Latvijas izlase aizraujošā mačā Fēru salās nospēlē neizšķirti
Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola valstsvienība Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Nāciju līgas D pirmajā grupā izcīnīja trešo neizšķirtu trijos mačos, izbraukumā spēlējot neizšķirti 1:1 (1:1) pret Fēru salu izlasi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc trim apakšgrupas spēlēm pirmajā vietā grupā ar septiņiem punktiem ir Fēru salu izlase, bet Latvijas valstsvienība sakrājusi trīs punktus. Vēl pulksten 21.45 gan jātiekas Maltas un Andoras izlasēm, kurām pagaidām ir pa vienam punktam.

Spēles ievads labāk padevās mājiniekiem, kuri Latvijas izlasi iespieda savā laukuma pusē. Tomēr viesi pārvarēja sākotnējās grūtības un sāka radīt vienu vārtu gūšanas iespēju pēc otras. Izcilā situācijā bumbu pie vārtiem nespēja apstrādāt Roberts Uldriķis, bet izbīli mājiniekiem radīja arī vairāki stūra sitieni.

Spēles 25. minūtē vārtus palīdzēja sagādāt tieši standartsituācija. Mārcis Ošs uzvarēja gaisa divcīņu, pēc kuras Jānis Ikaunieks izrēķinājās ar mājinieku vārtsargu – rezultāts 1:0. Prieki gan nebija ilgi, jo pāris minūtes vēlāk pēc stūra sitiena Odmars Faro panāca 1:1.

Spēles otrajā puslaikā Latvijas izlase ne tikai radīja vairāk vārtu gūšanas iespēju, bet arī biežāk kontrolēja bumbu. Pāris lieliskas vārtu gūšanas iespējas palīdzēja izveidot Roberts Uldriķis.

Taču apmēram 15 minūtes pirms spēles beigām Latvijas izlasi paglāba tiesneša svilpe, jo pēc Elvja Stugļa kļūdas bumba nonāca Pāvela Šteinbora sargātajos vārtos. Vārtu guvums gan netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

Latvijas izlases sniegumu spēles izskaņā atsvaidzināja Mārtiņa Ķigura nākšana laukumā, bet limbažnieks bīstamās epizodēs nespēja veiksmīgi nospēlēt noslēdzošajā fāzē.

Valstsvienība nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad mājās uzņems Maltas izlasi.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.

UEFA NĀCIJU LĪGA: LATVIJA – FĒRU SALAS
Latvija – Fēru salas 1:1 (1:1)Vārtu guvēji: Jānis Ikaunieks (25. min.) – Odmars Faro (28. min.)Brīdinājumi: Ritvars Rugins (18. min.), Roberts Uldriķis (31. min.), Mārcis Ošs (88. min.) – -Noraidījumi: - – -Latvija: Pāvels Šteinbors, Roberts Savaļnieks, Mārcis Ošs, Elvis Stuglis, Ritvars Rugins, Artūrs Zjuzins (Eduards Emsis, 82. min.), Kristers Tobers (Krišs Kārkliņš, 67. min), Alvis Jaunzems (Mārtiņš Ķigurs, 67. min.), Jānis Ikaunieks, Andrejs Cigaņiks, Roberts Uldriķis (Raimonds Krollis, 82. min.).
Spēles statistika ("SofaScore"):
Latvijas izlases vērtīgākais spēlētājs "Sofascore" vērtējumā.
Spēle noslēgusies. Latvija – Fēru salas 1:1
90+1 min.Ķigurs pārsteidzoši brīvi ieskrien soda laukumā, bet novilcinās ar lēmuma pieņemšanu, kā rezultātā neizmantojam izcilu vārtu gūšanas iespēju.
Trīs kompensācijas laika minūtes.
90. min.Cigaņiks izcili tiek galā ar diviem pretiniekiem, nogādā piespēli Krollim, kurš pārlieku ātri izpilda sitienu no distances.
88. min.Mārcis Ošs mazliet negaidīti nopelna dzelteno kartīti par relatīvi ikdienišķu cīņas epizodi. Fēru salu izlase neizmanto standartsituāciju. 
84. min.Izcils uzbrukums Latvijas izlases izpildījumā! Vairākas asas epizodes. Vienā no tām Ķigurs trāpa pa pretinieka aizsarga roku soda laukumā. Izskatās gan, ka spēle ar roku patiešām nebija.
82. min.Divas spēlētāju maiņas Latvijas izlasei. Raimonds Krollis nomaina Uldriķi, bet Eduards Emsis aizvieto Zjuzinu.
80. min.Piespēļu secība Rugins - Uldriķis - Ķigurs ļauj Ķiguram ielauzties soda laukumā. Liepājas futbola audzēknis izpilda piespēli gar vārtiem, bet Kārkliņš kritienā līdz bumbai neaizsniedzas. 
75. min. Latvijas izlasei paveicas... Aizmugures dēļ Fēru salu izlasei netiek ieskaitīts vārtu guvums.Stuglis ļoti rupji kļūdās, nesadalot bumbu ar Šteinboru. Mājinieki netraucēti raida bumbu vārtos, bet viesus glābj tiesneša svilpe. Bijusi aizmugure. Atkārtojumā gan šķiet, ka vārtus varēja ieskaitīt.
74. min.Uldriķis divreiz atzīstami spēkojas divcīņās, palīdzot veidot momentus komandas biedriem. Kārkliņš pirmais tiek pie bumbas un tiek apturēts ar pārkāpumu, kas būtu sagādājis 11m soda sitienu, bet pirmais noteikumus pārkāpis jau Uldriķis.
70. min.Jānis Ikaunieks pārejas uzbrukumā atrod Robertu Uldriķi, kurš ar izcilu tempa un virziena maiņu ielaužas soda laukumā un no asa leņķa sit pa vārtiem. Vārtsargs bumbu atsit uz soda laukuma vidu, kur pie tās varēja tikt Ikaunieks, bet viņam sarežģītā situācijā nepadodas sitiens ar galvu tukšos vārtos.
67. min.Mārtiņš Ķigurs un Krišs Kārkliņš nāk laukumā! Spēli pamet Kristers Tobers un Alvis Jaunzems.
65. min.Fēru salu izlase izmanto jau otro un trešo maiņu. Latvijas valstsvienība maiņas vēl nav izmantojusi.
63. min.Tobers ar izcilu piespēli sagādā Ikauniekam "randiņu" ar mājinieku vārtsargu Gestsonu. Tomēr kuldīdznieks mazliet pasteidzās. Aizmugure... 
61. min.Fēru salu izlases stūra sitiens izskatās vairāk pēc cīņas pie hokeja vārtiem. Vairāki mājinieku futbolisti salien pie Šteinbora, epizodē cieš Stuglis, kurš saņem dūri pa seju.
58. min.Pāris epizodes futbolistiem beidzas sāpīgi. Vispirms Rugins tālu no bumbas "pa kluso" izrēķinās ar pretspēlētāju, bet vēlāk cieš Uldriķis, kura pāridarītājs par rupju spēli nopelna dzelteno kartīti.
54. min.Latvijas izlase iespiedusi Fēru salu izlasi savā laukuma pusē. Zjuzins jau atvēzējas bīstamam sitienam no soda laukuma robežas, bet pēdējā brīdī viņam patraucē aizsargs. Kārtējais stūra sitiens. Tas gan nav veiksmīgs.
53. min.Ikaunieks draudīgi tuvu pieskrien pretinieku vārtsargam, kurš pēdējā brīdī atbrīvojas no bumbas.
51. min.Mājinieku kapteinis Hallurs Hansons no tālas distances izpilda viltīgu sitienu. Šteinboram lēcienā jāizvelk bumba no stūra.
Sācies otrais puslaiks! Latvija – Fēru salas 1:1
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Pirmā puslaika labākais futbolists Latvijas izlasē ("Sofascore"):
Noslēdzies pirmais puslaiks. Latvija – Fēru salas 1:1 Puslaika izskaņā Ritvars Rugins ar izcilu sprintu noorganizē pretuzbrukumu, kuram gan nav pozitīvs iznākums.
Divas kompensācijas laika minūtes.Pēdējās minūtes ritējušas bez vārtu gūšanas momentiem, bet bumba pārsvarā bijusi Fēru salu izlases laukuma pusē.
38. min.Pārejas uzbrukumā radošu piespēli uz priekšu izpilda Jānis Ikaunieks, kurš atrod Uldriķi. Aizsargi liedz uzbrucējam tikt pie pietiekami laba sitiena, bet raidījumu ar galvu Uldriķis pagūst izpildīt.
35. min.Latvijas izlasei atkal padodas bīstams uzbrukums, kurā viesi atzīmējas gan ar draudīgu centrējumu, gan tiek pie stūra sitiena. Tā laikā gan Ošs pārkāpj noteikumus.
31. min.Roberts Uldriķis nevajadzīgi uzkāpj pretiniekam uz kājas, nopelnot dzelteno kartīti.
28. min. Latvija – Fēru salas 1:1. Rezultāts izlīdzinātsPrieki nebija ilgi. Mārcis Ošs stūra sitiena laikā atstāj nepieskatītu mājinieku aizsargu Odmaru Faro, kurš ar galvu gūst vārtus.
25. min. Latvija – Fēru salas 1:0. VĀĀĀĀRTI!!! Standartsituācija, kura jāizpilda gandrīz no laukuma centra, atnes vārtus viesiem! Roberts Savaļnieks ar piespēli atrod Mārci Ošu, kurš ar galvu bumbu nomet Jānim Ikauniekam. Kuldīdznieks izspēli apstrādā bumbu un to nogādā tālajā vārtu stūrī. Vārtsargam nekādu variantu glābt komandu.
https://twitter.com/LV_futbols/status/1314964602317344770
22. min.Arīdzan trešais stūra sitiens dod rezultātus. Atkal pareizajā pozīcijā ir Tobers, kurš ar galvu sit pāri vārtiem.
https://twitter.com/jzigajev/status/1314958620514308096
Farēru salu izlase veiksmīgi izmanto tālo standartsituāciju, bumbu nogādājot soda laukuma vidū. Andreass Olsens no izcilas pozīcijas izpilda raidījumu debesīs.
18. min.Rugins nospēlē neveikli, notriecot pretinieku un izpelnoties dzelteno kartīti.
15. min.Tobers uzvar gaisa divcīņu, nometot bumbu uz tālo stabu. Uldriķis vienatnē, ticis pie iespējas gūt vārtus, nespēj uzspert pa bumbu, raidījumu izpildot ar gurnu.
13. min.Cigaņiks nopelna Latvijas izlasei pirmo stūra sitienu! Valstsvienība radoši izspēlē standartsituāciju, uzreiz nespēlējot bumbu soda laukumā. Bumba tiek centrēta uz tālo stabu, kur Uldriķis ar galvu izpilda piespēli Zjuzinam. Pussarga sitienu bloķē, bet bumba lido garām vārtiem. Spēcīgs sitiens!
11. min.Klemints Olsens laukuma malā apspēlē Savaļnieku, vēlreiz sagādājot iespēju mājiniekiem izpildīt tālu auta iemetienu. Fēru salu izlasei arī jāveic piespiedu maiņa savainojuma dēļ.
9. min.Esam iespiesti savā laukuma pusē.
5. min.Ošs pēc centrējuma neveiksmīgi izraida bumbu no soda laukuma, tieši pa sitienam pretinieku pussargam. Šteinboram jāglābj sava komanda, izvelkot bumbu no vārtu stūra. Pēc tam caur centru bumbu cenšas izsist Rugins, sagādājot mājiniekiem vēl vienu iespēju.
3. min.Latvijas izlasei nepadodas izskaņa daudzsološam pretuzbrukumam. Tā noslēgumā Savalņieks izpilda centrējumu, bet tas ir mazliet par tuvu. Nepilnu minūti vēlāk tas atkārtojas.
Spēle sākusies!
Spēle atšķirībā no pielijušās Podgoricas šodien norit uz mākslīgā seguma. Latvijas izlasei smaga pāreja no ļoti mīksta laukuma uz cietāku.
Abu valstu himnu laikā operatoram gan rodas zināmas problēmas ar tuvplānu iemūžināšanu. Laikapstākļi reizēm vējainajās Fēru salās šķiet mierīgi. Lai gan šodien varētu līt lietus, šobrīd +9 un skaidras debesis.
Mājiniekiem uz rezervistu soliņa palicis Vācijas bundeslīgas klubā "Arminia" spēlējošais uzbrucējs Joans Edmundsons. Viņš šobrīd ir Fēru salu izlases pazīstamākais futbolists.
Pamatsastāvā, salīdzinājumā ar spēli Melnkalnē, iekļauti Savaļnieks, Stuglis, Rugins, Zjuzins, Jaunzems, Jānis Ikaunieks un Uldriķis.
https://twitter.com/kajbumba/status/1314939301738807296
Latvija ar Fēru salām tikās 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijā, kur vispirms mājās zaudēja ar 0:2, bet viesos cīnījās neizšķirti 0:0. Abas komandas 2018. gada martā aizvadīja pārbaudes spēli, kas noslēdzās neizšķirti 1:1, vienīgos vārtus latviešiem gūstot Vladislavam Fjodorovam.
Latvijas futbola izlase šodien turpina dalību UEFA Nāciju līgas D grupā. Septembrī Latvijas valstsvienība mājās spēlēja neizšķirti 0:0 ar Andoru un viesos cīnījās 1:1 ar Maltu. Turpretī Fēru salu futbolisti šīs izlases uzveica - 3:2 pār Maltu un 1:0 pār Andoru.

Tags

UEFA Nāciju līga Mārcis Ošs Futbols Jānis Ikaunieks Latvijas futbola izlase Roberts Uldriķis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form