Basketbola klubs "Ogre" sestdien, 6. aprīlī, "OlyBet" Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas spēlē par trešo vietu vēl pirms pēdējā Tallinas "Kalev/Cramo" komandas atradās vadībā, bet beigās atzina Igaunijas čempionvienības pārsvaru, piekāpjoties ar rezultātu 85:87.

"Ogre" vienība piektdien pusfinālā ar 80:84 piekāpās basketbola klubam "Ventspils", savukārt Tallinas komanda ar 80:90 atzina "VEF Rīga" pārākumu. Tādējādi abām komandām sestdien bija jāsadala trešā un ceturtā vieta.

Rezultatīvākais Latvijas komandas labā bija Edgars Lasenbergs, kurš guva 19 punktus, bet Rihards Zēbergs izcēlās ar 16 punktiem. Uzvarētāju komandas labā Šavons Luiss atzīmējās ar 23 punktiem, taču gandrīz "double double" sakrāja Arnets Moltrijs, kura kontā 19 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Branko Mirkoviča divi trāpītie soda metieni pirmās ceturtdaļas vidū vietējai komandai ļāva panākt vadību ar rezultātu 14:5, bet puslaika turpinājumā ogrēnieši lielāku deficītu nepieļāva. Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas komanda arī izvirzījās vadībā, bet puslaiks noslēdzās igauņiem esot vadībā ar 43:40.

Otrais puslaiks abām pusēm sagādāja pietiekami daudz emociju, tiesnešiem piešķirot vairākas tehniskās piezīmes. Tallinas komandas galvenais treneris Donalds Kairis šādi tika sodīts veselas divas reizes, par ko viņam zāle bija jāpamet.

Spēle ceturtajā ceturtdaļā saglabāja savu sīvo ritmu, viesiem divas minūtes līdz pamatlaika beigām atgūstot vadību. Rinalds Sirsniņš 17 sekundes pirms spēles beigām panāca 85:84 "Ogre" komandas labā, tomēr Kristjans Kitsings ar trīspunktu metienu Tallinas komandai izrāva uzvaru un bronzas medaļas. Ogrēniešiem atbildei palika 0,8 sekundes, kuru laikā Latvijas komanda pie pārliecinoša metiena netika.

"Ogre" - "Kalev/Cramo" spēles pilns ieraksts

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu

OlyBet basketbola līga, spēle par 3. vietu: Ogre - Kalev/Cramo
Tagad Saku Suurhall notiek bronzas medaļu pasniegšana, bet jau pēc 30 minūtēm sāksies zelta spēle. Par teksta un video tiešraidē informēsim šajā ziņāhttps://www.delfi.lv/sports/news/olybet-latvijas-igaunijas-basketbola-liga/zinas/olybet-basketbola-liga-gaidot-lielo-finalu-ventspils-pret-vef-riga.d?id=50971799
Ogre - Kalev/Cramo 85:87. Spēle noslēgusiesOgre izspēlē uz Sirsniņu, kurš gan nepaspēj izpildīt normālu metienu.
85:87Kitsings iemet neticamu tālmetienu un panāk +2 mājiniekiem. Ogre ņem pārtraukumu, jāspēlē 0,8 sekundes
Ogre - Kalev/Cramo 85:84Pēc Kalev/Cramo neveiksmīga uzbrukuma Moultrijs uztaisa siodu pret Sirsniņu. Rinalds iemet vienu soduKalev/Cramo ņem pārtraukumu. Jāspēlē 14 sekundes
Ogre - Kalev/Cramo 84:84Lūiss iemet abus sodiņus (+3 Kalev/Cramo). Sirsniņš aukstasinīgi iemet trijnieku un neizšķirts.
Ogre - Kalev/Cramo 81:82Rotens iemet vienu no diviem sodiem, Lasenbergs kļūdās trijniekā. Ogre ņem pārtraukumu. Jāspēlē 52,1 sekunde
Ogre - Kalev/Cramo 81:79Lūiss atgūst vadību Kalev/Cramo, bet Zēbergs pret Lūisu iemet ar sodu. Ogrei atkal +2.
Ogre - Kalev/Cramo 78:76Iļjins pēc Sirsniņa piespēles precīzs no tuvas distances, tad pēc Sirsniņa piespēles Magone beidzot iemet trijnieku un Ogrei +2.Kalev/Cramo ņem pārtraukumu. Jāspēlē 2:36 min.
Ogre - Kalev/Cramo 73:76Ogre neļauj mājiniekim justies komfortabli un saglabā intrigu spēlē. Laba darbība aizsardzībā, bet uzbrukumā joprojām epizodes nav tik labas.
Moultrijs saņem tehnisko par pārāk emocionālu reaģēšanu strīdīgā situācijā. Tiesneši "atdod" atpakaļ to, piešķirot Pozņakam uzbrukumā sodu par tēlošanu.
Ogre - Kalev/Cramo 66:70Lasenbergs auksatsinīgi iemet trijnieku, bet tad Ogres uzbrukumi nesekmīgi.Kalev/Cramo arī nesekmējas uzbrukumi, un Kaira asistenti ņem pārtraukumu
Sākas 4. ceturtdaļa
Statistikas līderi pēc 3. ceturtdaļas
Ogre - Kalev/Cramo 61:65. Noslēgusies 3. ceturtdaļaSpēle aizgājusi emocionālā gultnē pēc tehniskajām piezīmēm. Iļjins triec grozā bumbu pēc nesekmīga metiena. Tad vēlreiz nospēlē agresīvi uzbrukumā, bet tiesneši nefiksē sodu.
Ogre - Kalev/Cramo 55:60Daudzajos tehniskajos pārkāpumos ar sodiņiem Ogre spēj nedaudz sadeldēt pārsvaru
Kalev/Cramo treneris Kairis saņem otro tehnisko un tiek padzīts no zāles.
Pēc soda aizsardzībā Kalev/Cramo soliņam neiztur nervi. Latiševs iedod divas tehniskās - trenerim un soliņam.
Ogre - Kalev/Cramo 51:60Kalev/Cramo turpina variēt ar sastāvu un dod izspēlēties visiem, laukumā tiek pat Tanels Soks, kurš pirmajā puslaikā netika spēlēt. Ogre gan šobrīd nespēj to izmantot, bet turpina turēt līdzās un neļauj mājiniekiem viegli justies.
Ogre - Kalev/Cramo 46:53Lasenberga divi trijnieki ļauj Ogrei samazināt starpību, bet tad atkal vājuma brīdis un Kalev/Cramo panāk +7Visockis-Rubenis ņem pārtraukumu
Ogre - Kalev/Cramo 40:47Ogrei nesekmīgi sākas 2. puslaiks - ātri zaudēts grozs un tad uzbrukumā 4. piezīmi nopelna Pozņaks. Ogrei uzbrukums atkal klibo, kas ļauj Kalev/Cramo nedaudz palielināt starpību.
Sākas 2. puslaiks
Ogre - Kalev/Cramo 40:43. Noslēdzies 1. puslaiksIļjins iemet savu otro trijnieku spēlē, Ogrei vēl trīs iespējas izlīdzināt rezultātu, bet nesekmīgas. Rotens pēdējā sekundē pamanās neietriekt bumbu grozā no augšas
Ogre - Kalev/Cramo 36:41Kalev/Cramo treneri šodien ļauj spēlēt visiem basketbolistiem. Mirkovičs uz brīdi uzņemas iniciatīvu un ar trijnieku panāk +5 mājiniekiem.Visockis-Rubenis ņem pārtraukumu
Ogre - Kalev/Cramo 35:36Komandas pēkšņi atvērušās un punkti birst pēc kārtas. Treneriem gan tas varētu nepatikt, jo aizsardzība abām vienībām šobrīd ir otrajā plānā.
Ogre - Kalev/Cramo 29:29Ogre ar kādu piekto, sesto mēģinājumu vienā uzbrukumā gūst grozu. Kalev/Cramo ņem pārtraukumu
Ogre - Kalev/Cramo 25:25Magone pirmo reizi spēlē vadībā izvirza Ogri, bet Lūiss drīz atjauno līdzsvaru. Punktu gūšana 2. ceturtdaļā komandām ne visai padodas
Sākas 2. ceturtdaļa
Ogre - Kalev/Cramo 20:23. Noslēgusies 1. ceturtdaļaPirmās ceturtdaļas izskaņa lielā tempā, Ogre neļauj pretiniekiem justies droši un tikai -3 ogrēniešiem.
Ogre - Kalev/Cramo 14:16Iļijns iznāk un iemet trijnieku. Kalev/Cramo saņem nesportisko sodu, Ogre to izmanto. Pēc Sirsniņa fantastiskas piespēles Zēbergs iemet ar sodu un realizē sodiņu.
Ogre - Kalev/Cramo 7:16Ogre īsā laika posmā arī tikusi pie piezīmju normas, bet Lasenbergs pēc veiksmīga uzbrukuma aizsardzībā nopelna jau savu trešo piezīmi.
Ogre - Kalev/Cramo 5:12Ogrei joprojām samocīts uzbrukums, bet aizsardzībā ogrēnieši netiek galā ar Kalev/Cramo, kas pat šobrīd nespēlē uz pilniem apgriezieniem.Visockis-Rubenis ņem pārtraukumu
Ogre - Kalev/Cramo 3:8Diezgan gausi sākusies spēle, bet tribīnēs ir lieliska atmosfēra. Mājinieki apliecina savu potenciālu un lēnām audzē pārsvaru. Pagaidām ogrēniešiem neizdodas atrast argumentus.
Spēle sākusies
Himnas izskanējušas. Vēl 3 minūšu iesildīšanās un tad bronzas spēle.
Ogres un Kalev/Cramo spēlētāji tiek izsaukti laukumā. Saku Suurhall arēnā šodien ogrēnieši varēs justies gluži kā mājinieki, jo Tallinas kluba līdzjutēju ir pamaz. Tas tāpēc, ka Kalev/Cramo netika lielajā finālā. Pulksten 20:00 lielajā finālā spēlēs Ventspils un VEF Rīga, ko rīkotāji negribēja pieļaut.
OlyBet līgas pēdējā dienā, pēdējās divas spēles. Kā pirmie Saku Suurhal arēnā iznāk Ogre un Kalev/Cramo, kas cīnīsies par bronzu.