Saeimas Ārlietu komisija neatbalsta PČ hokejā rīkošanu kopā ar Baltkrieviju
Foto: F64

Saeimas Ārlietu komisija pirmdien, 18.janvārī, neatbalstīja šī gada pasaules hokeja čempionāta hokejā norisi Baltkrievijā un pauda atbalstu Latvijas gatavībai to organizēt Rīgā, informēja komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latvija noraida jebkādu iespēju rīkot hokeja čempionātu kopā ar Baltkrieviju, jo esošajos apstākļos, kamēr Baltkrievijā tiek izvērstas vardarbīgas represijas, rīkot šāda mēroga sporta pasākumu Minskā ir nepieļaujami," atsaucoties uz paziņojumu, uzvēra R.Kols, piebilstot, ka Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) šajās dienās lems par čempionāta rīkošanu vai tā atcelšanu.

Deputāti paziņojumā aicina IIHF ievērot savus principus, neleģitimizēt brutalitāti un necilvēcību, ar kādu Baltkrievijas varas iestādes un režīms vēršas pret miermīlīgiem iedzīvotājiem un atteikties no šī gada pasaules čempionāta hokejā organizēšanas šajā valstī. Tāpat dokumentā aicināts nerīkot čempionātu valstīs, kurās sporta pasākumus nedrīkst organizēt dopinga pārkāpumu dēļ.

Paziņojumā pausts atbalsts Latvijas gatavībai sadarbībā ar IIHF nodrošināt 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanu rīkotāja statusā.

Baltkrievijas varas iestādes turpina ar represijām un vardarbību vērsties pret pilsoniskās sabiedrības locekļiem un neatkarīgo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, turklāt represijas tiek vērstas arī pret šīs valsts sporta sabiedrības pārstāvjiem, tai skaitā sportistiem, uzsvērts paziņojumā.
Tāpat paziņojumā uzsvērts, ka sportu vienmēr un visur raksturojuši divi principi – sportiskais gars un godīga spēle -, kurus ievērojot un godājot arī liela mēroga starptautisku sporta pasākumu norisē ir iespējams vienot valstis un sabiedrības.
Deputāti dokumentā norādījuši, ka esošā situācija Baltkrievijā radītu draudus sportistu drošībai un veselībai gan varas iestāžu piekoptās brutalitātes dēļ, gan novērotā atbildības trūkuma dēļ Covid-19 pandēmijas kontekstā.

Paziņojumā arī apliecināts nemainīgs atbalsts Baltkrievijas iedzīvotāju labklājībai un nacionālajai suverenitātei.

Latvija un Baltkrievija 2017.gadā kopīgi ieguva tiesības organizēt pasaules čempionātu hokejā. Arī Eiropas Parlaments savā rezolūcijā par situāciju Baltkrievijā mudinājis Eiropas Savienības dalībvalstu un visu citu demokrātisko valstu nacionālās hokeja federācijas aicināt Starptautisko hokeja federāciju atsaukt savu lēmumu par 2021.gada pasaules čempionāta daļēju rīkošanu Baltkrievijā līdz situācija, jo īpaši cilvēktiesību jomā, valstī būs uzlabojusies.

Ārlietu komisija lēma šo paziņojumu virzīt kā Saeimas paziņojumu un aicināt iekļaut to Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, informēja R.Kols.

Pēc IIHF prezidenta Renē Fāzela vizītes Minskā un tikšanās ar valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko ir paziņots, ka gala lēmums par čempionāta rīkotājiem tiks pieņemts janvāra beigās. IIHF viceprezidents Kalervo Kummola izteicies, ka lēmumu nevar pieņemt vēlāk par 27. janvārī gaidāmo IIHF padomes sanāksmi.

Kā variants čempionāta norisei ir minēta Minskas spēļu pārcelšana uz citu valsti, kā ticamākos variantus minot visa čempionāta aizvadīšanu Rīgā vai Minskas sacensību nodošanu Dānijai vai Slovākijai.

Spiedienu uz IIHF pēdējās dienās izdarījuši ar pasaules čempionāta sponsori "Nivea" un "Škoda", kas nesniegs finansiālu atbalstu, ja turnīrs risināsies Baltkrievijā.

Tags

Baltkrievija Hokejs IIHF Pasaules čempionāts hokejā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form