Ugandas skrējējs Džeikobs Kiplimo svētdien Lisabonā laboja pasaules rekordu pusmaratonā par vienu sekundi.

Kiplimo distanci veica 57 minūtēs un 31 sekundē, par vienu sekundi labojot pagājušajā gadā kenijieša Kibivota Kandī uzstādīto rekordu.

21 gadu vecais skrējējs pagājušajā gadā izcīnīja zelta godalgu pasaules čempionātā pusmaratona distancē, bet Tokijas olimpiskajās spēlēs 10 000 metru distancē tika pie bronzas medaļas.

Lisabonā otro un trešo vietu izcīnīja etiopieši Huseidins Muhameds Esa un Gebre Bejata Dibabs, abiem finišējot 59 minūtēs un 39 sekundēs.

Sieviešu konkurencē ātrākā bija etiopiešu skrējēja Cehaja Gemeču Bejana, finišējot vienā stundā sešās minūtēs un sešās sekundēs, otrajā vietā ierindojās kenijiete Deizija Čerotiča, bet labāko trijnieku noslēdza vēl viena kenijiete Džoisa Čepkemoi.