Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien Kalgari pasaules čempionātā dramatiskā cīņā saglabāja vietu augstākajā divīzijā un nākamgad atkal spēlēs spēcīgāko sabiedrībā.

Savā pēdējā un izšķirošajā spēlē cīņā par palikšanu elitē Latvijas juniori dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pieveica Dānijas vienaudžus, kuri līdz ar to izkrita uz pirmo divīziju.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē dāņus vadībā izvirzīja Olivers Bjerkstands, bet otrajā periodā 12.minutē Latvija vairākumā izlīdzināja rezultātu - vārtus guva Kristians Pelšs. Uzvaras vārtus pagarinājuma otrajā minūtē Latvijai guva Ņikita Jevpalovs.

Lai saglabātu vietu augstākajā divīzijā, Latvijas hokejistiem šajā spēlē derēja tikai uzvara.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja 22 no 23 pretinieku metieniem, kamēr Latvija pa sāncenšu vārtiem veica 31 metienu.

Abas komandas pirms turnīra jau Kanādā tikās arī pārbaudes spēlē, Latvijai izcīnot panākumu ar 5:1. Tāpat novembrī Latvija bija pārāka arī pārbaudes turnīrā Baltkrievijā, kad dāņus pārspēja ar rezultātu 5:3.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmajā posmā piedzīvoja zaudējumus visās četrās spēlēs, līdz ar to uz otro posmu Latvijas hokejisti neņēma līdzi nevienu punktu.

Savukārt pirmajās spēlēs par vietas saglabāšanu Latvija otrdien ar 2:12 kapitulēja ASV izlasei, bet Dānija dienu iepriekš ar 3:4 tikai pagarinājumā piekāpās Šveicei.Kā zināms, šogad ir mainīts divīziju formāts, un tāpēc vietu augstākajā divīzijā zaudēs tikai viena komanda, kuru nākamajā gadā nomainīs Vācijas izlase.

Nākamā gada pasaules čempionāts risināsies Krievijas pilsētā Ufā.Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā iepriekš spēlējusi trīs reizes, pēdējo reizi aizvadītā gada sākumā, kad nespēja saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde izlasei bija izvirzījusi uzdevumu saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū.

Latvijas U-20 izlases kandidātu saraksts pasaules čempionātam:

vārtsargi - Kristers Gudļevskis ("Rīga"), Rihards Cimermanis ("Juniors"), Elviss Merzļikins ("Lugano", Šveice);

aizsargi - Edgars Siksna ("Liepājas metalurgs"), Kristers Freibergs, Artūrs Salija, Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis, Artūrs Kuzmenkovs (visi - "Rīga"), Ņikita Koļesņikovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", Kanāda), Krists Kalniņš (AIK, Zviedrija), Juris Ziemiņš ("Juniors"), Kristaps Nīmanis ("Red Ducks", Somija);

uzbrucēji - Kristiāns Pelšs (Edmontonas "Oil Kings", Kanāda), Vitālijs Hvorostiņins ("Vaasas Sport", Somija), Teodors Bļugers ("Shattuck-St. Marys", ASV), Edgars Kļaviņš (AIK), Māris Diļevka ("Liepājas metalurgs"), Roberts Lipsbergs, Dāvis Straupe, Ņikita Jevpalovs (visi - "Rīga"), Toms Andersons ("Bern", Šveice), Zemgus Girgensons (Dubjūkas "Fighting Saints", ASV).