Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien atvairīja 35 no 37 pretinieku metieniem, kaldinot Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Kolumbusas "Blue Jackets" uzvaru.

Kolumbusas komanda izbraukumā ar rezultātu 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) pārspēja Rietumu konferences pastarīti Losandželosas "Kings" vienību.

Merzļikins vārtos tika galā ar 35 no 37 mājinieku metieniem, atvairot 94,6% pretinieku raidījumu. Tā hokejistam bija ceturtā spēle pēc kārtas Kolumbusas komandas vārtos. "Blue Jackets" vienība šo maču laikā guvusi trīs uzvaras, bet pats hokejists vidēji spēlē ielaidis vien 1,76 ripas un atvairījis 94,5% metienu. Komandas rezervē arīdzan šoreiz bija Latvijas vārtsargs Matīss Kivlenieks.

Viesiem pirmajā periodā nācās saskarties ar pamatīgu Losandželosas vienības ofensīvu. Mājinieki spēja izpildīt 16 metienus pa Merzļikina sargātajiem vārtiem, bet Kolumbusas komanda pretinieku aizsardzības zonā iekļuva reti. Spēles otrajā minūtē vārtus ar atkārtotu metienu "Kings" labā guva Alekss Iafallo, bet trešdaļas turpinājumā Latvijas vārtsargs komandu vairākkārt glāba.

Spēles otrajā trešdaļā "Blue Jackets" vienība spēja gan izlīdzināt rezultātu, gan izvirzīties vadībā, ar precīziem metieniem atzīmējoties Natanam Gerbem un Skotam Heringtonam. Savukārt mača pēdējā trešdaļā Kevins Stenlunds jau panāca rezultātu 3:1.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Šons Vokers sadeldēja deficītu, pārspējot Merzļikinu ar strauju metienu, kas izlidoja cauri vairāku spēlētāju burzmai. Tomēr mājinieki trešo reizi nespēja pārspēt Latvijas hokejistu, bet Gustavs Nikvists ar metienu tukšos vārtos panāca rezultātu 4:2.

Kolumbusas vienība no izslēgšanas spēļu zonas vairs atpaliek tikai pa vienu punktu, ar 48 punktiem 43 spēlēs ieņemot desmito pozīciju Austrumu konferencē. Savukārt "Kings" vienībai 44 spēlēs izcīnītie 38 punkti ļauj ieņemt vien pēdējo, 15. pozīciju Rietumu konferencē.

Kolumbusas vienība jau otrdien aizvadīs nākamo maču, ar cīņu pret Anaheimas "Ducks" vienību turpinot izbraukuma sēriju.