Latvijas hokeja valstsvienība Liepājā notiekošā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra otrajā spēlē piektdien ar 3:4 (1:2, 1:1, 1:1) piekāpās Baltkrievijai.

Pateicoties uzvarai, Baltkrievija priekšlaicīgi nodrošinājusi uzvaru Liepājā notiekošajā turnīrā.

Latvijas valstsvienības labā šajā mačā ar diviem vārtiem izcēlās Mārtiņš Karsums, kurš tika nosaukts par šī mača labāko spēlētāju izlases rindās.

Latvijas izlase šo maču sāka izcili, jo jau pirmais metiens pa baltkrievu vārtiem bija sekmīgs - Karsums ar metienu no pāris metriem rezultātu atklāja jau dueļa 20.sekundē. Pirmajā trešdaļā starp abām vienībām aizritēja aktīvs hokejs, taču neilgi brīdi vēlāk pēc vārtu zaudējuma Baltkrievija rezultātu izlīdzināja, kad ar raidījumu no zilās līnijas izcēlās Ņikita Ustiņenko. Pirmā perioda vidū iniciatīva pārgāja Baltkrievijas pusē, kas vainagojās panākumiem - dueļa 11.minūtē Elvi Merzļikinu otro reizi pārspēja Andrejs Filičkins.

$duelID=203;$eventID=9;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Otrās trešdaļas ievadā Baltkrievija panāca jau 3:1, kad Latvijas izlases kļūdu savā aizsardzības zonā izmantoja Pāvels Musijenko. Pēc vārtu zaudējuma mājinieki sāka spēlēt aktīvāk, izdarot vairākus metienus pa sāncenšu vārtiem, kas gan nebija diez ko sekmīgi. Tiesa, Latvijas valstsvienības pūliņi panākumiem vainagojās 31.minūtē, kad ar skaistu metienu no zilās līnijas otro ripu baltkrievu vārtos trieca Georgijs Pujacs, trāpot tieši vārtu devītniekā. Zīmīgi, ka tādejādi Latvijai bija izdevies izmantot vairākumu jau ceturtajā sekundē.

Ne otrās trešdaļas turpinājumā, ne trešās sākumā abas izlases ar vārtiem neizcēlās, taču mazāk nekā astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām 4:2 par labu Baltkrievijai panāca Pāvels Razvadovskis. Divu vārtu pārsvars viņiem gan nebija uz ilgu laiku, jo 54 sekundes vēlāk vēlreiz izcēlās Karsums, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Pašā pamatlaika izskaņā Baltkrievija nopelnīja 2+2 soda minūšu noraidījumu, taču vairākumu mājinieki nerealizēja. 26 sekundes līdz beigām Latvija nomainīja Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas cerētos augļus nedeva.