Ikauniece, Palameika un Vaičule startēs Valsts Prezidenta balvas izcīņā Ogrē
Foto: F64

Valsts Prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā no 15. līdz 16.jūnijam Ogrē piedalīsies vairāki Latvijas vadošie sportisti, kuri cīnīsies par uzvaru komandu kopvērtējumā Baltijas valstu konkurencē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmdien, 10.jūnijā, sacensībām veltītā preses konference tika atklāts Latvijas komandas sastāvs. Latvijas komandu pārstāvēs Laura Ikauniece, Madara Palameika, Gunta Vaičule, Gatis Čakšs, Elvijs Misāns, Jānis Leitis, Dmitrijs Jurkevičs, Mareks Ārents un citi.

Sacensības tiks aizvadītas jau 25. reizi, no tām jau astoto gadu formātā, kurā par uzvaru kopvērtējumā cīnās Baltijas valstu vieglatlētu komandas. Par Valsts Prezidenta balvas vieglatlētikā mājvietu uzskatāms Jāņa Daliņa stadions Valmierā, bet jau otro gadu, ņemot vērā stadiona rekonstrukciju, sacensības norisināsies Ogrē.

"Pats galvenais ir tas, ka, pateicoties Ogres novadam, tradīcija turpinās un sacensības notiek, neskatoties uz to, ka Valmierā stadionu šobrīd pamatīgi rekonstruējam. Šovasar vieglatlētikā nekādas ievērojamas sacensības Valmierā nenotiek, jo fiziski nav kur, tomēr sporta jomā mēs gatavojamies citam lielam notikumam - Eiropas čempionātam BMX. Runājot par stadionu, visas galvenās aprises jau ir redzamas. Viss notiek pēc plāna un nākamgad gatavojamies sacensības atgriezt Valmierā, bet datumus vēl nesauksim," preses konferencē stāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Ogres novada sporta centra vadītāja Dzirkstīte Žindiga apgalvoja, ka Ogrei ir ļoti liels prieks jau otro gadu uzņemt šīs sacensības. "Esam aizvadījuši vairākus ģenerālmēģinājumus, Rīgas kausus, Rīgas čempionātu un citas vieglatlētikas sacensības, tā ka esam nopietni sagatavojušies. Priecāsimies Ogrē redzēt ikvienu vieglatlētu un vieglatlētikas draugu," viņa uzsvēra.

"Vieglatlētiem šī sezona ir izvērtusies ļoti gara un tā noslēgsies ar Pasaules čempionātu oktobrī," stāstīja Latvijas Vieglatlētikas savienības sporta direktors Kaspars Gabaliņš–Briška. "Latvijas izlases dalībniekiem dalība šajās sacensībās nav obligāta, un nākamās nedēļas nogalē norisināsies Itālijas klubu čempionāta fināls, tādēļ daži mūsu labākie sportisti būs tur. Neskatoties uz to, Latvijas komandā startēs vairāki mūsu labākie atlēti, piemēram, Laura Ikauniece divās disciplīnās pārstāvēs komandu, šķēpmešanā startēs Madara Palameika. Arī mūsu olimpieši ir ierindā. Guntai Vaičulei 200 metru skrējienā sīva konkurence būs Rīgas kausu uzvarētāja 100 metru distancē, Baltkrievijas pārstāve. Jānis Leitis startēs 200 metru distancē. 800 un 1500 metru distancēs redzēsim Latvijas rekordistu Dmitriju Jurkeviču. Interesanta cīņa gaidāma trīssoļlēkšanā Elvijam Misānam. Atbalstīsim arī mūsu jauno talantu Edvīnu Hadakovu, kurš ir otrais U18 Eiropas rangā. Kopumā sacensībās viennozīmīgi cīnīsimies par uzvaru. Arī Lietuvas un Igaunijas komandas ir vienā no saviem spēcīgākajiem sastāviem, tādēļ gaidāma aizraujoša un interesanta cīņa, " par Latvijas komandas sastāvu stāstīja Gabaliņš–Briška.

Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) ir nolēmusi ieviest duālo kvalifikācijas sistēmu Tokijas Olimpiskajām spēlēm, apvienojot gan kvalifikācijas normatīvus, gan jauno IAAF pasaules ranga sistēmu. Prezidenta balvas sacensības kā Baltijas komandu čempionāts iekļauts to sacensību vidū, kur sportisti var iegūt ranga punktus, tādā veidā padarot Prezidenta balvas sacensības īpašākas Tokijas Olimpisko spēļu kandidātiem.

Sacensības sāksies 15.jūnijā plkst. 15:30. Plkst. 20:00 norisināsies krāšņa sacensību atklāšanas ceremonija, kurā atlētus sveiks Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un citas valsts amatpersonas. Sacensības turpināsies arī svētdien, 16.jūnijā, no plkst. 9:30.

Tags

Elvijs Misāns Laura Ikauniece Madara Palameika Mareks Ārents Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form