Uzvaras vārtus pusminūti pirms pamatlaika beigām gūstot Denisam Smirnova, Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien ar uzvaru sāka Četru nāciju pārbaudes turnīru Dānijā.

Kārļa Zirņa trenētā komanda ar rezultātu 3:2 (2:1, 1:0, 1:0) pārspēja Austrijas vienaudžus.

Mača rezultātu sestajā minūtē pēc neatlaidīgas cīņas pretinieku vārtu priekšā atklāja Raivis Ansons, bet pusotru minūti vēlāk vienatnē līdz pretinieku cietoksnim aizlauzās Emīls Ģēģeris, kurš panāca jau 2:0. Tiesa, pretinieki atzīmējās ar precīziem metieniem pirmā un otrā perioda pēdējās minūtēs, komandām pirms trešās trešdaļas cīnoties neizšķirti 2:2.

Neizšķirts uz rezultāta tablo saglabājās līdz pat pēdējai minūtei, kurā 29 sekundes pirms pamatlaika beigām ar spēcīgu raidījumu no iemetienu apļa izcēlās Smirnovs, kurš atnesa latviešiem uzvaru.

Latvijas komanda ceturtdien tiksies ar Dānijas izlasi, bet turnīru noslēgs piektdien ar maču pret Baltkrieviju.

Zirnim šajā turnīrā Dānijā asistē amerikānis Frensiss Anzalone, kurš iepriekš kopā ar latviešu speciālistu strādāja Ziemeļamerikas Hokeja līgas (NAHL) vienībā Božersitijas-Šrīvportas "Mudbugs", kā arī asistēja pērnā gada pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā Francijā.

Latvijas U-20 nacionālā izlase arī šogad spēlēs pirmās divīzijas A grupas turnīrā. Šis čempionāts norisināsies Vācijā un Latvijas izlases pretinieki būs Baltkrievija, Francija, Austrija, Norvēģija un Vācija.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs dalībai Četru nāciju pārbaudes turnīrā:

vārtsargi - Artūrs Šilovs un Niklāvs Rauza (abi - "Rīga", MHL);

aizsargi - Arvils Bergmanis, Renārs Kārkls, Ņikita Mateiko, Miks Tumānovs (visi - "Rīga", MHL), Nauris Sējējs, Sandis Smons (abi - Ženēvas "Servette U20", Šveice), Ernests Ošenieks (HS "Rīga"), Patriks Ozols ("Lido"), Artūrs Treimanis ("Pārdaugava");

uzbrucēji - Deniss Fjodorovs, Gustavs Millers, Rūdolfs Polcs, Antons Trastašenkovs, Ralfs Vjaters, Ričards Grīnbergs, Renārs Cipruss, Roberts Priževoits, Mikus Mintautišķis (visi - "Rīga", MHL), Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš (Rīgas "Dinamo"), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette U20", Šveice), Rihards Melnalksnis (Langnau "Tigers", Šveice), Patriks Marcinkēvičs ("Kolner EC U20", Vācija), Raivis Kristiāns Ansons (HS "Rīga").