Latvijas U-20 hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, otrdien savā noslēdzošajā pārbaudes spēlē savā laukumā ar rezultātu 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) uzvarēja vienaudžus no Kazahstānas.

Rezultātu jau pēc 90 nospēlētām sekundēm atklāja Mārtiņš Dzierkals, bet trešajā trešdaļā mājinieki tika pie trim bezatbildes vārtu guvumiem. Mazāk kā divu minūšu laikā izcēlās Maksims Ponomarenko un Rodrigo Ābols, bet mazliet vēlāk 4:0 panāca Oskars Batņa. Noslēdzošos vārtus trešās trešdaļas astotajā minūtē guva Haralds Egle.

Ābols un Batņa šajā mačā tika arī pie vienas rezultatīvas piespēles, bet divas piespēles iekrāja Romāns Ņekļudovs.

Visus sāncenšu metienus atvairīja Latvijas izlases vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks.

Izceļams, ka mača gaitā 5+20 minūšu disciplināro noraidījumu izpelnījās Ruslans Ignatovičs un Jānis Jaks, bet kopumā mājinieki sapelnīja 66 soda minūtes.

Kā ziņots, abu komandu pirmajā tikšanās reizē pirmdien Latvijas izlase zaudēja pēcspēles metienu sērijā ar 4:5. Kazahstāna šomēnes pasaules čempionātā spēlēs pirmās divīzijas B grupā, kas ir līmeni zemāk nekā Latvija.

Kā zināms, Itālijā gaidāmajā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā Latvijas izlasei traumas dēļ nepalīdzēs tās potenciālais līderis uzbrucējs Rihards Bukarts. Pašlaik vien 18 gadus vecais Bukarts aizvada otro sezonu Rietumu hokeja līgas (WHL) čempionātā, kur šīs sezonas 24 maču laikā guvis 11 vārtus un veicis 18 rezultatīvas piespēles, bet laukumā viņš nav devies jau divas nedēļas.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) valde izvirzījusi U-20 izlasei uzdevumu pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties pasaules čempionāta elites divīzijā.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas U-20 izlase līdz ceturtdienai "Volvo" ledus hallē aizvadīs nedēļu garu treniņnometni. Izlases galvenais treneris Ģirts Ankipāns kandidātu sarakstā iekļāvis 38 hokejistus, no kuriem uz pasaules čempionātu dosies 22.

No kandidātu sarakstā iekļautajiem hokejistiem 11 spēlē Ziemeļamerikas līgās, trīs pārstāv Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) B grupas komandas no Krievijas un Moldovas, bet septiņi spēlē Eiropā - Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā un Šveicē.

Pārējie 16 hokejisti pārstāv Latvijas klubus, bet desmit no viņiem - MHL spēlējošo "Rīgas" komandu.

Novembrī Latvijas U-20 izlase uzvarēja Dānijā notikušajā Četru nāciju turnīrā, tajā apspēlējot Baltkrievijas un Dānijas vienaudžus, bet atzīstot Austrijas pārākumu.

Jau vēstīts, ka janvārī no Latvijas U-20 izlases galvenā trenera pienākumu pildīšanas tika atbrīvots Leonīds Tambijevs, jo viņa vadībā valstsvienība pasaules čempionāta pirmās divīzijas turnīru noslēdza otrajā vietā, netiekot pie vienīgās ceļazīmes uz augstāko divīziju.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrs no 14. līdz 20.decembrim norisināsies Itālijā. Par vienīgo ceļazīmi uz elites divīziju Latvijas juniori sacentīsies ar Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Itālijas un Norvēģijas izlasēm.

Latvijas U-20 hokeja izlases kandidātu saraksts dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Kristaps Nazarovs ("Tukums"), Salvis Balandīns ("Rīga"), Toms Nuka ("Zemgale"/LLU), Matīss Edmunds Kivlenieks (Foristleikas "Lakers", MNJHL/ASV);

aizsargi - Kristaps Roberts Zīle, Ralfs Grīnbergs, Kārlis Čukste (visi - "Rīga"), Eduards Hugo Jansons ("Ogre"/"Sāga 97"), Roberts Mamčics ("Zeļenograd", MHL/Krievija), Maksims Ponomarenko ("Lorenskog", Norvēģija), Kristiāns Rubīns ("Vasteras", Zviedrija), Ģirts Zemītis ("Herlev", Dānija), Jānis Jaks (Minesotas "Wilderness", NAHL/ASV), Kristofers Bindulis ("Soo Eagles", NAHL/ASV), Gvido Jansons ("Select Hockey Academy", USPHL/ASV), Ralfs Karelis ("Builling Bulls", (NA3HL/ASV);

uzbrucēji - Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis, Ruslans Ignatovičs, Frenks Razgals, Gatis Sprukts, Kirils Galoha, Mārtiņš Dzierkals (visi - "Rīga"), Oļegs Šišļaņņikovs (Jūrmalas HASC), Olafs Aploks ("Zemgale"/LLU), Romāns Ņekļudovs, Edgars Homjakovs (abi - Kišiņevas "Platina", MHL/Moldova), Rūdolfs Balcers (Stavangeras "Oilers", Norvēģija), Marks Lazarevs ("GCK Lions", Šveice), Mārtiņš Vītoliņš ("Wings", Zviedrija), Roberts Locāns ("Karlskoga U-20", Zviedrija), Georgs Golovkovs (Dramondvilas "Voltigeurs", QMJHL/Kanāda), Haralds Egle (Medisonas "Capitols", USHL/ASV), Oskars Batņa (Bismarkas "Bobcats", NAHL/ASV), Bruno Birzītis ("Soo Eagles"), Roberts Šmits (Amarilo "Bulls", NAHL/ASV), Dāvis Zembergs (Bostonas "Jr. Bandits", EHL/ASV).