Latvijas U-16 hokeja izlase ceturtdien Jelgavā izcīnīja uzvaru pirmajā no trim pārbaudes spēlēm pret Norvēģijas vienaudžiem.

Igora Ļebedeva vadītā Latvijas U-16 izlase ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) uzvarēja Norvēģijas U-16 valstsvienību.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Edijs Freimanis, Dāvis Klemka un Dario Mackevičs, bet pretinieku rindās precīzi meta Gabriels Kohs.

Latvijas izlase uzvaru izrāva vien pašā spēles izskaņā, kad mazāk nekā minūtes laikā ar vārtu guvumiem izcēlās Klemka un Freimanis.

Norvēģijas izlase šajā spēlē uzvarēja 39 iemetienos, kamēr latvieši bija pārāki vien 13 reizēs.

Latvijas U-16 izlase Jelgavā kopumā aizvadīs trīs mačus ar Norvēģiju. Atlikušie divi paredzēti piektdien un sestdien.

Trīs pārbaudes spēles ar Norvēģijas vienaudžiem paredzētas arī Oļega Sorokina vadītajai Latvijas U-18 izlasei, kas devusies uz Hamāras pilsētu.

Latvijas U-18 izlase pirmajā mačā ar rezultātu 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) piekāpās vienaudžiem no Norvēģijas.

Vienīgos vārtus latviešiem guva Ričards Bulavs, kurš sestajā minūtē atklāja spēles rezultātu. Latvijas komanda kopumā spēlē izdarīja 31 metienu pa vārtiem, kamēr pretinieki atbildēja vien ar 19 raidījumiem. Iespējas gūt vārtus pasliktināja 18 nopelnītās soda minūtes, kamēr mājinieki nopelnīja astoņas.

Abas izlases atkārtoti tiksies piektdien un sestdien.

Latvijas U-18 valstsvienība pagājušajā pasaules čempionātā elites divīzijā Zviedrijā pirmo reizi vēsturē sasniedza ceturtdaļfinālu, kur sīvā cīņā ar 1:3 piekāpās spēcīgajai Kanādas valstsvienībai.

Nākamā gada pasaules čempionātā elites divīzijā, kas norisināsies ASV, Latvijas U-18 izlase spēkosies vienā apakšgrupā ar Zviedriju, Kanādu, Baltkrieviju un Šveici. Šis turnīrs norisināsies no 16. līdz 26.aprīlim.