Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa fināla trešajā spēlē pirmdien, 20. jūnijā, Tampabejas "Lightning" atspēlējās un ar 6:2 (2:1, 4:1, 0:0) pieveica Kolorādo "Avalanche".

Sērijā līdz četrām uzvarām vadību ar 2-1 saglabā "Avalanche", bet nākamā spēle trešdien atkal notiks Tampā.

"Avalanche" šis bija pirmais zaudējums izbraukumā 2022. gada Stenlija kausa izcīņā, jo komanda bija uzvarējusi visas iepriekšējās septiņas cīņas viesos. "Lightning" zaudēja sērijas pirmās divas spēles Denverā, turklāt otrajā piedzīvojot sagrāvi ar 0:7. Sērijas trešajā spēlē Tampabejas komanda tomēr spēja atgūties un nenonāca kraujas malā visā Stenlija kausa finālsērijā.

Pēc spēlētām piecām minūtēm Valērijs Ņičuškins raidīja ripu "Lightning" vārtos, bet Tampabejas kluba treneris Džons Kūpers izmantoja savas izaicinājuma tiesības, pēc kā tiesneši fiksēja aizmuguri vārtu gūšanas epizodē.

Tomēr "Avalanche" pirmie guva vārtus spēlē – devītajā minūtē vairākumā Gabriels Landeskogs pamanījās iebakstīt ripu vārtos, turklāt nepārkāpjot noteikumus pret "Lightning" vārtsargu Andreju Vasiļevski. Pēc piecām minūtēm "Lightning" pretuzbrukumā Entonijs Čirelli panāca neizšķirtu, bet jau pēc nepilnām divām minūtēm Ondžejs Palats pirmo reizi šajā sērijā vadībā izvirzīja Tampabejas komandu.

Otrā perioda sākumā Nikolā Pols panāca jau 3:1, bet drīz vien Landeskogs atkal vairākumā guva savus otros vārtus spēlē, saasinot cīņu mačā, bet Tampabejas hokejisti ātri vien apslāpēja pretinieku cerības uz uzvaru mačā. Otrā perioda turpinājumā vārtus guva Stīvens Stemkoss, Pets Marūns un Korijs Perijs, nodrošinot mājiniekiem drošu uzvaru ar 6:2.