Izdos pastmarku bloku par godu šķēpmetējam Jānim Lūsim
Foto: LETA

VAS "Latvijas pasts" 24. septembrī izdos pastmarku bloku par godu izcilajam šķēpmetējam Jānim Lūsim, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pastmarku bloks "Latvijas sporta leģendas – Jānis Lūsis" izdots 4500 eksemplāru tirāžā, un tā nominālvērtība ir 2,69 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 4. zonā.

Līdz ar pastmarku bloku izdota arī īpaša aploksne 800 eksemplāru tirāžā.

Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Lūsis bija četru olimpisko spēļu dalībnieks, kā arī triju olimpisko medaļu – zelta, sudraba un bronzas – ieguvējs. Viņš bija četrkārtējs Eiropas čempions, divpadsmitkārtējs PSRS čempions, desmitkārtējs Latvijas čempions un divkārtējs pasaules rekordists šķēpa mešanā.

1987. gadā Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) savā 75 gadu jubilejā Lūsi atzina par pasaules visu laiku izcilāko šķēpmetēju. 2014. gadā IAAF iekļāva Lūsi IAAF Slavas zālē.

Kā vēsta vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis, Lūsis šķēpa mešanā startējis 274 reizes un tikai 75 reizes atzina kāda prtinieka pārākumu. 15 reizes Latvijas izcilākajam šķēpmetējam šķēps lidoja tālāk par 90 metru robežu un vēl 147 sacensībās – tālāk par 80 metriem.

Viens no labākajiem 20. gadsimta pasaules šķēpmetējiem Lūsis mūžībā aizgāja pērn pavasarī 80 gadu vecumā.

Lūša dzimtajā pilsētā Jelgavā viņa vārdā nosaukts Zemgales Olimpiskā centra stadions.

Latvijas šķēpmešanas leģenda bija precējies ar 1960. gada olimpisko čempioni, Eiropas eksčempioni un pasaules eksrekordisti šķēpa mešanā Elvīru Ozoliņu. Dēls Voldemārs Lūsis arī kļuva par šķēpmetēju un 2000. gada olimpiskajās spēlēs Sidnejā atklāšanas parādē nesa Latvijas karogu.

Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar "Latvijas Pasta" Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Jauno pastmarku un aploksni sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10. pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 un pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī "Latvijas Pasta" e-veikalā https://veikals.pasts.lv/.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 1.oktobrī.

Tags

Jānis Lūsis Latvijas Pasts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form