Latvijas "Optibet" hokeja līgas (OHL) vienība "Liepāja" sestdien pēc neveiksmīga spēles sākuma spēja atspēlēties un izcīnīja jau desmito panākumu šosezon.

"Liepāja" savā laukumā ar rezultātu 5:2 (2:2, 2:0, 1:0) uzvarēja Hokeja skolu "Rīga", svinot jau desmito uzvaru šajā sezonā.

Ar trim rezultativitātes punktiem (1+2) Kurzemes vienībā izcēlās Klāvs Plānics, Valteram Freijam par vienu piespēli mazāk (1+1), bet Reinis Demiters pievienoja divas piespēles. "Rīga" komandā pa vārtiem guva Martins Rodrigo Laviņš un Raimonds Mikus Vītoliņš.

Liepājnieki jau spēles pirmajās divās minūtēs zaudēja divus vārtus, tomēr līdz perioda beigām tika panākts neizšķirts. Turpmākajos periodos rīdzinieki izdarīja uz pusi mazāk metienu nekā mājinieki un nespēja vairs demonstrēt tik rezultatīvu sniegumu, piedzīvojot 12 neveiksmi šajā sezonā.

Tikmēr otrā OHL čempionāta spēlē līdervienība "Kurbads" mājās ar rezultātu 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) piekāpās šī gada čempionāta jaunpienācējiem "Olimp". Vārtus uzvarētāju rindās guva Sandis Mežaraups, Aleksejs Širokovs un Renārs Cipruss, kamēr "Kurbada" vienībā goda vārtus iemeta Lauris Bajaruns.

Ar 26 punktiem 14 spēlēs pirmo vietu ieņem "Kurbads", tālāk ar 25 punktiem 17 mačos seko "Liepāja", bet labāko trijnieku ar 22 punktiem 13 dueļos noslēdz "Olimp". "Mogo" 13 spēlēs iekrājuši 17 punktus, bet "Zemgale"/LLU, aizvadot par divām spēlēm vairāk, tikuši pie 16 punktiem. Tikmēr 15 spēlēs Daugavpils "Dinaburga" izcīnījusi desmit punktus, part četriem mazāk ir "Rīgai", kas nospēlējusi 15 mačus, bet "Prizma"/IHS iekrājusi trīs punktus.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo "Olimp", bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL "playoff" pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā "Mogo" sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica "Kurbads" vienību.