Latvijas čempionvienība basketbolā "Ventspils" piektdien "OlyBet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas pirmās sezonas pusfinālā piektdien, 5. aprīlī, Tallinā ar rezultātu 84:80 dramatiskā cīņa pieveica "Ogri" un iekļuva finālā.

"Ventspils" komandas labā 22 punktus guva Ingus Jakovičs, bet ar 17 punktiem izcēlās Rihards Lomažs, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Vēl Usmane Dramē guva 16 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bet Māris Gulbis pievienoja 12 punktus. "Ogres" labā ar 19 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Viktors Iļjins, Rihards Zēbergs pievienoja 16 punktus, bet Kristaps Dārgais sameta 13 punktus.

Vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām "Ogres" basketbolisti bija vadībā ar rezultātu 72:67, tomēr "Ventspils" nākamajās minūtēs rezultātu izlīdzināja. Pēdējā minūtē ventspilnieki izvirzījās vadībā ar 81:79, un "Ogre" vairs nespēja atgūt vadību.

"Ventspils" basketbolistu pretinieki "Olybet" līgas finālā būs "VEF Rīga" un Tallinas "Kalev/Cramo" pāra uzvarētājs.

"Ventspils" - "Ogre" spēles pilns ieraksts

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu spēles aprakstu.

OlyBet basketbola līga, pusfināls: Ventspils - Ogre
Ventspils - Ogre 84:80. Spēle noslēgusiesArlidžs precīzs abos soda metienos.Ogres izmisīgie centienu neskemīgi. Ventspils izglābjas un tiek finālā.
Ventspils - Ogre 82:80Sirsninam divi sodi - pirmais precīzs, otro speciāli met garām.Dārgais uzreiz uztaisa sodu.Jāspēlē 8,9 sekundes
Ventspils - Ogre 82:79Gulbis neiemet pirmo sodiņu, otrais precīzs. Jāspēlē 17,2 sekundes
Ogre nepaspēj noslēgt uzbrukumu ar metienu. Tad Ogre izsit bumbu pretiniekiem, bet tiesneši dodas skatīt atkārtojumu, kam piešķirt bumbu.Tā tiek piešķirta VentspilijJāspēlē 22,6 sekundes
Ventspils - Ogre 81:79Lomažs caurgājienā gūst svarīgus punktus . Ogrei pārtraukums, bet jāspēlē 33,9 sekundes.
Ventspils - Ogre 79:79Ogre samazina starpību, bet tad Dramē ar sodu iemet. Zēbergam spēle beigusies.Bet spēle nav beigusies Ogrei - Dārgais ar tālmetienu panāk neizšķirtu
Ventspils - Ogre 77:74Dramē ar diviem sodiņiem izlīdzina rezultātu 74:74. Ogrei uzbrukums nesekmīgs, bet Jakovičs ar tālmetienu atgūst vadību kurzmeniekiem. Ogrei nesekmīgs uzbrukums, bet Arlidžs nopelna sodu uzbrukumā.Jāspēlē 1:54 minūtes
Iļjins ar pēdējo sekunžu metienu uzbrukumā sabojā savu statistiku. Pēc tam viņš aizsardzībā nopelna ceturto sodu.Ogre palikusi jau bez Magones un Pozņaka, vēl pa četriem sodiem ir Iļjinam un Zēbergam.Ogrei minūtes pārtraukums. Jāspēlē 3:03 minūtes.
Ventspils - Ogre 72:74Magone pirmais noslēdz spēli ar piecām piezīmēm. Lomažs ar trīs sodiņiem ļauj Ventspilij apturēt Ogres izrāvienuTad komandas apmainās gūtajiem groziem. Jāspēlē 4 minūtes
Ventspils - Ogre 67:72Apsītis iemet tālmetienu. Ventspils uzbrukumus veido Vītols, bet tas viņam ne visai sekmējas. Ogrei uzbrukumā iemet Pozņaks.Štelmahers izmanto savu trešo pārtraukumu 2. puslaikā
Ventspils - Ogre 67:67Tiesneši sākuši svilpt jau stingrāk, Ogrei ātri trīs komandas piezīmes.
Sākas 4. ceturtdaļa
Ventspils - Ogre 63:65 Noslēgusies 3. ceturtdaļaKomandas "atvērušās" pēc pārtraukuma un uguņo. Ceturtdaļas izskaņā Dārgais iemet vienu sodiņu. Vītols ir neprecīzs, bet Dārgais paspēj vēl izdarīt metienu no savas laukuma puses - bumba trāpa pa stīpu...
Ventspils - Ogre 56:60Iļjins un Lasenbergs atgūst Ogrei vadību. Štelmahers paņem pārtraukumu, bet pēc brīža jau to grib atsaukt. Tomēr to nedrīkst, un komandas dodas nelielā apspriedē.
Ventspils - Ogre 56:56Zēbergs saņem ceturto piezīmi - Ogrei jau trīs vīriem pa četrām piezīmēm. Vītols ar trijnieku atjauno līdzsvaru spēlē. Tagad jau Visockis-Rubenis ņem pārtraukumu
Ventspils - Ogre 50:56Iļjins turpina savu apbrīnojamo sniegumu - aizmests garām tikai viens metiens un gūti jau 15 punkti. Ventspils brīžiem pārāk cenšas un sasteidz metienus, kas rada lieku nervozitāti nosacītajiem šī dueļa favorītiem. Pagaidām Latvijas čempioni nevar atrast to Ogres vārgo vietu.
Ventspils - Ogre 46:51Apsītis ar trijnieku pirmo reizi vadībā izvirza Ogri. Dārgais zem groza "nospiež" Gulbi un ir precīzs.Štelmahers ņem pārtraukumu
Ventspils - Ogre 46:46Abas komandas sāk 2. puslaiku ar precīziem metieniem. Pēc Zēberga trīnīša Ogrei tikai -1, bet uzreiz iemet Lomažs. Lasenbergs ar tālmetienu panāk neizšķirtu
Ventspils - Ogre 40:38. Sākas 3. ceturtdaļa
Ventspils - Ogre 40:38. Noslēdzies 1. puslaiks
Ventspils - Ogre 39:36Ogre krietni uzlabojusi spēli aizsardzībā, kas ļāvis samazināt starpību. Tomēr sodu nasta ir liela, lai gan Ogres treneriem ir iespējas variēt ar sastāvu.Iļjins uzbrukuma pēdējās sekundēs iemet trijnieku (!!!), tad viņam precīzs pustālais, un Ogrei vairs tikai "-3".Štelmahers ņem otro pārtraukumu spēlē.
Spēle kļuvusi ļoti fiziska, ko pieļauj tiesneši. Trīsarpusi minūtes nevienai komandai nav izdevies gūt punktus, toties spēle kļuvusi dzīvīgāka.
Ventspils - Ogre 36:28Ventspilnieku Bērziņam divas nepārliecinošas darbības aizsardzībā (arī nesportiskā piezīme), un viņš tiek nosēdināts.Tad abas komandas ātri apmainās punktiem. Spēle kļuvusi ļoti ātra un sāk parādīties pirmās emocijas.
Sākas 2. ceturtdaļa
Ogrei jau 10 piezīmes, bet Ventspilij tikai trīs. Ventspilniekiem 9 punktus guvis Gulbis. Ogrei 6 unkti Iļjinam.
Ventspils - Ogre 32:18. Noslēgusies 1. ceturtdaļa
Ventspils - Ogre 28:18Kurzemnieku kapteinis Gulbis ar sodiņiem gūst divus punktus (viņam jau 8 punkti spēlē). Iļjins atbild ar pustālo, bet tad Dramē triec bumbu grozā pēc Lomaža piespēles.Tad precīzs Arlidžs un Ventspilij atkal +10.
Ogres sastāvā Iļjinam un Apsītim ir pa divām piezīmēm, kas krietni sarežģīs viņu turpmākās aktivitātes. Kopā Ogrei jau sešas piezīmes, bet pretiniekiem tikai divas.
Ventspils - Ogre 22:16Iļjins iemet atlēcienā, bet aizsardzībā nopelna savu otro piezīmi. Ogres uzbrukumā atkal precīzs ir Iļjins. Tad Ogrei divi sekmīgi uzbrukumi, un tagad jau Štelmahers ņem pārtraukumu
Ventspils - Ogre 17:7Apsītis pēc pārtraukuma iemet ogrēniešiem trijnieku. Oret Arlidžu nesportiskā piezīme - leģionārs precīzs, bet otrajā uzbrukumā Gulbim precīzs metiens.Ātrajā uzbrukumā nesportiskā piezīme pret Dramē, kurš iemet vienu sodiņu.
Ventspils - Ogre 12:4Ogrei nesekmējas uzbrukums, Lomažs ar trejaci panāk +6 kurzemniekiem, bet tad caurgājienā precīzs ir Jakovičs. Visockim-Rubenim nekas neatliek, kā ņemt pārtraukumu.
Ventspils - Ogre 5:2Uz Lomaža diviem sodiņiem Ogre atbild ar Lasenberga pustālo. Jakovičs caurgājienā iemet ar sodu un realizē sodiņu
Spēle sākusies
Ventspils sākumsastāvs: Lomažs, Jakovičs, Arlidžs, Zaķis un Gulbis.Ogres sākumsastāvs: Zēbergs, Pozņaks, Lasenbergs, Apsītis un Dārgais.
Ventspili atbalstīt atbraukuši apmēram 20 fani. Tāpat Saku Suurhall arēnā klātienē spēli vēros "Ventspils" kluba prezidents Aivars Lembergs.Ogrei līdzjutēji vairāk būšot uz sestdienas spēli, bet tāpat Saku Suurhall zālē ir atbalsts ogrēniešiem. Viņi jau cer, ka tā būs finālspēle ogrēniešiem. Tāpat Ogrei līdzās Tallinā nav komandas uzticamākais līdzjutējs - Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Izskanējusi Latvijas himna. Vēl 3 minūšu iesildīšanās un tad pati spēle.
Saku Suurhall dziesta gaismas un sākas pirmsspēles šovs.
Pirms vēl nav sākusies cīņa, lasītāji par iepazīties ar visu komandu plusiem un mīnusies pirms finālturnīra. Kādas izredzes un kas iekļūs finālā? To uzzināsim šovakar.https://www.delfi.lv/sports/news/olybet-latvijas-igaunijas-basketbola-liga/zinas/olybet-ligas-final-four-cetrotnes-plusi-un-minusi-cina-par-vietu-finala.d?id=50967903
Kopā ar Ogres komandu uz finālturnīru ieradies arī Kaspars Bērziņš, kurš pērn rudenī guva smagu traumu. Bērzs gan nespēlēs finālturnīrā, bet atbraucis uzmundrināt savus cīņubiedrus.
Spēles sākums tomēr būšot 17:40, bet 17:30 būs pirmsspēles šovs.
BK "Ventspils" galvenais treneris Roberts Štelmahers pirms mača: “Neesam galvenie favorīti. "Final 4" turnīrā piedalās četras labas komandas un katra var uzvarēt. “Ogre” meistarīgi darbojas ātrā spēlē un izdara daudz metienu. Spēlētāji var precīzi uzbrukt no distances un agresīvi cīnīties pie groziem. Neakcentējam uzmanību uz Džonsona trūkumu. Mums ir daudz labu spēlētāju, kuri var veidot komandas spēli un visi būs gatavi cīņai. Finālturnīrā citādi nevar būt.”BK "Ogre" galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis: "Uz citu finālturnīra dalībnieku fona esam pastarīši, bet tādi, kas cīnīsies par katru bumbu un punktu. Cienām “Ventspili” un tās pieredzējušos spēlētājus, tomēr katrai komandai ir ne tikai stiprās, bet arī vājās vietas, kuras centīsimies izmantot. Iepriekšējās sezonās dažkārt tas jau izdevies un vienā spēlē viss ir iespējams. Neesam komanda, kas domā tikai par uzbrukumu. Visu sezonu esam centušies pilnveidot aizsardzību un ar katru spēli tā uzlabojusies. Visi gatavi cīnīties. Arī Kaspars Bērziņš, kurš gaida ārsta signālu, lai varētu doties laukumā.”
OlyBet Latvijas - Igaunijas basketbola līgas pirmā sezona aizritējusi vēja spārniem, un šovakar Tallinā sākas izšķirošās cīņas. Kā pirmie pulksten 17:30 "Saku Suurhall" arēnā cīņu sāks Latvijas čempioni, "OlyBet" līgas regulārās sezonas uzvarētāji "Ventspils" un "Ogre". Bet pēc tam pulksten 20:00 kaujā dosies "VEF Rīga" un mājinieki "Kalev/Cramo".Visu spēļu tiešraides gan piektdien, gan sestdien portālā "Delfi" un "Best4Sport TV".