embedded_article_video:50972859

"OlyBet" Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas pirmās sezonas finālspēlē triumfēja basketbola klubs 'Ventspils", kas ar rezultātu 102:80 pieveica "VEF Rīga" vienību.

Lielisks bija Rihards Lomažs, kurš guva 26 punktus, trāpot četrus no četriem divpunktu metieniem, četrus no pieciem tālmetieniem un visus sešus soda metienus. Māris Gulbis izcēlās ar 21 punktu, bet Ingus Jakovičs iekrāja 18 "ačus".

Rīdzinieku labā produktīvāko sniegumu rādīja amerikāņu centra pozīcijas spēlētājs Stīvs Zeks, kurš guva 19 punktus un sagrāba sešas atlēkušās bumbas.

Lai gan lielāko daļu pirmās ceturtdaļas vadībā bija VEF komanda, kurzemnieki jau nepilnas astoņas minūtes līdz puslaika pārtraukumam "aizbēga" līdz piecpadsmit punktu pārsvaram. Rīgas komanda spēja pietuvoties līdz deviņu punktu deficītam, tomēr ventspilnieki praktiski visu otro puslaiku aizvadīja, atrodoties pārliecinošā vadībā.

"Ventspils" - "VEF Rīga" spēles pilns ieraksts

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu

OlyBet basketbola līga, fināls: Ventspils - VEF Rīga
OlyBet līgas simboliskais piecinieks: Stīvs Zeks, Rihards Lomažs, Ingus Jakovičs, Lūiss un Kristaps Dārgais.MVP - Rihards Lomažs!
Lomažs uz Alridža pleciem nogriež groza tīkliņu. MVP spēlētājs? To jau uzzināsim pēc mirkļa.
Ventspils - VEF Rīga 102:80. Spēle noslēgusiesGrīnbergs ar "aukstu" roku tikko iznācis gūst Ventspilij 100. punktu, liekot emocijās "uzsprāgt" kurzmenieku soliņam.Pēdējās sekundes jau tiek aizvadītas mierīgi.
Ventspils - VEF Rīga 97:71Uz maiņu iznākušais Čavars asi sagaida Gulbi un saņem nesportisko piezīmi. Tiesneši un Ventspils citi komandas spēlētāji paspēj nepieļaut lielākus asumus, nomierinot Gulbi.
Ventspils - VEF Rīga 88:68Jakovičs iemet tālmetienu un +20 Ventspilij. Jāspēlē gan 6 minūtes, bet diez vai kaut kas krasi mainīsies. Ventspils droši kontrolē spēles gaitu un apslāpē visu pretinieku centienus.
Ventspils - VEF Rīga 82:65Gražulis iespaidīgi gūst grozu ar sodu, bet Ventspilij ir Lomažs ar Jakoviču - ātrais uzbrukums un atkal jau droši +15. Tad vēl precīzs Dramē. Jāspēlē nedaudz vairāk par 7 minūtēm. Vai VEFs spēs atspēlēties?
Sākas 4. ceturtdaļa
Ventspils - VEF Rīga 74:60. Noslēgusies 3. ceturtdaļaVentspils izskatās pārliecinošāk, tomēr ceturtdaļas nogale VEf zīmē. Tiesa, pēdējo uzbrukumu Ventspils neitralizē.
Ventspils - VEF Rīga 71:53Lomažs nu jau citā ampluā - piespēle Gulbim un Alridžam uz trijnieku. Ventspils panāk +18.Lomažs piesakās uz finālturnīra MVP
Ventspils  - VEF Rīga 64:50Kozijs iemet pustālo, tad Ausējs apspēlē Bērziņu. Štelmahers ņem pārtraukumu, jo spēles gaita šobrīd ir labvēlīga VEFam
Ventspils - VEF Rīga 64:46Zeks saņem ceturto piezīmi, kas, ņemot vērā Mejera traumu, ir nozīmīgs faktors. Lomažs turpina uguņot un panāk +18 (lielākais pārsvars spēlē)
Ventspils - VEF Rīga 61:44Ventspils panāk +17. Piekdien VEF no -17 trešajā ceturtdaļā atspēlējās. Kā būs šovakar?VEFs nav guvis punktus trīs ar pusi minūtes.
Ventspils - VEF Rīga 59:44Jakovičs iemet trijnieku un šobrīd fantastiska statistika Ventspilij tālmetienos - deviņi no 11 metieniem precīzi!Tad gan Bērziņš pabojā statistiku, bet Jakovičs ar sodiem panāk +15 kurzmeniekiem.
Sākas 2. puslaiks
1. puslaika statistikas līderi
Ventspils - VEF Rīga 53:44. Noslēdzies 1. puslaiksJaničenoks vefiņa pēdējā uzbrukumā apliecina savu statusu - ausktasinīgi iemet trijnieku.
Ventspils - VEF Rīga 53:41Lomaža un Zeka duelis punktu gūšanā. Ventspilniekam 19 punkti, Zekam - 17 punkti. Gailītis pirms puslaika noslēdzošā uzbrukuma ņem pārtraukumu
Ventspils - VEF Rīga 44:37Alridžam nesportiskā piezīme, Kozijs iemet sodus un tad Ate iemet trijnieku. Ventspils pārsvars strauji sarucis.Štelmahers ņem pārtraukumu
Ventspils - VEF Rīga 40:28Kozijs iemet trijnieku, Gražulis iedanko. Tagad jau Štelmahers ņem pārtraukumu
Ventspils - VEF Rīga 35:20Jakovičs iemet trijnieku. Pēc 0:6 sākuma Ventspils nākamo posmu uzvarējuši ar 35:14.
Ventspils - VEF Rīga 26:17Vītols pirmajā uzbrukumā iemet trijnieku, un Gailītis uzreiz sasauc sapulci. Tikko bija ceturtdaļas pārtraukums...
Sākas 2. ceturtdaļa
Ventspils - VEF Rīga 23:17. Noslēgusies 1. ceturtdaļaJakovičs ar tālmetienu panāk ventspilniekiem +6. Ja spēles sākumā 6 punktu pārsvars bija VEF Rīga, tad tagad jau kurzemniekiem.
Ventspils - VEF Rīga 16:17Lomažs "karsts", guvis jau 11 punktus un šobrīd viņa rezultativitāte palīdz kurzemniekiem.
Ventspils - VEF Rīga 8:10Gulbis ar tālmetienu panāk neizšķirtu spēlē. Zaks atjauno vadību VEF komandai.Nospēlētas nepilnas 6 minūtes, komandas diezgan miegaini sākušas spēli.
Ventspils - VEF Rīga 3:6VEF sāk iespaidīgi ar 6:0 izrāvienu, bet Lomažs tad gūst pirmos punktus Ventspilij.
Kā jau prognozēts, finālā nespēlē VEF līderis Mejeris. Viņš jau atgriezies Latvijā un nav kopā ar komandu uz soliņa. https://www.delfi.lv/sports/news/olybet-latvijas-igaunijas-basketbola-liga/zinas/mejerim-visticamak-lauzts-deguns-un-secen-ies-olybet-ligas-finals.d?id=50971071
Spēle sākusies
Ventspils sākumsastāvs - Lomažs, Jakovičs, Zaķis, Gulbis, AldridžsVEF Rīga piecinieks -  Zaks, Atem Durhems, Gromovs, Janičenoks
Latvijas himna izskanējusi, tūlīt arī pati spēle.
Sezonas kulminācija - zelta spēle starp Latvijas klubiem Ventspils un VEF Rīga. Vai maijā redzēsim arī abas komandas Latvijas čempionāta finālā un šī ir tikai iesildīšanās?