Latvijas čempionvienība hokejā "Zemgale"/LLU trešdien Īsalmi izcīnīja uzvaru Somijas pēc spēka otrās līgas jeb "Mestis" spēlē.

Jelgavas komanda viesos ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja aizsarga Roberta Kaļķa pārstāvēto Īsalmi "Peli-Karhut" vienību.

Tuvojoties spēles vidum, Aleksandrs Koltons panāca 1:0 mājinieku labā, bet nepilnas divas minūtes vēlāk Harijs Brants vairākumā panāca 1:1. Trešā perioda vidū Severi Immonens atguva laukuma saimniekiem vadību, taču arī šoreiz jelgavnieki izlīdzināja rezultātu, 53.minūtē Artūram Homjakovam realizējot soda metienu.

Pamatlaikā un vēlāk arī papildlaikā vārti netika gūti, uzvarētāju nosakot pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 3:2 pārāki bija viesi. Uzvaru nesošo metienu "Zemgale"/LLU komandai realizēja Homjakovs.

Otrdien "Zemgale"/LLU šai pašai komandai zaudēja ar rezultātu 2:5.

Jelgavas komanda ar izcīnītiem 29 punktiem 36 spēlēs ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē, kamēr "Peli-Karhut" ar 66 punktiem 36 cīņās ir ceturtā.

Latvijas čempione "Mestis" līgas pamatturnīrā četros apļos aizvadīs 52 spēles, 26 notiekot "Zemgale/LLU" ledus hallē Jelgavā.

Pagājušajā sezonā par Somijas otras spēcīgākās līgas čempionvienību kļuva Imatras "Kettera", kas finālsērijā ar 4-1 pieveica "Kiekko-Espoo".