Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas "Blue Jackets" vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien tika pie trešās iespējas iziet laukumā regulārās sezonas spēlē, viņa pārstāvētajai komandai mājās ar rezultātu 1:4 (0:2, 1:2, 0:0) piekāpjoties Edmontonas "Oilers" vienībai.

Spēles 10. minūtē "Oilers" vārtsargs Maiks Smits ar piespēli pāri laukumam ievadīja viesu uzbrukumu skaitliskajā vairākumā, kuru pēc Leona Draizaitla un Konora Makdeivida piespēlēm realizēja Džeimss Nīls. Savukārt perioda beigu pusē "Oilers" guva vārtus tieši pēc skaitliskā vairākuma beigām, Vācijas izlases uzbrucējam Draizaitlam šoreiz izceļoties ar gūtiem vārtiem.

Otrā perioda pirmajā minūtē "Oilers" jau panāca rezultātu 3:0. Kolumbusas vienības vārtsargs Jonass Korpisalo nespēja piespiest ripu pēc viesu metienu, bet to ar atkārtotu mēģinājumu no vārtu priekšas viņam garām nogādāja Džudžars Kaira.

Pāris minūtes vēlāk Leons Draizaitls ar Zaku Kasianu aizbēga divatā pret vienu Kolumbusas kluba vārtsargu, ar trešo metienu periodā jau sarūpējot otros vārtus. Tie arīdzan bija Draizaitla otrie vārti spēlē.

Šāds notikumu pavērsiens deva iespēju vārtos stāties Elvim Merzļikinam, kurš atlikušajās 35:04 minūtēs tika galā ar visiem 19 viesu raidījumiem. Īpaši zīmīgs bija brīdis trešajā periodā, kad vārtsargs apturēja Patrika Rasela iespēju gūt vārtus ātrajā uzbrukumā, neļaujot Dānijas hokejistam gūt savus pirmos vārtus NHL.

"Blue Jackets" spēja gūt "goda vārtus" pāris minūtes pēc otrā precīzā Draizaitla raidījuma, vairākumā izceļoties Zakam Verenskim.

Merzļikins trīs aizvadītajās spēlēs vēl nav piedzīvojis pirmo uzvaru NHL. Latvijas izlases vārtsargs vidēji mačā ielaidis 3,86 ripas, kā arī atvairījis 89,1% metienu.

Kolumbusas klubs ar 12 spēlēs izcīnītām piecām uzvarām ticis pie 12 punktiem, kas nodrošina 11. vietu Austrumu konferencē. Savukārt "Oilers" komanda ar devīto uzvaru 14 spēlēs ieņēmusi līderpozīcijas Rietumu konferencē. Nākamo spēli "Blue Jackets" aizvadīs piektdien, kad komanda viesosies pie Sentluisas "Blues".