Latvijas sieviešu U-18 hokeja izlase otrdien Stambulā dalību pasaules čempionāta otrajā divīzijā turpināja ar pārliecinošu uzvaru.

Latvija ar rezultātu 5:1 (3:0, 2:1, 0:0) izcīnīja panākumu pār vienaudzēm no Kazahstānas.

Jau spēles 13.minūtē Latvijas hokejistes vadībā izvirzīja Evelīna Kolīte, kamēr vēl pēc trīs minūtēm pārsvaru dubultoja Šarlote Štāle. Tuvojoties pirmās trešdaļas izskaņai, pārliecinošu 3:0 panāca Linda Rulle.

Pēc spēlētām 54 sekundēm otrajā trešdaļā vienus vārtus atguva Kazahstānas izlase, precīzai esot Kirai Kruholskai, taču perioda turpinājumā savus otro vārtus spēlē guva Kolīte un Rulle, palielinot Latvijas pārsvaru līdz četriem vārtiem (5:1).

Noslēdzošajā trešdaļā vārti netika gūti.

Latvijas vārtus sargāja Jeļizaveta Stadņika, kura atvairīja 28 pretinieču mestās ripas, kamēr otrā laukuma galā Veronika Agejeva tika galā ar 29 no 34 metieniem.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Latvija ar 2:5 piekāpās Nīderlandei.

Trešdien vēl tiks aizvadītas pēdējās grupu spēles, bet pēc tam meistarsacīkstes turpināsies ar spēlēm par vietām.

U-18 pasaules čempionāta otrajā divīzijā piedalās deviņas komandas, kuras sadalītas trīs apakšgrupās.

Mačs par zelta medaļām, bronzu un pārējām pozīcijām tiks izspēlēts 5. jūlijā.

Trenera Mika Goluboviča vadībā Latvijas sieviešu izlasei tas ir pirmais U-18 pasaules čempionāts vēsturē.

Golubovičam turnīrā palīdzēs treneri Laila Dekmeijere-Trigubova un Vladislavs Koniševs, kā arī vārtsargu treneris Denijs Romanovskis. Fiziskās sagatavotības trenere ir Diāna Ņikitina.