Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien kaldināja trešo Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas "Blue Jackets" uzvaru pēc kārtas.

"Blue Jackets" vienība izbraukumā ar rezultātu 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) pieveica Otavas "Senators" komandu.

Merzļikins viesu vārtos atvairīja 30 no 31 metiena, savā 40. spēlē šosezon izcīnot 22. uzvaru. Vārtsargs arī atdeva rezultatīvu piespēli komandas otrajā vārtu guvumā.

Lai gan "Senators" pirmajā periodā izpildīja teju divreiz mazāk metienus nekā pretinieki (astoņi pret 15), tieši mājinieki guva pirmos vārtus. Aizsargs Tomā Šabo skaistā slidojumā pietuvojās vārtiem, bet viņa metienu pielaboja Tailers Eniss.

Viesiem gan trešdaļas beigu pusē izdevās izmantot savu pārsvaru. Zeks Verenskis un Džeks Rosloviks pēkšņi izkārtoja izgājienu, kuru arī precīzu metienu noslēdza Rosloviks.

Otrās trešdaļas ievadā pie sava rezultativitātes punkta tika Merzļikins. Vārtsargs pameta vārtus, aiz tiem savācot ripu, kuru tad atstāja Verenskim. Savukārt Verenskis ar skaistu, tālu piespēli atrada Ēriku Robinsonu, kurš pretuzbrukumā panāca rezultātu 2:1. Perioda 15. minūtē ar otro precīzo metienu atzīmējās Rosloviks, kurš pēc Patrika Laines metiena divcīņā pieveica Ņikitu Zaicevu un atzīmējās no vārtu priekšas pēc atlēkušās ripas savākšanas.

Rezultātu 4:1 jau pamatlaika izskaņā nodrošināja Šons Kurali, kurš ar metienu no savas zonas raidīja ripu tukšos vārtos.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts divu vārtu autors Rosloviks, bet otrās zvaigznes gods tika Merzļikinam. Trešās zvaigznes atzinību izpelnījās divu rezultatīvu piespēļu autors Patriks Laine.

"Blue Jackets" vienība ar 65 punktiem 61 spēlē saglabā devīto vietu Austrumu konferencē. Kolumbusas klubs turpina ķert "wild card" tabulā otrajā vietā esošo "Capitals" vienību (76 punkti 61 spēlē), kas pagaidām pretendē uz pēdējo "play-off" ceļazīmi.