Latvijas komanda "Rīga" pirmdien Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar 3:6 (1:1, 2:1, 0:4) piekāpās vairāku sezonu principiālajiem konkurentiem Mitišču "Atlanti", kurus dienu iepriekš izdevās uzveikt.

Rīdzinieki pēc šī zaudējuma saglabājuši tikai teorētiskas izredzes sasniegt izslēgšanas turnīru, jo septiņas spēles pirms sezonas beigām tā no "play-off" zonas atpaliek par 20 punktiem.

"Rīga" sastāvā šosezon pirmo spēli aizvadīja vārtsargs Mareks Egīls Mitens, savukārt ar vārtu guvumiem izcēlās Jevgēņijs Turevičs, Uvis Balinskis un Oļegs Šišļaņņikovs.

Turevičs mača trešajā minūtē izvirzīja rīdziniekus vadībā, taču jau minūti vēlāk viesi panāca neizšķirtu, gūstot vārtus skaitliskajā vairākumā. Otrā perioda ievadā Balinskis atguva "Rīgas" komandai vadību, gūstot vārtus skaitliskajā vairākumā, taču drīz viesi atkal rezultāta starpību izlīdzināja.

Otrā perioda vidū Šišļaņņikovs guva vārtus skaitliskajā vairākumā un mājinieku komanda vēlreiz izvirzījās vadībā, taču trešās trešdaļas ievadā "Atlanti" atkal panāca neizšķirtu, turklāt turpinājumā arī guva vārtus skaitliskajā vairākumā un pirmo reizi mačā ieguva vadības grožus. Viesi mača beigu daļā guva vēl divus vārtus un galā svinēja pārliecinošu uzvaru.

Jau ziņots, ka abas komandas savā starpā turpat Piņķos mērojās spēkiem jau svētdien, kad rīdzinieki ar 5:2 pārspēja "Atlanti".

Kā zināms, "Rīga" komanda savās pirmajās trijās sezonās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā allaž zaudēja tieši "Atlanti" vienībai.

Pirms spēlēm pret "Atlanti" rīdzinieki iepriekšējā nedēļā cieta divus "sausos" zaudējumus pret Krievijas vienību Sanktpēterburgas "Dinamo", ko vada bijušais rīdzinieku galvenais treneris Leonīds Tambijevs. Pirmā spēle noslēdzās ar 0:1, bet otrajā tika zaudēts ar 0:3.

Tikmēr "Atlanti" iepriekšējā nedēļā divreiz pieveica turnīra pastarīti Minskas "Dinamo-Raubiči" no Baltkrievijas, bet pirms tam bija piedzīvojusi astoņus zaudējumus pēc kārtas.

Februārī Latvijas komandai gaidāmas pēdējās septiņas sezonas spēles.

Rietumu konferences Ziemeļrietumu divīzijas kopvērtējumā "Rīga" ar 43 punktiem 35 spēlēs joprojām ieņem sesto vietu starp astoņām komandām, tomēr pirmais četrinieks ir 20 punktu attālumā. Lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, rīdziniekiem jāuzvar visās septiņās atlikušajās spēlēs, savukārt Sanktpēterburgas SKA-1946 vienība vairs nedrīkst gūt nevienu punktu.

Savukārt "Atlanti" komanda šosezon 35 spēlēs izcīnījusi 36 punktus un divīzijā atrodas septītajā pozīcijā.

Šajā sezonā MHL spēlē 31 komanda no Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas un Kazahstānas. Visas komandas ir sadalītas divās konferencēs - Austrumu un Rietumu, kas tālāk iedalās divīzijās (kopā četras). Regulārajā čempionātā katra komanda spēlēs tikai ar savas konferences komandām (četras spēles ar katru savas divīzijas komandu un divas spēles ar savas konferences otras divīzijas komandām), kopā aizvadot 42 spēles (21 savā laukumā un 21 izbraukumā). Izslēgšanas turnīram kvalificēsies divīzijas četras spēcīgākās vienības.

"Rīgas" komandu jau otro sezonu trenē Ronalds Ozoliņš, kuram palīdz Juris Opuļskis.

Iepriekšējās piecās sezonās "Rīgas" komanda spējusi sasniegt izslēgšanas turnīru. Pagājušajā sezonā Rietumu konferences izslēgšanas spēļu 1/16 fināla sērijā līdz trim uzvarām Latvijas komanda zaudēja visās trijās spēlēs un izstājās no turpmākās cīņas.