Futbola klubs RFS ceturtdien "Optibet" virslīgas 26. kārtas spēlē ar rezultātu 3:0 (0:0) pieveica čempionus "Riga" FC, kas spēlētāju trūkuma dēļ uzbrukumā sūtīja arī divus vārtsargus.

Divu spēcīgāko komandu duelī RFS varēja nokomplektēt pietiekami spēcīgu virknējumu, bet "Riga" vienībai nācās paļauties uz ierobežotu spēlētāju skaitu, jo tās rindās iepriekš konstatēti 29 inficēšanās gadījumi ar Covid-19.

Latvijas čempioni uzbrukumā sūtīja vārtsargu Nilu Tomu Puriņu, kuru otrajā puslaikā nomainīja cits vārtsargs Iļja Isajevs. Neskatoties uz vairāku vadošo spēlētāju trūkumu, pirmais puslaiks noslēdzās 0:0, bet otrajā puslaikā RFS salauza viesu pretestību.

Spēles 68. minūtē rezultātu atklāja Tomašs Šimkovičs, 83. minūtē bumbu savos vārtos raidīja Vladislavs Fjodorovs, bet jau kompensācijas laikā Jānis Ikaunieks realizēja 11 metru soda sitienu.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Latvijas Futbola federācija (LFF) lēma turpināt virslīgas čempionāta izspēli, bet ceturtdienas spēļu pieteikumos Covid-19 dēļ bija manāmas dažādas īpatnības. "Daugavpils" spēlei pieteica astoņus futbolistus, "Riga" FC laukumā sūtīja vārtsargu, bet "Jelgavas" rindās atgriezās spēlētāji, kuri komandu nav pārstāvējuši kopš 2013. gada.

Citā 26. kārtas spēlē Jūrmalas "Spartaks" izmantoja savas priekšrocības, ar rezultātu 7:0 (2:0) sakaujot "Jelgavas" futbolistus. Divus vārtus uzvarētāju labā guva komandas kapteinis Nemaņja Belakovičs.

"Spartaks" vadībā izvirzījās 23. minūtē pēc Leona Šipoša sitiena, bet mājinieku pārsvaru dubultoja Kvadvo Asamoā, kurš divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām panāca rezultātu 2:0. Tuvojoties otrā puslaika vidum, 58. minūtē Belakovičs guva trešos vārtus jūrmalnieku labā, bet 69. minūtē pēc stūra sitiena "Spartaka" pārsvaru nostiprināja Samiru Abdullahi.

Ar to gan kūrortpilsētas komandas dominance nebeidzās, jo piecas minūtes vēlāk, "Jelgavai" neizraidot bumbu no soda laukuma, Belakovičs panāca 5:0. Nākamos vārtus mājiniekiem desmit minūtes pirms pamatlaika beigām guva Čikezī Nvaorisa. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē pretinieku vārtsargu ar galvu pārspēja Arjagners Smits.

Minūti pirms tam laukumā devās 2011. un 2012. gada Latvijas labākais futbolists Cauņa, kurš šosezon spēlējis virslīgas dublieru čempionātā. Cauņa iepriekšējo reizi oficiālā spēlē piedalījās 2017. gada 26. augustā.

Jūrmalas komandas līderis Belakovičs šajā sezonā guvis 15 vārtus, kas ir tikpat, cik "Valmieras" pārstāvim Tolu Arokodarem, kurš karjeru turpina Vācijas bundeslīgā.

Teju optimāli sastāvi bija vērojami mačos Kurzemē, kur FK "Liepāja" ar rezultātu 5:0 (2:0) pieveica "Tukums 2000"/TSS, bet "Ventspils" ar 1:0 (1:0) uzvarēja FK "Metta".

"Liepāju" 27. minūtē vadībā ar sitienu "šķērītē" izvirzīja Dodo, bet sešas minūtes vēlāk 2:0 panāca Eduards Tīdenbergs. Jau otrā puslaika otrajā minūtē Tīdenbergs izcēlās vēlreiz.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 16 minūtes, vēl vairāk "Liepāju" rezultātā attālināja vēju pilsētas uzbrukuma līderis Dodo, bet trīs minūtes vēlāk "hat-trick" nodrošināja Tīdenbergs.

Ar trīs vārtiem maču varēja noslēgt arī Dodo, taču viņš 59. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Pirms mača "Liepāja" paziņoja, ka savu pēdējo spēli karjerā aizvadīs komandas ilggadējais kapteinis Deniss Ivanovs, kurš nāca uz maiņu 12 minūtes pirms pamatlaika beigām.

Savukārt Ventspilī vienīgie vārti tika gūti astotajā minūtē, kad pēc Lukas Villelas piespēles spēcīgu raidījumu izpildīja Kristians Pjagbara.

Jau vēstīts, ka pirmo bronzu kluba pastāvēšanas vēsturē ieguva "Valmiera" FC, kas pieveica astoņu vīru sastāvā spēlējošo BFC "Daugavpils" vienību. Spēle, rezultātam esot 3:0, gan tika apturēta otrā puslaika sākumā, jo Latgales komandas rindās divi spēlētāji guva savainojumus.

Pirmo vietu turnīra tabulā ar 69 punktiem 25 mačos ieņem "Riga", kas par sešiem punktiem apsteidz RFS. 44 punkti 26 cīņās ir "Valmierai", 41 punkts 26 mačos – "Ventspilij", 39 punkti – "Liepājai", bet 37 punkti 26 spēlēs – Jūrmalas "Spartakam". Tālāk ar 22 punktiem 26 spēlēs ir "Jelgava", 20 punktus iekrājusi "Daugavpils", 16 punkti ir "Metta" komandai, kamēr "Tukums 2000"/TSS ticis pie 14 punktiem.