Latvijas jaunā augstlēcēja Undīne Dindune piektdien izcīnīja piekto vietu Francijas pilsētā Lillē notiekošajā pasaules jaunatnes čempionātā vieglatlētikā.

Latvijas sportiste finālsacensībās spēja pārlēkt 1,79 metru augstumā novietoto latiņu, sasniedzot savu šīs sezonas labāko rezultātu.

Tikmēr par pasaules čempioni kļuva rumāniete Ligija Grozava, kurā pārlēca 1,87 metrus.

Kā ziņots, finālā nespēja iekļūt cita latviete Dace Dreimane, kura kvalifikācijas sacensībās sasniedza rezultātu 1,67 metri, paliekot 13.vietā savā grupā.

Tikmēr pusfinālu 110 metru barjerskrējienā piektdien nepārvarēja Rihards Parandjuks, kuram pieder Latvijas rekords U-18 vecuma grupā. Viņa savā skrējienā ar laiku 14,81 sekunde ierindojās pēdējā, astotajā vietā.

Pasaules čempionātu Parandjuks noslēdza 24.vietā.

Savukārt septiņcīņas sacensības piektdien turpināja Krista Paula Zaķe un Juliāna Zubkova.

Sacensību trešajā disciplīnā - lodes grūšanā - abas sportistes sasniedza personiskos rekordus. Zubkova lodi aizgrūda 10,46 metrus tālu, bet Zaķe sasniedza rezultātu 8,99 metri.

Arī ceturtajā disciplīnā - 200 metru skrējienā - abas Latvijas sportistes sasniedza personiskos rekordus. Zubkova distanci veica 26,55 sekundēs, bet Zaķe finišēja pēc 27,13 sekundēm.

Pēc četrām disciplīnām Zubkova ar 2717 punktiem atrodas 31.vietā, bet Zaķe ar 2642 punktiem ieņem pēdējo, 34.pozīciju.

Septiņcīņas sacensības noslēgsies sestdien, kad sportistes sacentīsies tāllēkšanā, šķēpmešanā un 800 metru skrējienā.

Pasaules čempionāts ilgs līdz svētdienai.