Latvijas izlases hokejisti Elvis Merzļikins un Zemgus Girgensons pirmdien veiksmīgi atzīmējās Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Turklāt uzvaras guva viņu pārstāvētās Kolumbusas "Blue Jackets" un Bufalo "Sabres" vienības.

Kolumbusas komanda mājās ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Dalasas "Stars" hokejistus.

Elvis Merzļikins tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Vārtsargs atvairīja 31 no 32 metieniem, veicinot ceturto komandas panākumu sešās spēlēs.

Pirmajos divos periodos ar vārtiem izcēlās Olivers Bjorkstrands un Gregorijs Hofmans, kurš atzīmējās ar pirmo vārtu guvumu NHL, bet lieliski spēlējošo Merzļikinu pirmajā trešdaļā trīsreiz glāba vārtu stabi.

Zaks Verenskis spēles 46. minūtē jau panāca rezultātu 3:0. Savukārt Merzļikins ilgi varēja cerēt uz sezonas pirmo "sauso" spēli. Vien nepilnas divarpus minūtes pirms mača beigām viņu pārspēja Tailers Segins, pie kura ripa veiksmīgi atleca no laukuma apmales. Noslēdzošo vārdu 30 sekundes vēlāk ar precīzu metienu izteica Aleksandrs Teksjē – rezultāts 4:1.

Merzļikina kontā šobrīd ir četras uzvaras četrās spēlēs. Viņš šo maču laikā atvairījis 95,2% metienu, bet vidēji spēlē ielaidis 1,47 vārtus.

Nākamo spēli vārtsarga pārstāvētā komanda aizvadīs tikai piektdien, kad viesos pret Ņujorkas "Rangers" uzsāks triju izbraukuma spēļu ciklu.

Ceturto uzvaru šosezon izcīnīja arī Bufalo "Sabres" vienība, kas mājās ar 5:1 (1:1, 1:0, 3:0) negaidīti pārspēja pagājušās sezonas čempioni Tampabejas "Lightning".

Uzvarētāju rindās 17:02 minūtes laukumā pavadīja Zemgus Girgensons, kurš atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, izpildītu metienu, bloķētu pretinieku raidījumu un atņemtu ripu. Latvietis uzvarēja 13 no 18 iemetienos, kā arī sakrāja lietderības koeficientu +2.

Mājinieki izvirzījās vadībā jau spēles otrajā minūtē, precīzu metienu izpildot Viktoram Olofsonam, bet Alekss Kilorns pirmā perioda izskaņā rezultātu izlīdzināja.

"Sabres" komanda otrā perioda pirmo 13 minūšu laikā neizpildīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem. Otrā laukuma galā perfekti ar saviem pienākumiem galā gan tika Kregs Andersons, kurš spēles laikā atvairīja 35 no 36 metieniem. Turklāt trešdaļas pēdējā minūtē pret vārtsargu Braienu Eliotu izgājienā veiksmīgi aizmuka Girgensona maiņas biedrs Dreiks Kadžula, kurš panāca rezultātu 2:1.

Uzvara tika nodrošināta pēdējo 20 minūšu laikā. Vinnijs Hinostroza perioda ievadā atbruņoja pretinieku un uzreiz ar spēcīgu metienu pārspēja Eliotu (3:1).

"Lightning" izlēma riskēt, jau nepilnas sešas minūtes pirms spēles beigām noņemot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Taču Girgensons uzvarēja iemetienu savā zonā, Robertam Hegam pēc latvieša piespēles raidot ripu tukšajos vārtos no savas laukuma puses. Trīs minūtes vēlāk arī Olofsons izcēlās pret sešiem viesu hokejistiem, nodrošinot panākumu ar rezultātu 5:1.

Zemgus Girgensons pirmo sešu spēļu laikā sakrājis divus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles, savukārt "Sabres" vienība turpina aizvadīt pārsteidzoši veiksmīgu sezonas sākumu.

"Sabres" ceturtdien tiksies ar Anaheimas "Ducks" klubu, aizvadot pirmo no četrām izbraukuma spēlēm Rietumu krastā.