Foto: Latvijas rekordists Vasiļevskis atkal met šķēpu sacensībās
Foto: F64

Latvijas rekordists šķēpa mešanā Vadims Vasiļevskis, kurš nopietni nav startējis jau četrus gadus, svētdien Ogrē savās atgriešanās sacensībās šķēpu raidīja zem 70 metru atzīmes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētdien Ogrē norisinājās pirmās brāļu Doniņu meistarsacīkstes šķēpmešanā komandām. To iniciatori un organizatori ir savulaik izcilie Latvijas šķēpraiži Jānis un Uldis Doniņi, kā arī Ansis Brūns, kuram šīs bija noslēdzošās sacensības karjerā.

Sacensības notika divās grupās: amatieriem un meistariem. Divi šķēpa metēji jau savlaicīgi izvēlējās komandas biedru un, skaitot kopā abu labākos rezultātus, notika cīņa par uzvaru, par godalgotajām vietām un par nelielām balvām.

Amatieru grupā bija pieteikušies astoņi pāri jeb astoņas komandas. Vienā no tām bija arī joprojām Latvijas rekordists Vasiļevskis, kurš pēc četru gadu pārtraukuma atkal bija nolēmi pārbaudīt savu varēšanu. Trīs viņa metieni bija tālāki par 60 metriem un labākais - 64,31 metri šogad pat ierindojams Latvijā pirmo 15 šķēpa metēju vidū.

Vasiļevska komandas biedrs Arvis Justs iespēja 54,52 metrus un kopā tas deva 118,83 metrus. Tomēr teicami pēdējie metieni padevās Jānim Dravam (62,68 metri) un Ralfam Ūdrim (57,77 metri), kas viņiem deva iespēju kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, jo viņu rezultātu summa bija 120,45 metri.

Tikpat spraiga sāncensība notika arī meistaru klasē. Nedaudz lietainos laikapstākļos uzvaru guva Rolands Štrobinders (77,57 metri) un Gatis Čakšs (76,12 metri). Savukārt Ansis Brūns (70,82 metri) un Jānis Svens Grīva (66,72 metri) summā bija sasnieguši 137,54 metrus un ieguva otro vietu, par 1,70 metriem pārspējot Krišjāni Suntažu un Miku Oskerko.

Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Jānis Doniņš bija otrais ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē tūlīt aiz Jāņa Lūša. J.Doniņa "zvaigžņu laiks" bija 1971.gads, kad viņš kļuva par Eiropas vicečempionu, kā arī bija PSRS-ASV mača uzvarētājs ar tolaik izcilu rezultātu 89,33 metri. Dažus gadus vēlāk nāca arī jaunākā brāļa Ulda laiks - viņa labākais rezultāts bija 84,62 metri, bet, saliekot kopā abu šķēpraižu rezultātus (89,33+84,62), tik tālu nav metis neviens brāļu duets ne Latvijā, ne pasaulē.

Tikmēr Vasiļevskis 2004.gada Atēnu olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu. Trīs gadus vēlāk viņš sacensībās Tallinā šķēpu raidīja 90,73 metru tālumā, kas ir Latvijas rekords. Neviens no pašmāju šķēpraižiem nav spējis pietuvoties viņa uzrādītajam rezultātam.

Pašlaik 36 gadus vecais Vasiļevskis sacensību apritē nav bijis četrus gadus. Darba gaitas viņu aizveda uz Lielbritāniju, bet tagad viņš atgriezies Latvijā, strādājot loģistikas uzņēmumā.

Savukārt 29 gadus vecais Brūns 2008.gadā pasaules junioru čempionātā izcīnīja bronzu, bet pirms četriem gadiem Eiropas čempionātā viņš izcīnīja 11.vietu.

Tags

Šķēpmešana Vadims Vasiļevskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form