Latvijas sportiste Agate Caune sestdien, 17. jūlijā, Tallinā Eiropas U-20 čempionātā vieglatlētikā izcīnīja astoto vietu 3000 metru skriešanā, bet Raivo Liniņš – 24. vietu 10 000 metru distancē soļošanā, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Sestdienas vakarā 16 gadus vecā valmieriete Caune 3000 metru finālskrējienā bija skrējiena vadībā līdz pat pēdējam aplim.

Pusi distances viņa veica visātrāk – četrās minūtēs un 43,98 sekundēs, tāpat 2000 metrus (6:19,23) un 2500 metrus (7:52,60).

Finiša aplī gan Cauni apsteidza septiņas sāncenses, tomēr latviete par 14 sekundēm laboja priekšskrējienā sasniegto personisko rekordu (9:36,00). Viņas jaunais rekords – deviņas minūtes un 21,52 sekundes – ir desmitais visu laiku labākais rezultāts Latvijas 3000 metru skrējējām. Pagaidām viņai priekšā ir tādas Latvijas garo distanču slavenības kā Jeļena Prokopčuka, Inna Poluškina, kura ir Latvijas rekordiste U-20 grupā (8:50,69), arī Daniela Fetcere, kura ir Latvijas rekordiste U-18 grupā (9:10,7).

Valmieriete tikai 7. augustā svinēs savu 17. dzimšanas dienu.

Par Eiropas čempioni kļuva Ilona Mononena no Somijas, distanci veicot deviņas minūtēs un 15,66 sekundēs. Viņa par 0,77 sekundēm apsteidza Dānijas pārstāvi Sofiju Tegersenu un par 0,8 sekundēm apsteidza Norvēģijas skrējēju Īnu Halli Heugenu.

Liniņš 31 sportista konkurencē jau no distances sākuma turējās trešajā desmitā, pēc veiktiem trim kilometriem pakāpjoties uz 23.vietu. Vēl pēc kilometra viņš atkāpās uz 26. vietu, bet finišā bija divdesmit ceturtais, sasniedzot rezultātu 46 minūtes un 34,27 sekundes.

Uzvarēja Spānijas pārstāvis Pauls Makgrāts, kurš distancē pavadīja 42 minūtes un 32,19 sekundes, sasniedzot jaunu personisko rekordu. Viņš par 5,64 sekundēm apsteidza Turcijas atlētu Mertu Kahramanu un par 7,06 sekundēm – zem neitrālā karoga startējošo krievu sportistu Dmitriju Gramačkovu.

Šķēpa mešanas pamatsacensībās neiekļuva Sanija Ozoliņa, kas pirmajā kvalifikācijas grupā šķēpu raidīja 44,18 metru tālumā un ierindojās septītajā vietā deviņu sportistu konkurencē.

Pēc otras grupas kvalifikācijas beigām Ozoliņa ieņēma 15. vietu 18 šķēpmetēju konkurencē.

Pēdējo 12. vietu, kas deva tiesības startēt pamatsacensībās, ieņēmušās somietes Sīri Elomā rezultāts bija 48,13 metri.

Kvalifikācijas normatīvs bija 55 metri, bet labāko rezultātu kvalifikācijā ar 60,62 metriem sasniedza Adriana Vilagoša.

Vēl sestdien vakarā valmieriete Agate Caune kopā ar vēl 14 pretiniecēm startēs 3000 metru finālskrējienā.

Sestdien šķēpa mešanas kvalifikācijā startēs Sanija Ozoliņa, bet vakarā valmieriete Agate Caune kopā ar vēl 14 pretiniecēm startēs 3000 metru finālskrējienā.

Jau ziņots, ka piektdien Eiropas U-20 čempionātā bronzas medaļu trīssoļlēkšanas sacensībās izcīnīja Darja Sopova, ar 13,62 metru tālu lēcienu par trīs centimetriem labojot sev piederošo Latvijas U-20 rekordu.

Latvijas izlasē iekļauti 23 sportisti.

Komandas sastāvā ir arī Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs, treneri Juris Petrovičs, Dmitrijs Hadakovs, Ainis Raubišķis, Vjačeslavs Goļinskis, Raitis Ravinskis, Edvīns Krūms, Viktors Lācis un fizioterapeits Hardijs Romanovskis.

Sacensības norisināsies līdz svētdienai.

Jau ziņots, ka iepriekšējā nedēļā turpat Tallinā notika arī Eiropas U-23 čempionāts, kurā Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanas sacensībās izcīnīja bronzas medaļu.