Latvijas sieviešu hokeja izlase pasaules čempionātā izcīna otro uzvaru
Foto: LETA

Latvijas sieviešu hokeja izlase Ventspilī notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas otrajā mačā pirmdien ar 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) pieveica Ķīnas valstsvienību.

Latvijas komandas labā divus vārtus guva Līga Miljone, bet pa vienai reizei izcēlās pieredzējusī Inese Geca-Miljone, Žanete Vasiļevska un Laila Dekmeijere-Trigubova.

Mača rezultātu 14.minūtē atklāja Līga Miljone, bet 26.minūtē rezultāta pārsvaru dubultoja Inese Geca-Miljone, bet pēc divām minūtēm viņai piebalsoja Līga Miljone.

Ķīnas hokejistēm izdevās atgūt vienus vārtus dueļa 49.minūtē. Pēc pirmā vārtu guvuma viešņas sāka spēlēt aktīvāk, taču tā vietā 53.minūtē ceturtos vārtus Latvijas izlases labā guva Vasiļevska. Mača galarezultāts tika uzstādīts 57.minūtē, izceļoties Dekmeijerei-Trigubovai.

Par labāko spēlētāju Latvijas komandas rindās šajā mačā tika atzīta Inese Geca-Miljone.

Citos pirmdienas mačos Ungārija ar 8:4 pieveica Ziemeļkoreju, bet Nīderlande ar 3:2 pagarinājumā uzveica Kazahstānu.

Kā zināms, svētdien Latvijas hokejistēm izdevās pārtraukt 11 oficiālo maču zaudējumu sēriju un ar 4:0 šī turnīra pirmajā mačā pieveikt Ungāriju.

Pēc divām aizvadītām kārtām Latvija ar sešiem punktiem izvirzījusies apakšgrupas vadībā, kamēr pieci punkti ir Nīderlandei. Trešajā vietā ar trim punktiem atrodas Ungārija, bet tikpat punktus iekrājusi arī Ziemeļkoreja. Savukārt Kazahstāna tikusi pie viena punkta, kamēr Ķīna divos mačos cietusi tikai zaudējumus un pie punktiem nav tikusi.

Pēc tam trešdien Latvijas valstsvienībai paredzēts mačs pret Kazahstānu, ceturtdien pretiniekos būs Ziemeļkoreja, bet sestdien mājinieces tiksies ar Nīderlandi.

Vietu pirmās divīzijas A grupā nopelnīs tikai turnīra spēcīgākā izlase.

Latvijas izlase čempionātā startē 22 spēlētāju sastāvā - trīs vārtsardzes, septiņas aizsardzes un divpadsmit uzbrucējas. Ja pērn pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē vienā komandā spēlēja māte un meita Inese Geca-Miljone un Līga Miljone, šogad viņām pievienojušās arī Aija Apsīte un Agnese Apsīte.

No izlases hokejistēm 15 pārstāv spēcīgāko pašmāju klubu "Laima", trīs spēlē "Daugavas" komandā, viena pārstāv "Sāgas" komandu, bet trīs spēlē ārzemju klubos Zviedrijā.

Pagājušajā sezonā Latvijas hokejistes pirmās divīzijas A grupas turnīrā piecās spēlēs palika bez punktiem, izkrītot uz trešo spēcīgāko līgu.

Latvijas izlases galvenais treneris ir Vladimirs Golovkovs. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions PSRS izlases sastāvā un spēlētāja karjeras laikā vairākas sezonas aizvadīja Rīgas "Dinamo" komandā PSRS augstākajā līgā. Pēdējā laikā Golovkovs strādāja ar dažāda vecuma bērniem, bet sieviešu hokeja izlases trenera amatā debitēja pērn.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrā:

vārtsardzes - Evija Tētiņa, Ilze Krontāle (abas - "Laima"), Dita Vazne ("Daugava");

aizsardzes - Aija Apsīte, Anna Kubliņa, Olita Liepiņa, Elīna Ņeploškina, Sarma Ozmena, Sandra Žebere (visas - "Laima"), Žanete Vasiļevska ("Daugava");

uzbrucējas - Ilona Ābola ("Sāga"), Sindija Agare, Zane Apse, Agnese Apsīte, Inese Geca-Miljone, Lelde Hartmane, Ivita Krūmiņa, Anna Katrīna Lagzdiņa (visas - "Laima"), Ilze Bičevska, Iveta Koka (abas - "Leksands", Zviedrija), Laila Dekmeijere-Trigubova ("Daugava"), Līga Miljone (Ernšeldsvīkas "Modo", Zviedrija).

Comment Form