lai arī aizsardzībā laukuma saimnieki centās darboties uzmanīgi un prātīgi, pie metieniem pa Masaļska sargātajiem vārtiem viesi tika regulāri. Latvijas hokejisti gan nepadevās un turpināja meklēt iespējas izkārtoties tuvāk pretinieku vārtiem, trešdaļas vidū tiekot pie iespējas spēlēt vairākumā. Tomēr jau pirmajā saspēlē rupju kļūdu pieļāva Kulda, kurš zaudēja ripu un vēlāk ar noteikumu pārkāpumu apturēja pretinieka izrāvienu.

Spēlējot nevienādos sastāvos, rezultāts atkal palika nemainīgs, taču sešas minūtes pirms cīņas beigām mājiniekiem vēlreiz pavērās iespēja spēlēt vairākumā. Bīstami pa Kasutina sargātajiem vārtiem meta Kulda, tomēr Čehovas "Vitjaz" kluba vārtsargs turpināja darboties nevainojami. Īsu brīdi vēlāk laimi vēlreiz izmēģināja Kulda, kura spēcīgi mestā ripa ar pirmo pieskārienu atrada ceļu Krievijas vienības vārtos.

Skaitot kopā šīgada pasaules čempionāta noslēgumu, Latvijas izlase vārtus nebija guvusi 271 minūti un 18 sekundes.

Uzreiz pēc rezultāta izlīdzināšanas noraidījumu par rupju pretinieka savainošanu izpelnījās Roberts Jekimovs, kurš tika sodīts ar piecām noraidījuma minūtēm. Mazākumā Latvijas izlase tādējādi bija spiesta spēlēt līdz pat pamatlaika beigām. Laukuma saimnieki darbojās ļoti agresīvi un precīzi, bet vajadzības gadījumā spēlē veiksmīgi iesaistījās arī Masaļskis. Vairumu mazākuma pārliecinoši izturējuši, Latvijas hokejisti vārtus zaudēja 36 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad ripas lidojuma virzienu mainīja Lukojanovs. Cenšoties atspēlēties, Masaļskis tika nomainīts pret piekto laukuma spēlētāju, tomēr trīs sekundes pirms pamatlaika beigām Krievijas hokejisti guva trešos vārtus.

Piektdienas mačā Latvijas izlases pieteikumā nebija vārtsarga Kristera Gudļevska, aizsargu Jāņa Andersona un Kristapa Sotnieka, kā arī uzbrucēju Kaspara Saulieša, Roberta Bukarta un Māra Bičevska.

Komandas kapteiņa pienākumus šajā spēlē pildīja aizsargs Georgijs Pujacs, bet viņa palīgi bija Kulda un Daugaviņš.

Pēc tam sestdien abas komandas sacentīsies atkārtoti.

Pārbaudes spēlēm Latvijas izlases sastāvā gatavojās trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 15 uzbrucēji. Viņu vidū ir 14 Rīgas "Dinamo" sistēmas spēlētāji. No sākotnējā kandidātu saraksta sastāvā ir divas izmaiņas - traumas dēļ valstsvienībai nevar palīdzēt aizsargs Guntis Galviņš, bet kandidātu sarakstu papildinājis uzbrucējs Mārtiņš Cipulis, kurš šosezon vēl nav aizvadījis nevienu oficiālo spēli.

Šajos mačos debitē jaunie Latvijas izlases treneri - galvenajam trenerim Tedam Nolanam par palīgiem apstiprināti kanādietis Toms Kūlens un Aigars Cipruss.

Kā ziņots, ar šīm spēlēm Latvija sāk gatavoties februārī paredzētajam Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Nolans iepriekš bija paudis apņēmību, ka vismaz vienā mačā laukumā dosies visi spēcīgākie Latvijas hokejisti, kuri būs pieejami.

Pēc šīm spēlēm no 13. līdz 15.decembrim Latvijas izlase piedalīsies četru valstu turnīrā Francijā, kurā bez mājiniekiem francūžiem Latvijas izlases pretinieki būs Slovēnija un Dānija.

Pēc tam no 7. līdz 10.februārim Latvijas izlase "Arēnā Rīga" aizvadīs Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiādi sacentīsies ar Franciju, Kazahstānu un vienu no pirmskvalifikācijas turnīra veiksminiecēm.

Krievijas otrā izlase pirmo pārbaudes spēli aizvadīja otrdien, kad Mitiščos ar 1:0 uzvarēja Franciju.

Krievijas izlases rindās mačos ar Latviju spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu spēlētāji pārsvarā līdz 24 gadu vecumam.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pirmajai pārbaudes spēlei ar Krievijas otro valstsvienību:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Hantimansijskas "Jugra", KHL), Māris Jučers (Rīgas "Dinamo");

aizsargi - Artūrs Kulda (Novosibirskas "Sibirj", KHL), Georgijs Pujacs (Omskas "Avangard", KHL), Māris Jass (Hannoveres "Scorpions", Vācija), Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis, Oskars Cibuļskis (visi - Rīgas "Dinamo");

uzbrucēji - Jānis Sprukts (Maskavas CSKA, KHL), Vitālijs Pavlovs (Joensū "Jokipojat", Somija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "ZSC Lions", Šveice), Roberts Jekimovs (Lāpenrantas "SaiPa", Somija), Aleksejs Širokovs ("Red Ice", Šveice), Mārtiņš Karsums, Raitis Ivanāns, Andris Džeriņš, Gints Meija, Miks Indrašis, Kaspars Daugaviņš (visi - Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Cipulis (bez kluba).