Latvijas aizsarga Kristiāna Rubīna pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Toronto "Maple Leafs" ceturtdien Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas spēlē Tampā piekāpās Tampabejas "Lightning", uzvarētāja noskaidrošanu sērijā atliekot uz septīto cīņu.

"Lightning" laukuma saimnieku lomā pagarinājumā pieveica Toronto "Maple Leafs" ar 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

Latvijas hokejists nebija iekļauts Toronto vienības pieteikumā.

Mājinieki pēc Ondržeja Palāta un Entonija Sirelli 31.minūtē mazākumā gūtajiem vārtiem izvirzījās vadībā ar 2:0.

Pēc tam līdz perioda beigām trīs vārtus guva Kanādas kluba spēlētāji. Nepilnu minūti pēc otro vārtu zaudējuma vienus vārtus atguva Ostons Metjūzs, bet perioda beigās 26 sekunžu laikā divas ripas Tampabejas komandas vārtos iemeta Džons Tavaress, astoņas sekundes pirms otrā pārtraukuma panākot vadību ar 3:2.

Turpinājumā vārtus gan guva tikai mājinieki. 50.minūtē Ņikita Kučerovs vairākumā panāca 3:3, bet uzvaras vārtus pagarinājuma 19.minūtē guva Breidens Points, kurš vārtos raidīja vārtsarga Džeka Kempbela atsisto ripu.

Toronto vienībā divas rezultatīvas piespēles sakrāja Viljams Nilanders, bet vārtos Kempbels atvairīja 31 metienu.

Mājiniekiem divi rezultativitātes punkti (1+1) tika Pointam, bet vārtos Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 30 viesu metieniem.

Sērijas izšķirošā cīņa notiks sestdien Toronto.