Latvijas futbola izlase trešdien pārbaudes spēlē Podgoricā spēja pielāgoties ļoti lietainiem laikapstākļiem un iznīcinātam zālājam, pirmā izvirzoties vadībā. Tomēr jau otrā puslaika kompensācijas laikā vārtus guva Melnkalnes valstsvienība, nodrošinot neizšķirtu 1:1 (1:0).

Debiju izlasē piedzīvoja Latvijas čempionvienības "Riga" FC vārtsargs Roberts Ozols, kā arī Elvis Stuglis un Eduards Tīdenbergs, kuri spēlē iesaistījās pēc maiņas. Savukārt pirmo reizi pamatsastāvā gāja "Vamiera" FC kapteinis Krišs Kārkliņš, kurš atzīmējās ar rezultatīvu piespēli.

Jau no spēles pirmajām sekundēm futbolistu buči sāka ārdīt Podgoricā pielijušo laukumu. Bumba regulāri strēga zālājā, negaidīti pārtraucot vairāku spēlētāju nodomus.

Pirmais relatīvi bīstamais sitiens padevās Melnkalnes izlasei, kuras aizsargs Vladans Adžičs izpildīja raidījumu ar galvu. Spēles pirmās 20 minūtes laukuma saimnieki arī pārsvarā kontrolēja bumbu, Latvijas izlasei vien pāris reizes tiekot pie standartsituācijām, kurās Mārcis Ošs un Igors Tarasovs neaizsniedzās līdz Kriša Kārkliņa izpilditām piespēlēm.

Taču puslaika otrajā pusē tieši viesi pārņēma iniciatīvu. Pēc Kārkliņa izpildīta stūra sitiena visaugstāk lēca Tarasovs, kurš ar galvu skaisti ieraidīja bumbu Danijela Petkoviča sargātajos vārtos – rezultāts 1:0. Turpinājumā Latvijas izlasei padevās vēl pāris izcili uzbrukumi. Kārkliņa sitienu no tuvas distances ar roku atsita Petkovičs, bet Dāvi Ikaunieku un Mārtiņu Ķiguru ap soda laukumu apturēja vien uz priekšu neripojošā bumba.

Arī otrā puslaika pirmajās minūtēs spēlē nācās iesaistīties Petkovičam, kurš laikus pameta vārtus, lai apturētu Vladislavu Gutkovski. Latvijas izlases uzbrucējs centās bumbu pārcelt viņam pāri, bet sitiens līdz galam futbolistam nepadevās.

Atlikušās spēles gaitā Latvijas valstsvienības sniegums gan noplaka. Laukumā bija vērojamas ļoti daudz divcīņas, kurās nācās ciest abu izlašu futbolistiem.

Tuvojoties pamatlaika izskaņai, Melnkalnes izlase atsāka vairāk kontrolēt bumbu, bet viesiem nācās paļauties uz pretuzbrukumiem. Mājinieki gan reti tika līdz sitienam, bet Aleksandars Šofranacs spēles 75. minūtē bumbu ar galvu raidīja tieši garām tālajam vārtu stabam.

Melnkalnes izlase līdz pašai spēles izskaņai turpināja uzturēties Latvijas izlases laukuma pusē, bet vairākas potenciāli bīstamas epizodes aprāvās pirms tika veikts sitiens. Taču, jau sākoties kompensācijas laikam, neveiksmīgi nospēlēja Latvijas izlases aizsargi. Igors Ivanovičs beidzot tika sitiena pozīcijā un savu iespēju neizšķērdēja.

Sestdien valstsvienība Fēru salās atsāks UEFA Nāciju līgas ciklu, tiekoties ar mājiniekiem, bet otrdien "Daugavas" stadionā Rīgā tiks uzņemta Maltas izlase.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.