Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās Latviju pārstāvēs Velvere un Petrušenko
Foto: F64

Polijas pilsētā Toruņā no 4. līdz 7. martam notiks Eiropas čempionāts telpās. Latviju sacensībās pārstāvēs divi sportisti – Līga Velvere un Iļja Petrušenko, informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līga Velvere 800 metru skrējienā čempionāta normatīvu telpās (2:05.50) un stadionā (2:02.00) jau izpildījusi vairākkārt kopš kvalifikācijas sākuma 2019. gada 1. maija.

Sportistei šis būs trešais Eiropas čempionāts telpās 800m distancē. 2017. gadā Serbijā Līga priekšskrējienā uzrādīja 12. rezultātu – 2:06,03, bet pusfinālā tika diskvalificēta par iekšējās līnijas pārkāpšanu. Savukārt 2019. gadā Lielbritānijā Līga izcīnīja 10. vietu ar rezultātu 2:04.06.

Līgai šīs būs pirmās sacensības telpās šosezon. Savukārt 2020. gada Eiropas sezonas labāko sarakstā telpās Līga ar rezultātu 2:02.52 ierindojās 11. vietā.

"Līdz šim gatavošanās ir bijusi citādāka, ņemot vērā manu dienestu armijā, pandēmijas ierobežojumus un neesošās sacensības," teica Velvere. "Treniņu pamata plāns tiek balstīts olimpisko spēļu virzienā. Savukārt šim čempionātam mērķtiecīgi gatavojos pēdējos divus mēnešus. Startēt Eiropas čempionātā, pirms tam nestartējot nekur, būs izaicinājums. Šogad 800m līmenis Eiropā ir kā nekad. Top 10 vidējais rezultāts ir par sekundi ātrāks nekā iepriekšējā sezonā. Konkurence ir milzīga, bet es tiecos uz finālu."

Jāpiebilst, ka Līgas personīgais rekords telpās ir 2:01.10, kas uzstādīts 2019. gada februārī sacensībās Francijā.

Liepājniekam Iļjam Petrušenko šī būs debija Eiropas čempionātā telpās. Lai gan sportistam līdz sacensību normatīvam 400 metru skrējienā telpās (47.60) un stadionā (46.00) nedaudz pietrūka, čempionāta tehniskā delegātu komisija, izvērtējot pieteikto dalībnieku skaitu, ļauj Latvijas sportistam piedalīties sacensībās.

Petrušenko pēc pozitīvā lēmuma pieņemšanas ir ļoti priecīgs, jo gatavošanās sacensību sezonai notikusi jau kopš oktobra. "Nedaudz motivācija pazuda pagājušajā nedēļā pēc ne pārāk veiksmīgā starta Lietuvas čempionātā, kur sarežģītā virāžu konstrukcija neļāva uzrādīt vēlamo rezultātu. Bet kopumā esmu ļoti priecīgs. Līdz šim ar treneri mums ir bijušas ļoti labas iespējas sagatavoties Liepājas manēžā." Runājot par sacensību mērķiem, sportists norāda, ka cerības un mērķi, protams, ir. "Kontroltreniņi ir bijuši labi. Uzskatam, ka čempionātā kā minimums ir jāizskrien Eiropas U23 čempionāta normatīvs – 47.60."

Tags

Latvijas Vieglatlētikas savienība Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form