Pie svarīgas uzvaras "OlyBet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā trešdien tika "Liepāja", kas savā laukumā ar 94:88 (20:16, 18:21, 21:18, 17:21, 18:12) uzvarēja Tallinas "Kalev"/TLU, tādējādi turpinot cīņu par iekļūšanu pašmāju čempionāta izslēgšanas turnīrā.

Liepājnieku sastāvā ar 29 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm trešdien izcēlās Džastins Džonsons, kamēr 17 punktus pievienoja Andražs Kavašs. Vēl pa 14 punktiem guva Guntis Sīpoliņš un Torenss Rovs.

Jau pirmajā ceturtdaļā "Liepājai" izdevās teju sasniegt desmit punktu pārsvaru, tomēr turpinājumā izrāvienu veikt vairs neizdevās. "Kalev"/TLU pamazām izlīdzināja cīņas gaitu, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar viena punkta vadību Kurzemes klubam (38:37). Otrajā puslaikā lielākoties vadībā atkal atradās liepājnieki, tomēr pašās pamatlaika beigās "Kalev"/TLU pamanījās iegūt pāris punktu pārsvaru, ko gan abos gadījumos Latvijas komanda atspēlēja, bet neizšķirtu 41 sekundi pirms beigām panāca Džonsons (76:76).

Uzvarētājs tika noskaidrots rezultatīvā pagarinājumā, kurā "Liepāja" uzreiz ņēma iniciatīvu savās rokās un nodrošināja uzvaru.

Pirmajā Liepājas un Tallinas klubu savstarpējā duelī Latvijas vienība cieta neveiksmi ar 60:73.

Trešdienas uzvara cīņā par Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīra sesto vietu liepājniekiem ļāvusi apsteigt "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" basketbolistus.

Uzvaru trešdien guva arī Latvijas vicečempione "VEF Rīga", kas savā laukumā ar 92:61 (16:14, 20:18, 31:10, 25:19) sagrāva tieši valmieriešus, izšķirošo pārsvaru iegūstot otrajā puslaikā.

Rīgas komandas rindās ar 19 punktiem izcēlās Andris Misters, kamēr 14 punktus iemeta Artūrs Ausējs. Savukārt "Valmiera Glass"/ViA sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija pieredzējušais Jānis Kaufmanis.

Visu turnīru ietvaros rīdzinieki pašlaik guvuši jau 12 uzvaras pēc kārtas, kamēr valmieriešiem ir piecu zaudējumu sērija. Šo abu vienību cīņā pirmajā aplī "VEF Rīga" svinēja uzvaru ar 95:76.

Citviet neveiksmi piedzīvoja "Latvijas Universitāte" (LU), kas, salūstot ceturtajā ceturtdaļā, izbraukumā ar 64:82 (12:16, 20:14, 16:17, 16:35) piekāpās Igaunijas vicečempionei "Tartu Universitāte".

LU labā 16 punktus iemeta Rendijs Feikners, bet 14 punkti Linardam Jaunzemam.

Vēl pirms noslēdzošajām desmit minūtēm Latvijas komanda atradās vadībā ar 48:47, tomēr pēdējā ceturtdaļā pamanījās ielaist 35 punktus un piedzīvot zaudējumu.

LU vienība pirms šī mača bija spēlējusi gana sekmīgi, jo uzvarēja trijos no četriem mačiem, turklāt pārspēja tādas pirmā astoņnieka komandas kā "Ogre" un Tallinas "TalTech". LU un "Tartu Universitātes" pirmajā savstarpējā duelī Latvijas komanda savā laukumā gan cieta zaudējumu ar 72:77.

Kārtējo neveiksmi trešdien piedzīvoja arī apvienotā čempionāta pastarīte "Jēkabpils"/"SMScredit.lv", kas izbraukumā ar 71:110 (20:31, 16:21, 17:26, 18:32) zaudēja Tallinas "TalTech". Latvijas komandas sastāvā 18 punktus iemeta Rainers Hermanovskis.

Jēkabpils komandas basketbolisti pēc divām uzvarām pēc kārtas tikuši pie četru zaudējumu sērijas. Šo vienību pirmā apļa cīņā "Jēkabpils"/"SMScredit.lv" savā laukumā zaudēja ar 65:76.

Visbeidzot vēl vienā apvienotā čempionāta cīņā trešdien Igaunijas čempione Tallinas "Kalev"/"Cramo" viesos ar 84:77 (18:22, 21:14, 18:18, 27:23) apspēlēja Raplas "Avis Utilitas".

Latvijas-Igaunijas līgas kopvērtējuma vadībā ar 25 uzvarām 26 mačos atrodas "Ventspils", kamēr tai ar 25 uzvarām 27 spēlēs seko "VEF Rīga", trešā ar 22 uzvarā 24 dueļos ir Tallinas "Kalev"/"Cramo", bet ceturtā ar 16 uzvarām 26 cīņās ir "Ogre", kam ar 15 panākumiem 25 spēlēs seko Tallinas "TalTech". Sestajā pozīcijā ar 13 uzvarām 25 cīņās ir "Tartu Universitāte", kam ar 13 uzvarām 26 mačos seko "Jūrmala"/"Betsafe", aiz kuras ar 12 panākumiem 26 cīņās ir Raplas "Avis Utilitas".

Pirmo desmitnieku ar 11 uzvarām noslēdz Tallinas "Kalev"/TLU un Pērnavas "Sadam". Astoņas uzvaras 25 mačos guvusi "Latvijas Universitāte", bet septiņi panākumi 26 cīņās ir "Liepājai" un "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" vienībai. Seši panākumi 25 spēlēs "Valga-Valka"/"Maks&Moorits" komandai, bet tabulu ar divām uzvarām 27 spēlēs noslēdz "Jēkabpils"/"SMScredit.lv".

Jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas līgas čempionātā šosezon piedalās 15 komandas.