Latvijas U-18 hokejistes dramatiski nenosargā uzvaru pamatlaikā, izcīna panākumu 'bullīšos'

Latvijas sieviešu U-18 hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta otrās divīzijās A grupas otrajā spēlē nenosargāja uzvaru pamatlaikā, taču izcīnīja divus punktus par uzvaru pēcspēles metienu sērijā.

Latvietes ar rezultātu 3:2 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 1:0) uzvarēja Lielbritānijas jaunās hokejistes.

Pirmajās 40 minūtēs, kurās pretinieču pārsvars metienos bija 17:7, vārti netika gūti, bet trešajā periodā pēc nospēlētas 71 sekundes Hanna Štrause panāca 1:0 latviešu labā. Pēc sešām minūtēm britu hokejistes izlīdzināja rezultātu, taču pamatlaika priekšpēdējā minūtē Kjāra Paula Želubovska vairākumā atguva Latvijas izlasei vadību.

Latvietēm pietrūka piecu sekunžu, lai izcīnītu uzvaru pamatlaikā, pretiniecēm panākot 2:2. Papildlaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem un uzvarētāja tika noskaidrota pēcspēles metienu sērijā. Kā vienīgā savu metienu realizēja Latvijas izlases rezultatīvākā spēlētāja Linda Rulle, kura nodrošināja izlasei uzvaru ar 3:2.

Jeļizaveta Stadņika Latvijas izlases vārtos atvairīja 31 metienu, bet latvietes pa pretinieču vārtiem izpildīja 21 metienu.

Visām komandām aizvadot pa divām spēlēm, Austrālijai ir seši punkti, Latvija guvusi piecus, Nīderlande trīs, Turcija divus, bet Lielbritānija un Meksika - pa vienam.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā mačā Latvijas izlase ar 6:1 uzvarēja vienaudzes no Meksikas.

Latvijas U-18 valstsvienība pasaules čempionātu otrās divīzijas A grupā Skotijas pilsētā Damfrīsā aizvadīs līdz 27. janvārim. Šis ir pēc ranga ceturtais turnīrs U-18 izlasēm, uzvarētājām nodrošinot vietu pirmās divīzijas B grupā.

Latvijas hokejistes šajā turnīrā tiekas ar Austrāliju, Nīderlandi, Turciju, Meksiku un Lielbritāniju. 24.janvārī latvietes tiksies ar Nīderlandi, 26.janvārī - ar Austrāliju, bet turnīru noslēgs 27.janvārī ar maču pret Turciju.

Mikam Golubovičam turnīrā palīdz treneri Laila Dekmeijere-Trigubova un Vladislavs Koniševs, kā arī vārtsargu treneris Denijs Romanovskis.

Pagājušajā vasarā Latvijas U-18 hokejistes startēja savā pirmajā pasaules čempionātā, otrās divīzijas turnīrā izcīnot piekto vietu.

Latvijas izlases sastāvs startam pasaules čempionātā:

vārtsardzes - Nikola Seleviča (Hokeja skola "Rīga" (HS "Rīga")), Jeļizaveta Stadņika ("Odense", Dānija);

aizsardzes - Luīze Semesarāja (TNSS/THK/"L&L"), Emīlija Jakovļeva, Kintija Ilvija Tropa (abas - HS "Rīga"), Reičela Taube (JLSS/"Lauvas"), Sindija Medisone ("Tukums"), Madara Saulīte ("Falkons"/"Laima"), Marta Valante ("Kurbads"/"Laima");

uzbrucējas - Linda Rulle ("Lulea", Zviedrija), Katrīna Paula Ozola, Sarma Gusare, Milana Veronika Leletina, Šarlote Štāle, Madara Roberts Zuševiča, Kjāra Paula Želubovska, Amanda Eihmane, Valērija Lukjanska (visas - HS "Rīga"), Emīlija Kaže ("L&L"/"Tukums"), Hanna Štrause ("Kurbads"/"Laima").