Latvijas hokeja valstsvienība Lionā notiekošā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Dānijas izlasei.

Latvijas valstsvienības rindās izcēlās Roberts Jekimovs un Vitālijs Pavlovs, bet Dānijas izlases labā divus vārtus guva Lase Lasens. Pēcspēles metienos panākumu dāņiem nodrošināja Niklass Jensens.

Spēli abas komandas sāka izteikti mierīgā un piesardzīgā tempā, pirmajās minūtēs vārtu gūšanas iespējas neradot. Trešdaļas sestajā minūtē noraidīts tika Ronalds Ķēniņš, bet mazākuma laikā vienreiz Latvijas izlasi no vārtu zaudēšanas glāba Māris Jučers. Dānijas komanda gan nepaguva vairākumā aizvadīt pilnas divas minūtes, jo noraidīts drīz vien tika arī šīs vienības hokejists, bet sekojošajās vairākuma sekundēs iespēju izcelties neizmantoja Miks Indrašis.

Trešdaļas vidū Latvijas valstsvienība pēc Artūra Ozoliņa noraidījuma vēlreiz palika mazākumā, tomēr spēja savu vārtu drošību nosargāt, vairākas reizes teicami spēlē iesaistoties Jučeram. Komandām atsākot spēli pilnos sastāvos, pārsvars bija pārgājis Dānijas vienības pusē, kas regulāri veica metienus pa Latvijas izlases vārtiem. Dānijas hokejistu dominances brīdi pārtrauca bīstami Indraša un Ginta Meijas metieni, tomēr pārliecinoši darbojās pretinieku vārtsargs Patriks Galbraits. Mazliet vēlāk noraidīts tika Kristaps Sotnieks, tomēr mazākuma minūtēs Latvijas vienība darbojās ļoti pārliecinoši. Nosargāt savus vārtus neskartus līdz pirmās trešdaļas beigām Latvijas vienībai gan neizdevās, jo pēdējā minūtē nepiesegts Jučera sargāto vārtu priekšā palika Lasens, atklājot cīņas rezultātu.

Otro trešdaļu aktīvi sāka Dānijas izlase, tomēr jau otrajā minūtē nonāca mazākumā. Vairākumā Latvijas komanda darbojās nepārliecinoši, neizmantojot viena vīra pārsvaru, tomēr drīz vien Latvijas izlasei tika dota vēl viena iespēja spēlēt vairākumā. Šoreiz tā tika pārvērsta vārtu guvumā, kad pašās vairākuma beigās pēc Aleksandra Jerofejeva piespēles ar spēcīgu metienu no labās malas izcēlās Jekimovs. Arī pēc zaudētajiem vārtiem dāņi turpināja spēlēt agresīvi un vēlreiz nonāca mazākumā, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Spēles turpinājumā, komandām sacenšoties vienādos sastāvos, pārsvars piederēja Latvijas izlasei, tomēr Dānijas hokejisti aizsardzībā demonstrēja pārliecinošu sniegumu. Iespējas izcelties nespēja izmantot Elvijs Biezais un Gunārs Skvorcovs, kurš pats vēlāk 18.minūtē devās uz noraidīto soliņu. Viena vīra deficīta laikā Latvijas komanda laukumā darbojās droši un pārliecinoši, neļaujot dāņiem cerēt uz vārtu gūšanu. Līdz otrās trešdaļas beigām rezultāts vairs nemainījās.

Trešās trešdaļas sākumā 2+10 minūšu noraidījumu saņēma Mārtiņš Porejs, taču sekojošajā mazākumā Latvijas komanda atkal darbojās pārliecinoši. Uzreiz pēc tam Latvijas komandai izdevās izvirzīties vadībā, kad pēc Jerofejeva un Jekimova piespēlēm no vārtu priekšas precīzs bija Pavlovs. Pēc zaudētajiem vārtiem pārsvars pārgāja Dānijas izlases rindās, kas spēja mainīt cīņas gaitu un 11.minūtē panāca izlīdzinājumu, otro reizi izceļoties Lasenam.

Trešās trešdaļas otrajā pusē pārsvars joprojām piederēja dāņiem, kamēr Latvijas komanda darbojās ar lielu kļūdu procentu, tādējādi netiekot pie iespējām bīstami uzbrukt. Veiksmīgi gan Latvijas vienības vārtos darbojās Jučers, palīdzot komandai līdz pamatlaika beigām saglabāt neizšķirtu.

Pamatlaiks aizritēja ļoti augstā tempā, tomēr Latvijas komanda vārtu gūšanas iespējas tā arī neizveidoja, kamēr Jučers vēl vairākas reizes liedza Dānijas hokejistiem gūt savus trešos vārtus.

Pēcspēles metienu sērijā, kas aizritēja saspringtā gaisotnē, dāņiem protestējot par vienīgajiem Latvijas izlases gūtajiem vārtiem, uzvaru nesošo "bullīti" realizēja Jensens.

Latvijas izlases kapteinis šajā mačā bija aizsargs Oskars Bārtulis, bet ārpus pieteikuma palika aizsargs Mārtiņš Jakovļevs un uzbrucējs Lauris Bajaruns.

Vēl šajā turnīrā sacentīsies arī mājiniece Francija un Slovēnija, ar kurām Latvijas izlase tiksies attiecīgi piektdien un sestdien.

Šajā turnīrā Latvijas izlases sastāvā piedalās 22 spēlētāji - divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Izlases kandidātu sarakstā nav vairāku potenciālo līderu, kuru vietā tek pārbaudīti jaunie hokejisti.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Latvijas izlase februārī piedalījās EIHC posmā Norvēģijā, kurā ieņēma trešo vietu.

Novembra sākumā Latvijas izlase sāka gatavošanos Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Pirmajās divās pārbaudes spēlēs "Arēnā Rīga" divreiz ar identisku rezultātu 1:3 tika zaudēts Krievijas otrajai izlasei.

No 7. līdz 10.februārim Latvijas izlase "Arēnā Rīga" aizvadīs Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiādi sacentīsies ar Franciju, Kazahstānu un Lielbritāniju.

Latvijas hokeja izlases kandidāti dalībai EIHC turnīrā Francijā:

vārtsargi: Māris Jučers (Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Raitums (Atirau "Beibaris", Kazahstāna);

aizsargi: Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs (abi - Rīgas "Dinamo"), Māris Jass (Hannoveres "Scorpions", Vācija), Mārtiņš Jakovļevs (Joensū "Jokipojat", Somija), Oskars Bārtulis (Doņeckas "Donbass", KHL), Agris Saviels (Kijevas "Kompanjon", Ukraina), Aleksandrs Jerofejevs (Krasnodaras "Kubaņ", VHL);

uzbrucēji: Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Gints Meija, Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Elvijs Biezais (visi - Rīgas "Dinamo"), Roberts Jekimovs (Lāpenrantas "SaiPa", Somija), Ronalds Ķēniņš ("ZSC Lions", Šveice), Armands Bērziņš, Juris Štāls (abi - "Kopanjon"), Artūrs Ozoliņš (Kokšetau "Arlan", Kazahstāna), Lauris Bajaruns ("Liepājas metalurgs").