Latvijas U-20 hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas svarīgā spēlē ar rezultātu 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) piekāpās Dānijas vienaudžiem, zaudējot cerības iekļūt nākamajā kārtā.

Spēles 13.minūtē Dānijas izlases spēlētājs Mads Ellers pēc metiena no tuvas distances izvirzīja vadībā savu komandu. 38.minūtē Latvija nokļuva iedzinējos ar divu vārtu deficītu, jo Nikolajs Elerss otro reizi pārspēja Latvijas vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Latvijas hokejisti vienus vārtus atspēlēja 45.minūtē, kad tika realizēts vairākums. Vairākumā vajadzēja tikai 12 sekundes, kad pēc Ņikita Jevpalova un Edmunda Augstkalna piespēlēm vārtus guva Roberts Lipsbergs. Tomēr atspēlēties neizdevās, jo Dānija atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Ātrajā pretuzbrukumā Sonijs Hercbergs guva savas komandas trešos vārtus. Pēdējā sekundē dāņi raidīja ripu tukšos vārtos, un Latvija piedzīvoja zaudējumu ar 1:4

Latvijas izlases vārtsargs Merzļikins šajā mačā atvairīja 28 no 31 pretinieku metiena (pēdējā ripa lidoja tukšos vārtos), kamēr Latvijas spēlētāji pa Dānijas vārtiem meta vien 15 reizes.

Latvijas izlase šī turnīra pirmajās trīs spēlēs savos vārtos nebija ielaidusi nevienu ripu. Pirmajā mačā Latvija ar 5:0 uzvarēja Poliju, pēc tam ar 10:0 sagrāva Slovēniju, bet trešajā cīņā ar 3:0 pieveica Austriju.

Apakšgrupas līderpozīcijā ar 12 punktiem četros mačos atrodas Dānija, Latvija četrās spēlēs tikusi pie deviņiem punktiem, bet Baltkrievija seko ar sešiem punktiem trīs spēlēs. Tālāk trīs cīņās divus punktus ieguvusi Slovēnija, Polijas kontā ir viens punkts, bet austrieši pie punktiem pagaidām vēl nav tikuši.

Sacensību pēdējā spēlē Latvijas valstsvienība spēkosies ar Baltkrieviju.

Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ivars Punnenovs (Rapersvīles "Jona Lakers", Šveice);

aizsargi - Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Jānis Jaks, Ralfs Grīnbergs (visi - "Rīga"), Rūdolfs Kalvītis ("Valley Jr. Warriors", EHL), Kristaps Bazevičs (Vičitafolsas "Wildcats", NAHL);

uzbrucēji - Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Ričards Kondrāts, Linards Mazurs-Mago (visi - "Rīga"), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", QMJHL), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds", WHL), Bruno Birzītis (So "Eagles", NAHL), Haralds Egle (Maskīgonas "Lumberjacs", USHL), Georgs Golovkovs (Dramondvilas "Voltigeurs", QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas "Oil Kings", WHL).