Koronavīruss Ķīnā: atceļ pasaules čempionātu vieglatlētikā telpās
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ķīnu piemeklējušā koronvīrusa dēļ par veselu gadu pārcelts Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas ("World Athletics") pasaules čempionāts telpās, trešdien pavēstīja "World Athletics".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sākotnēji bija paredzēts, ka pasaules čempionāts telpās norisināsies no 13. līdz 15.martam, taču trešdien tika lemts par šo sacensību pārcelšanu uz 2021.gada martu.

"Zinām, ka Ķīna dara visu, lai ierobežotu koronvīrusa izplatību valstī, tomēr mums ir svarīgi sportistiem, viņu treneriem un pārstāvjiem nodrošināt "tīru" ceļu pretim panākumiem," teikts "World Athletics" paziņojumā.

"World Athletics" par situāciju Ķīnā ir konsultējusies ar savu medicīnas komandu, kas norādījusi, ka vīrusa attīstība valstī aizvien vēl ir neskaidra, tāpēc visas iespējamās sacensības, kuras var pārcelt, ir jāpārceļ.

"Izskatījām iespēju šo čempionātu pārcelt arī uz citu valsti. Pasakāmies tām valstīm, kuras spēja ātri noreaģēt un piedāvāja uzņemt sacensības. Ņemot vērā to, ka vīruss izplatās arī ārpus Ķīnas, tomēr nolēmām neaizvadīt sacensības šajā gadā," vēstīts paziņojumā.

"Vieglatlētikas iekštelpu sezona ir ļoti īsa, un nešaubāmies, ka mēs spētu atrast arī citu rīkotājvalsti, tomēr saprotam, cik lielu darbu Naņdzjinas pilsēta jau ir ieguldījusi, tāpēc vēlamies, lai tā arī nākamgad uzņemtu sacensības."

"World Athletics" norādīja, ka čempionāta pārcelšanu lielā mērā ietekmēja arī sportisti, kuri pauduši vēlmi sacensībās piedalīties arī citā vietā vai laikā. Šī iemesla dēļ "World Athletics" uzsāks darbu ar Naņdzjinas pilsētas organizatoru komiteju, lai vienotos par nākamā gada datumu.

Mirušo skaits koronavīrusa uzliesmojumā Ķīnā ir pieaudzis līdz 132 cilvēkiem, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits palielinājies līdz 5974, trešdien paziņoja Ķīnas varasiestādes.

Japāna un ASV trešdien evakuēja savus pilsoņus no koronavīrusa uzliesmojuma epicentra - Hubei provinces administratīvā centra Uhaņas pilsētas.

Vīruss izplatījies jau vismaz 16 valstīs.

Tags

Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form