Latvijas U-18 hokeja izlase Rīgā notiekošā pasaules čempionāta pirmajā divīzijā A grupas turnīra pēdējā, ceturtajā spēlē svētdien ar rezultātu 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) pārliecinoši uzvarēja Ungārijas vienaudžus.

Latvijas izlases labā divus vārtus guva Teodors Bļugers, bet pa reizei precīzi meta Kristaps Nīmanis, Nikolajs Jeļisejevs un Roberts Lipsbergs.

Jau no spēles pirmajām sekundēm iniciatīva piederēja Latvijas komandai un jau mača ceturtajā minūtē pēc lieliska metiena vārtus guva Latvijas komandas kapteinis Nīmanis. Neilgi pēc tam Bļugers izgāja vienatnē pret Ungārijas vārtsargu Adamu Veju, kuru neizdevās pārspēt.

Arī turpinājumā Latvija uzbruka vairāk un vienā no epizodēm pēc Edgara Kļaviņa piespēles vārtu priekšā ripu vārtos raidīja Bļugers. Mirkli pēc tam Ungārija izpildīja soda metienu, taču Latvijas izlases vārtos lieliski nospēlēja Rihards Cimermanis, kurš neļāva pretiniekam sevi pārspēt. Atlikušajās pirmās trešdaļas minūtēs Latvija guva vēl vienus vārtus, kad precīzs bija Jeļisejevs.

Otrā trešdaļa iesākās ar vairākiem Latvijas izlases noraidījumiem, taču Ungārijas komanda nespēja izmantot skaitlisko pārsvaru un rezultāts palika nemainīgs. Turpinājumā lielisks uzbrukums izdevās Latvijas komandai, kad Toms Andersons iegāja Ungārijas aizsardzības zonā un izdarīja lielisku piespēli Robertam Lipsbergam, kurš nekavējoties izdarīja metienu un ceturto reizi šajā mačā pārspēja Veju.

Otrās trešdaļas izskaņā Latvijai bija iespēja palielināt rezultātu, kad Ungārija saņēma divu minūšu noraidījumu, taču šo skaitlisko vairākumu mājiniekiem izmantot neizdevās.

Trešajā trešdaļā Latvijas izlase pārliecinoši kontrolēja mača gaitu un nedeva ungāriem nekādas iespējas gūt vismaz vienus vārtus. Tuvojoties spēles beigām, komandas sāka spēlēt brīvāk un divas minūtes pirms mača beigām Bļugers guva savus otros vārtus cīņā, panākot mača galīgo iznākumu.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina aizsargu Ansi Brikaini.

Kā ziņots, Latvijas izlase jau pirms šī mača bija garantējusi pirmo vietu grupā un dalību nākamās sezonas A divīzijas turnīrā.

A grupas noslēguma kopvērtējumā Latvijas izlase ar 12 punktiem četrās spēlēs ieņēma pirmo vietu, bet otrajā vietā ar deviņiem punktiem ierindojās Itālijas komanda. Trešajā pozīcijā ar pieciem punktiem ierindojās Kazahstāna, ceturtā ar četriem punktiem palika Ungārija, bet Lielbritānijas izlase visos četros mačos piedzīvoja zaudējumus un turnīru noslēdza bez izcīnītajiem punktiem.

Pagaidām nav skaidrība, vai pēdējās vietas ieguvēja - Lielbritānija - izkritīs uz otrās divīzijas turnīru, jo sacensībās bija jāspēlē arī Japānas izlasei, kas valstī notikušās dabas katastrofas dēļ savu dalību atsauca.

Kā ziņots, pagājušā gada decembrī atgriešanos A divīzijā sev garantēja arī Latvijas U-20 hokeja izlase, līdz ar to nākamajā sezonā abas valstsvienības atkal spēlēs spēcīgāko komandu vidū. Pirmoreiz gan U-18, gan U-20 izlase A divīzijā spēlēja pagājušajā sezonā, bet toreiz neviena nespēja noturēties spēcīgāko komandu vidū.

Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta A divīzijā spēlēs trešo reizi vēsturē. Pirmoreiz tas notika 2007.gadā, un arī toreiz latvieši nespēja saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū.