Latvijas hokejists Artūrs Šilovs pirmdien tika atzīts par Amerikas hokeja līgas (AHL) spēles pirmo zvaigzni, viņa pārstāvētajai Abotsfordas "Canucks" vienībai uzvarot pēcspēles metienos.

"Canucks" vienība izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pieveica Ontario "Reign" komandu.

Šilovs viesu vārtos atvairīja 22 no 23 metieniem, kā arī nepieļāva nevienu vārtu guvumu pēcspēles metienu sērijā.

Jau pirmajā periodā vārtsargs atzīmējās ar izcilu spēli, tā laikā Abotsfordas komandai, pateicoties viņa pūlēm, izciešot divus skaitliskos mazākumus. Otrās trešdaļas ievadā Džordans Spencs gan panāca mājiniekiem vadību. Metiena laikā Šilova vārtsarga laukumā atradās gan viņa komandas aizsargs, gan pretinieks, ripai mainot lidojuma virzienu.

"Canucks" vienība otrajā trešdaļā nomētāja "Reign" komandas vārtus, bet arī laukuma saimnieku vārtsargs Mets Vilalta rādīja ļoti labu sniegumu. Tomēr uzbrucējs Šeldons Draiss trešā perioda astotajā minūtē izlīdzināja rezultātu.

Spēles liktenis tika atrisināts pēcspēles metienos, kuros precīzu "bullīti" izpildīja Filips di Džuzepe. "Reign" hokejisti neizmantoja nevienu no trim iespējām, lai gan vienā no metieniem Šilovam palīdzēja vārtu stabs.

Artūrs Šilovs šosezon piedalījies deviņās AHL spēlēs, vidēji mačā ielaižot 2,78 ripas un atvairot 89,5% pretinieku metienu. Šī latvietim bija trešā uzvara sezonā, kā arī pirmais panākums kopš 24. oktobra.

"Canucks" komanda ar 28 punktiem 28 spēlēs ieņem 11. vietu Rietumu konferencē.