Latvijas U-18 hokejisti Sočos notiekošā pasaules čempionāta augstākās divīzijas pēdējā apakšgrupas spēlē ar rezultātu 2:10 (1:3, 1:3, 0:4) kapitulēja arī Krievijas vienaudžiem.

Latvijas komandas labā ar vārtu guvumiem izcēlās Haralds Elge un Toms Bernhards, bet Krievijas komandā pa diviem vārtiem guva Pāvels Bučņevičs un Artjoms Zubs.

Krievijas izlase mača rezultātu atklāja jau otrajā minūtē, bet līdz 18.minūtei rezultāts bija 3:0 mājinieku labā. Tomēr trešdaļas izskaņā Egle vienus vārtus atguva, savukārt Bernhards otrā perioda sākumā rezultāta starpību samazināja līdz vieniem vārtiem (2:3).

Otrā perioda vidū Krievija panāca 4:2 savā labā un Latvijas komandā notika vārtsarga maiņa, Kristapa Nazarova vietā vārtos stājoties Maksimam Rešetņikovam. Tomēr atlikušajā mača laikā krievu hokejisti laukumā dominēja un guva vēl sešus vārtus, svinot pārliecinošu uzvaru.

Jau vēstīts, ka čempionāta pirmajās divās spēlēs latviešu hokejisti ar 0:7 zaudēja gan Somijai, gan Čehijai, bet pašreizējajiem pasaules čempioniem ASV Latvija piekāpās ar 1:7.

Līdz ar to A apakšgrupas turnīru Latvijas U-18 izlase noslēdza pēdējā vietā. Turnīra turpinājumā Latvijas hokejisti sērijā līdz divām uzvarām cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā ar B apakšgrupas vājāko komandu – Slovākiju.

Latvijas U-18 izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Maksims Rešetņikovs (HK Juniors), Matīss Edmunds Kivlenieks (HS Rīga/Prizma), Kristaps Nazarovs (Richmond Generals, ASV);

Aizsargi: Toms Bernhards (HK Juniors), Ralfs Karelis (HK Juniors), Kristofers Bindulis (HK Juniors), Ģirts Zemītis (HK Juniors), Jānis Jaks (HK Rīga), Roberts Mamčics (Liepājas Metalurgs), Ralfs Grīnbergs (Liepājas Metalurgs).

Uzbrucēji: Rihards Bukarts (HK Rīga), Georgs Golovkovs (HK Rīga), Rūdolfs Maslovskis (HK Rīga), Bruno Birzītis (HK Rīga), Oskars Batņa (HK Juniors), Rūdolfs Pētersons (HK Juniors), Maksims Osipovs (HK Juniors), Rūdolfs Krieviņš (HK Juniors), Edgars Homjakovs (Liepājas Metalurgs), Olafs Aploks (Liepājas Metalurgs). Roberts Šmits (Selects Hockey Academy, ASV), Dāvis Zembergs (Boston Jr. Bandits, ASV), Haralds Egle (Portland Jr. Pirates, ASV).