Piektdien piektajā "Optibet" Hokeja līgas (OHL) finālspēlē uzvaru izcīnīja hokeja klubs "Mogo", kura uzbrucējs Juris Ziemiņš pagarinājuma 27. sekundē panāca uzvaru ar rezultātu 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 1:0) pret hokeja klubu "Kurbads", sērijā līdz četrām uzvarām rezultātam kļūstot 3-2.

Spēles rezultātu jau piektajā minūtē atklāja Juris Ziemiņš, kurš guva “Mogo” vienības pirmos vārtus skaitliskajā vairākumā šīs visas sērijas gaitā.

Mačs uzņēma diezgan azartisku un agresīvu gultni, komandām apmainoties ar vairākiem spēku paņēmieniem. Abas komandas perioda laikā kopā izcieta sešus divu minūšu pārkāpumus, no kuriem četri tika piešķirti “Kurbads” hokejistiem. Spēles laikā pēc sadursmes ar Edmundu Augstkalnu “Mogo” halli nācās pamest mājinieku hokejistam Rūdolfam Maslovskim.

“Mogo” rezultātu jau dubultoja otrā perioda otrajā minūtē, kad pēc īslaicīga apjukuma pie vārtiem Gatis Gricinskis no neērtās nūjas puses pārcēla ripu pāri vārtsargam Uldim Čalpam. Turklāt pēc pāris minūtēm Ziemiņam bija iespēja gūt savus spēles otros vārtos, bet hokejists nerealizēja izgājienu viens pret vienu.

Neiemet Tu, iemetīs Tev – dažus brīžus vēlāk Mārtiņš Oskars Freimanis raidīja ripu Henrija Anča sargātajos vārtos, bet otrais periods noslēdzās ar rezultātu 2:1 “Mogo” labā.

Trešā perioda ceturtajā minūtē labu Jāņa Sprukta piespēli izmantoja Juris Upītis, izlīdzinot spēles rezultātu. “Mogo” rezervistu soliņš pēc vārtiem gan protestēja, norādot uz iespējamo “Kurbada” zonas pārkāpumu, ieslidojot pretinieku laukuma pusē.

Interesantākie notikumi vēl tikai sekoja. Mārtiņš Porejs no zilās līnijas raidīja ripu, kas šķietami mainīja savu lidojuma virzienu un vārtos ielidoja zem Anča slidām. "Kurbads" hokejistu prieki gan nebija ilgi, jo nepilnas četras minūtes vēlāk, spēles 56. minūtē, Kārlis Ozoliņš nospēlēja individuāli meistarīgi, izveidojot iespēju Deividam Sarkanim izlīdzināt rezultātu. Rezultāts kļuva 3:3, un attiecības otro reizi šajā sērijā bija jāskaidro pagarinājumā.

Pagarinājums gan beidzās īsti nesācies. Andris Siksnis tā pašā sākumā uzņēmās iniciatīvu, atdodot rezultatīvu piespēli Jura Ziemiņa otrajos spēles vārtos. "Mogo" hokejisti savu līdzjutēju priekšā varēja svinēt uzvaru, bet pagājušā gada čempioniem "Kurbads" klubam svētdien 31. martā jālūko savās mājās panākt sērijas septītā spēle.