Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfinālā jeb Austrumu konferences finālā svētdien Tampabejas "Lightning" komanda ar rezultātu 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0) izbraukumā pārspēja Pitsburgas "Penguins", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-2.

Arī šajā mačā latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis palika "Lightning" komandas rezervē, kamēr pamatvārtsargs Andrejs Vasiļevskis atvairīja 27 no 30 pretinieku metieniem.

Spēles pirmā perioda pēdējā sekundē Braiens Dumulins guva vārtus "Penguins" komandai, bet otrās trešdaļas sākumā Patriks Hornkvists panāca 2:0. Alekss Killorns un Ņikita Kučerovs mača 33. un 34. minūtē guva vārtus, izlīdzinot rezultātu, tomēr Pitsburgas komanda atkal spēja gūt vārtus trešdaļas izskaņā, un šoreiz precīzs bija Kriss Kunics.

Kučerovs trīs minūtes pirms pamatlaika beigām guva vēl vienu vārtus "Lightning" vienībai, un mačs turpinājās pagarinājumā. Uzvarētāja noskaidrošanai vajadzēja papildus 53 sekundes, kad Tailers Džonsons izrāva "Lightning" uzvaru.

Tikmēr Rietumu konferences finālsērijā starp Sentluisas "Blues" un Sanhosē "Sharks" rezultāts šobrīd ir neizšķirts 2-2.